Bez goli przy Legionów

W ramach 25. kolejki rozgrywek „HaizIV ligi śląskiej, gr.II drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice na własnym stadionie zmierzyła się z rezerwami pierwszoligowego GKS-u Tychy. Pomimo kilku okazji z obu stron, ostatecznie kibice nie doczekali się bramkowych łupów, a dodajmy iż gospodarze nie zdołali wykorzystać liczebnej przewagi, po tym jak w 64. minucie za dwie żółte kartki z boiska „wyleciał” Dawid Kasprzyk.

Jako pierwsi w sobotnim spotkaniu bramkową okazję wypracowali sobie przyjezdni, gdy w 8. minucie po szybkiej kontrze w pole karne wbiegł Staniucha i jego uderzenie poszybowało nad poprzeczką. MRKS dopiero po upływie dwudziestu minut mógł otworzyć wynik, wszak po asyście Dzionski z narożnika „szesnastki” silny strzał Szczęsnego poza linię końcową z trudem sparował Odyjewski. 180 sekund później najlepszy snajper miejscowych stanął przed kolejną szansą, lecz po podaniu Wojtyły i tym razem dobrą interwencją zastopował go golkiper tyszan. W 30. minucie groźnie zrobiło się po przeciwległej stronie boiska, bowiem dwukrotnie Krausa do wykazania swojego kunsztu próbami z bliskich odległości zmusili Kasprzyk i Staniucha. Do końca premierowej odsłony na murawie dominowała głównie walka w środkowej strefie, stąd też na przerwę obie drużyny udały się przy bezbramkowym rezultacie.

Drugą część lepiej rozpocząć mogli czechowiczanie, bo już w 50. minucie po ładnej akcji i dograniu Dzionski z prawego skrzydła, z okolic trzynastego metra uderzał Szczęsny, zaś bramkarz GKS-u II ponownie tego dnia odbił futbolówkę poza plac gry. W 63. minucie na strzał z dystansu w szeregach gości zdecydował się z kolei Szumilas, a niebezpieczeństwo dobrym „piąstkowaniem” zażegnał Kraus. Chwilę później po ostrym faulu drugi żółty, a w konsekwencji czerwony kartonik ujrzał Kasprzyk, w związku z czym beniaminek rozgrywek od tego momentu rywalizował z liczebną przewagą. Podopieczni Wojciecha Jarosza za wszelką cenę dążyli do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę, jednak w ich szeregach albo szwankowała skuteczność, bądź też na przeszkodzie stawał dobrze dysponowany Odyjewski. W 70. minucie po wyrzucie z autu Dzionski i zgraniu Jonkisza, „główka” Matuszczyka otarła się o górną siatkę, natomiast po czterech minutach tyską drużynę uratował słupek, w który po dograniu Dzionski nieco przypadkowo wcelował… Pańkowski. W 79. minucie centymetrów zabrakło z kolei Zarychcie, gdy „główkował” on z dwunastu metrów po centrze Szczęsnego z rzutu rożnego. Już w doliczonym czasie mocne uderzenie Wójcika z bocznej strefy pola karnego wybronił Odyjewski, a „główka” Raszki po wrzutce Heroka poszybowała nad bramką, wobec czego miejscowi musieli zadowolić się jednym punktem.

Teraz przed zespołem MRKS-u istny maraton trzech meczów wyjazdowych, a w najbliższym z nich czechowiczanie skonfrontują siły z liderem tabeli – LKS-em Czaniec. Derbowy pojedynek beskidzkich czwartoligowców zaplanowany został na sobotę – 18 maja o godzinie 17:00.

25. kolejka „Haiz” IV ligi śląskiej, gr.II – 11.05.2019r. /godz.17:00/
Główna płyta Stadionu MOSiR – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS Czechowice-Dziedzice – GKS II Tychy 0:0

MRKS: 12. Dominik Kraus – 18. Ariel Dzionsko, 4. Marcin Zarychta, 20. Kamil Cichura – 11. Damian Szczęsny, 8. Łukasz Szędzielarz, 6. Jakub Wojtyła (82′ 14. Rafał Żurek), 13. Mateusz Wójcik, 3. Filip Matuszczyk (75′ 15. Adrian Herok) – 17. Kamil Jonkisz, 5. Mateusz Wajdzik (65′ 7. Jakub Raszka)
Trener: Wojciech Jarosz

GKS II: 1. Adrian Odyjewski – 5. Dominik Połap, 19. Łukasz Kopczyk, 21. Mateusz Pańkowski, 13. Paweł Szołtys – 22. Kacper Laskoś, 27. Jan Biegański, 11. Aleksander Biegański, 20. Michał Staniucha (82′ 7. Kamil Kokoszka) – 10. Wojciech Szumilas, 26. Dawid Kasprzyk
Trener: Tomasz Wolak

Żółte kartki: Cichura (41′), Zarychta (82′) – Kasprzyk – 2 (54′ i 64′)
Czerwona kartka: Kasprzyk (64′ – za drugą żółtą)
Widzów: 150

Skład sędziowski: Dawid Woliński oraz Grzegorz Szymanek i Wojciech Rafalski (KS Bytom)