Spóźniona riposta

Legitymujący się dotychczas identycznym dorobkiem punktowym zespół Decoru Bełk zawitał w sobotnie popołudnie na stadion MOSiR, gdzie w ramach 10. kolejki IV ligi śląskiej, gr.II stanął on w szranki z piłkarzami MRKS-u Czechowice-Dziedzice.

W przeciwieństwie do kilku poprzednich spotkań, tym razem to podopieczni Jarosława Kupisa zmuszeni byli „gonić wynik”, gdyż dwa proste błędy w defensywie jeszcze przed przerwą kosztowały ich bardzo drogo. W 25. minucie ze straty Mateusza Wójcika skorzystał lobujący golkipera gospodarzy Robert Dymowski, zaś w 42. minucie po centrze Wojciecha Raska z rzutu wolnego piłkę głową lekko trącił Bartosz Wójcik i ta znalazła drogę do siatki.

Po zmianie stron czechowiczanie próbowali odmienić losy pojedynku, ale tego dnia stać ich było tylko na jedno trafienie, gdy dopiero w czwartej z doliczonych minut ładnym uderzeniem z rzutu wolnego rozmiary porażki na 1:2 (0:2) zmniejszył Mateusz Wrana.

Na wstępie konfrontacji defensywę gości „napoczął” Jonkisz, który w 4. minucie po odważnym wejściu prawą stroną pola karnego uderzył silno po ziemi, jednak „na posterunku” był Sekuła. Decor odpowiedział w 17. minucie – wówczas z próbą Raska z dystansu nie bez trudu poradził sobie Żerdka. W 24. minucie bliski powodzenia w szeregach czechowiczan był także Żurek, ale jego „centrostrzał” minął bramkę rywala.

Niestety w 25. minucie prosty błąd przytrafił się M.Wójcikowi, który zbyt lekko wycofał piłkę w okolicy linii środkowej, a po jej przejęciu Dymowski widząc daleko wysuniętego bramkarza MRKS-u popisał się precyzyjnym lobem z dalekiej odległości. W 39. minucie miejscowi mogli doprowadzić do wyrównania, bowiem po krosowym podaniu Wrany i zgraniu klatką piersiową przez Raszkę, silny strzał Jonkisza efektowną paradę w bok sparował Sekuła.

180 sekund przed końcem premierowej odsłony ekipa z Bełku mogła po raz drugi fetować zdobycie gola, wszak po dośrodkowaniu Raska z rzutu wolnego na dziesiątym metrze futbolówkę delikatnie głową musnął B.Wójcik i ta wpadła do bramki tuż przy słupku.

Po przerwie dysponujący zaliczką przyjezdni starali się kontrolować boiskowe zdarzenia, czechowiczanie z kolei nie mogli przeprowadzić żadnej akcji, mogącej przynieść pełną satysfakcję. W 65. minucie mogło już być właściwie „po zawodach”, gdyż po asyście Raska „oko w oko” z Żerdką stanął Reguła, lecz golkiper MRKS-u wyszedł z opresji obronną ręką. Po upływie trzech minut ponownie aktywny Rasek zacentrował w „szesnastkę”, a nabiegający bez krycia Orzeł nieznacznie spudłował. W 73. minucie po przeciwległej stronie boisko i także po stałym fragmencie, wrzutkę Przemyka sfinalizować mógł stojący tyłem do bramki Wrana, niestety jego „główka” poszybowała nad poprzeczką. W 80. minucie głową po centrze M.Wójcika uderzał natomiast Jonkisz, któremu zabrakło odrobiny precyzji przy aktywnym udziale walczącego z nim w powietrzu przeciwnika.

Dopiero w czwartej z doliczonych przez arbitra minut gospodarzom udało się zdobyć gola, gdy efektownym uderzeniem z rzutu wolnego w samo „okienko” wykazał się Wrana, jednakże na wyrównanie zabrakło już czasu i kolejna porażka podopiecznych Jarosława Kupisa stała się faktem.

W następnej kolejce piłkarze MRKS udadzą się do Wodzisławia Śląskiego, gdzie w sobotę – 3 października o godzinie 15:00 stoczą pojedynek z tamtejszą Odrą Centrum.

10. kolejka IV ligi śląskiej, gr.II (sezon 2020/21) – 26.09.2020r. /godz.16:00/

MRKS Czechowice-Dziedzice – KS Decor Bełk 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Dymowski (25 min.), 0:2 B.Wójcik (42 min. – głową), 1:2 Wrana (90+4 min. – z rzutu wolnego)

MRKS: 1. Krzysztof Żerdka – 13. Mateusz Wójcik, 5. Mateusz Wrana, 4. Marcin Zarychta, 19. Wojciech Loranc – 14. Rafał Żurek (62′ 18. Dawid Gurawski), 20. Mateusz Kubica (90+2′ 9. Kamil Kuśmierczyk), 6. Mateusz Tomko, 16. Kacper Polakowski (46′ 10. Michał Przemyk), 7. Jakub Raszka (62′ 11. Konrad Gondko) – 17. Kamil Jonkisz
Trener: Jarosław Kupis

Decor: 30. Bartosz Sekuła – 3. Dominik Święch (77′ 21. Kamil Sikora) , 4. Michał Stryczek, 9. Tomasz Reguła, 19. Piotr Groborz – 15. Bartosz Wójcik, 16. Kamil Maj (90+3′ 13. Jakub Szczęch), 18. Dominik Jakubowski, 24. Wojciech Orzeł, 10. Wojciech Rasek (85′ 23. Bartłomiej Pankowski) – 22. Robert Dymowski
Trener: Marek Piotrowicz

Żółte kartki: Żurek (52′), Kubica (74′), Loranc (81′) – Stryczek (43), Sekuła (84′), Dymowski (88′)
Widzów: 130
Skład sędziowski: Leszek Lewandowski oraz Artur Grzesiuk i Paweł Mazurkiewicz (KS Zabrze)