Bełku zwycięstwo na wagę lidera

Niestety nie udało się czechowickiej drużynie podtrzymać dobrej dyspozycji z poprzednich spotkań. MRKS na własnym stadionie zmierzył się środowe Święto Pracy z aspirującym do mistrzostwa Decorem Bełk, którego wyższość gospodarze musieli uznać, przegrywając aż 1:4 (0:1). Dwukrotnie na listę strzelców w szeregach nowego lidera „HaizIV ligi śląskiej, gr.II wpisał się Damian Olczak (68 min. i 81 min.), a po jednym golu zdobyli Dawid Grabiec (33 min. – głową) i Łukasz Spórna (47 min.). Honorowe trafienie dla podopiecznych Wojciecha Jarosza w 89. minucie zaliczył z kolei Jakub Raszka.

W pierwszej – dodajmy wyrównanej odsłonie, oba zespoły sytuacji bramkowych stworzyły sobie „jak na lekarstwo”, ale przy dominującej walce w środkowej strefie boiska to gościom udało się jedną z akcji zakończyć celnym trafieniem. Miało to miejsce w 33. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki w polu karnym wyskoczył Grabiec i celną „główką” z dziesiątego metra zmusił Krausa do kapitulacji. Dużo wcześniej, bo w 7. minucie czechowicki golkiper z podobnej opresji wyszedł obroną ręką, gdy poza linię końcową sparował próbę Barnika. A MRKS? Choć dotrzymywał kroku walczącemu o pozycję lidera rywalowi, to jednak w przeciągu 45. minut nie zdołał oddać ani jednego celnego strzału na jego bramkę.

Mającym ciągle nadzieję na odwrócenie losów środowej konfrontacji gospodarzom, wyraźnie „skrzydła podcięło” zdarzenie z 47. minuty, bowiem po zagraniu z głębi pola i biernej postawie defensywy, samotny rajd przez kilkadziesiąt metrów przeprowadził Spórna i ze stoickim spokojem w sytuacji „sam na sam” z Krausem skierował futbolówkę do siatki. 120 sekund później podopieczni trenera Wojciecha Jarosza mieli sposobność, by ponownie „złapać kontakt” z drużyną Decoru, lecz po centrze Matuszczyka i złym obliczeniu toru lotu piłki przez Łobaczewskiego, obok słupka głową uderzył Jonkisz. W 68. minucie MRKS właściwie pozbawił się szans na jakąkolwiek zdobycz tego dnia, wszak nie dość, że mocnym strzałem zza linii pola karnego golkipera miejscowych pokonał Olczak, to za nerwowe komentowanie wcześniejszej decyzji arbitra drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Żurek. W liczebnym osłabieniu beniaminek rozgrywek nie był już w stanie wiele zdziałać, a kolejne okazję tworzyć zaczęli sobie goście i choć jeszcze w 73. i 77. minucie z dogodnego położenia do celu nie trafili Olczak i Rasek, to w 81. minucie wynik brzmiał już 0:4. Tym razem czechowiccy obrońcy dali zbyt dużo swobody szarżującemu w „szesnastce” Olczakowi i ten uderzeniem po tzw. „dalszym słupku”, drugi raz wpisał się do protokołu meczowego. Na „otarcie łez” gospodarzom pozostał honorowy gol Raszki minutę przed upływem regulaminowego czasu gry, który wykorzystał asystę z prawego skrzydła Szczęsnego i z bliskiej odległości „na raty” pokonał niepewnie interweniującego bramkarza Decoru. Rozmiary przegranej czechowickiego zespołu mogły być jeszcze mniejsze, ale w 87. minucie po podaniu Heroka pojedynek „oko w oko” z Łobaczewskim przegrał Wajdzik.

Dzięki zdobytemu kompletowi punktów, ekipa z Bełku ze stadionu MOSiR wyjechała jako nowy lider czwartoligowej tabeli, czechowiczanie zaś muszą szybko „pozbierać się” i wyciągnąć odpowiednie wnioski, bo już w sobotę – 4 maja o godzinie 17:00 czeka ich wyjazdowa batalia z Wilkami Wilcza.

23. kolejka „Haiz” IV ligi śląskiej, gr.II – 01.05.2019r. /godz.17:00/
Główna płyta Stadionu MOSiR – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS Czechowice-Dziedzice – KS Decor Bełk 1:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Grabiec (33 min. – głową), 0:2 Spórna (47 min.), 0:3 Olczak (68 min.), 0:4 Olczak (81 min.), 1:4 Raszka (89 min.)

MRKS: 12. Dominik Kraus – 18. Ariel Dzionsko, 4. Marcin Zarychta, 14. Rafał Żurek, 13. Mateusz Wójcik – 11. Damian Szczęsny, 8. Łukasz Szędzielarz, 6. Jakub Wojtyła (46′ 16. Kacper Fujawa), 3. Filip Matuszczyk (71′ 15. Adrian Herok) – 10. Michał Przemyk (76′ 5. Mateusz Wajdzik), 17. Kamil Jonkisz (85′ 7. Jakub Raszka)
Trener: Wojciech Jarosz

Decor: 1. Mateusz Łobaczewski – 14. Dawid Grabiec, 22. Patryk Lach, 6. Marcin Mizia, 19. Piotr Groborz (74′ 4. Michał Stryczek) – 15. Bartosz Wójcik, 7. Robert Dymowski, 8. Łukasz Spórna (67′ 2. Dawid Semeniuk), 18. Wojciech Barnik – 10. Wojciech Rasek (85′ 20. Andrzej Niewiedział), 11. Damian Olczak
Trener: Jarosław Kupis

Żółte kartki: Szędzielarz (12′), Szczęsny (40′), Żurek – 2 (58′ i 68′), Wajdzik (88′) – B.Wójcik (56′)
Czerwona kartka: Żurek (68′ – za drugą żółtą)
Widzów: 200

Skład sędziowski: Paweł Kamiński oraz Marcin Miśta i Zbigniew Molenda (KS Sosnowiec)