Lepsi od wicelidera „okręgówki”

Z wiceliderem skoczowsko-żywieckiej ligi okręgowej – Piastem Cieszyn, kolejny grę testową w minioną sobotę rozegrała drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice, zwyciężając z niżej notowanym rywalem 3:0 (1:0).

W pierwszej części jedynego gola w sparingu dla gospodarzy zdobył w 7. minucie powracający po kontuzji Bartłomiej Ślosarczyk, uderzając precyzyjnie po tzw. „dalszym” słupku z obrębu pola karnego.

Po przerwie swoją wyższość podopieczni trenera Daniela Ferugi udowodnili za sprawą trafień Pawła Psika (72 min.) i w ostatniej akcji meczu Krystiana Kawki (90 min.).

Następny pojedynek kontrolny czechowiczanie stoczą w sobotę (24 lutego), kiedy to drugi raz tej zimy na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR zmierzą się z małopolskim czwartoligowcem – Beskidem Andrychów (godz. 12:00).

Sparing nr 6: Boisko MOSiR (sztuczna nawierzchnia) – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145 /17 luty 2024r., godz.12:00/

MRKS Czechowice-Dziedzice – CKS Piast Cieszyn 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Ślosarczyk (7 min), 2:0 Psik (72 min.), 3:0 Kawka (90 min.)

MRKS: Riabowski – Psik, testowany zawodnik I, Grygier, Lorenc, Shutak, Jonda, Gajda, testowany zawodnik II, Bukowczan, Ślosarczyk oraz Szymajda, testowany bramkarz – Kubica, Zych, Mizera, Kawka, dwóch testowanych zawodników
Trener: Daniel Feruga