Jubileuszowy Puchar nie dla MRKS

W meczu jubileuszowego Pucharu 100-lecia Podokręgu Bielsko-Biała, rozegranym w niedzielę w Wapienicy podopieczni Daniela Ferugi ulegli 1:2 (1:0) drugiej drużynie Podbeskidzia.

Już w 19. sekundzie potyczki beskidzkich czwartoligowców do własnego bramkarza piłkę zagrał Paweł Szumiński, a ten przepuścił ją pod nogą i w kuriozalnych okolicznościach MRKS objął błyskawiczne prowadzenie, które utrzymało się do końca pierwszej odsłony.

Po przerwie szalę zwycięstwa na swoją stronę zdołali przechylić nominalni gospodarze – do wyrównania mocnym strzałem pod poprzeczkę w 62. minucie doprowadził Piotr Szumiński, zaś w kwadrans przed końcowym gwizdkiem po faulu Bartłomieja Lorenca na Filipie Piecuchu, rzut karny skutecznie wyegzekwował Michał Studnicki.

Do ligowego startu pozostaje już niespełna miesiąc, w przyszłą sobotę (17 lutego) ekipa trenera Daniela Ferugi rozegra kolejny test-mecz, a tym razem naprzeciwko MRKS-u stanie wicelider skoczowsko-żywieckiej „okręgówki” – Piast Cieszyn. Sparingowa batalia zaplanowana została na godzinę 12:00 i odbędzie się na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR, przy ul. Legionów 145.

Puchar 100-lecia Podokręgu Bielsko-Biała /półfinał szczebla IV ligi/ – Bielsko-Biała Wapienica, ul. Jaworzańska 120 (11 luty 2024r. – godz. 11:00)

TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała – MRKS Czechowice-Dziedzice 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Paweł Szumiński (1 min. – samobójcza), 1:1 Piotr Szumiński (62 min.), 2:1 Studnicki (75 min. – z karnego)

MRKS: Riabowski – Psik (46′ Jakubowski), Grygier (46′ Kubica), Góralczyk, Lorenc, Kawka (46′ Shutak), Jonda (46′ Mizera), Wiśniowski, Gajda, Bukowczan, Dragon
Trener: Daniel Feruga