Rezerwy odpadają z Pucharu

W sobotnie popołudnie na obiekcie w Wilkowicach doszło do starcia w ramach I rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu podokręgu bielskiego, w którym miejscowy GLKS rywalizował z drużyną rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie spotkania, gdy wpierw w 8. minucie prowadzenie gospodarzom dało celne trafienie Mateusza Fiedora, na które w 18. minucie w szeregach „dwójki” odpowiedział Dawid Byrdziak.

Kluczowe dla losów pojedynku zdarzenia miały miejsce między 30. a 39. minutą, gdy za akcję ratunkową czerwoną kartkę w szeregach czechowiczan ujrzał Szymon Światłowski, a następnie zespół z Wilkowic w krótkim odstępie czasu zdobył dwie bramki. W 34. minucie kolejny raz tego dnia do protokołu meczowego wpisał się Mateusz Fiedor, zaś w 39. minucie do siatki trafił Jakub Caputa i wobec braku bramkowych łupów po przerwie, ze zwycięstwa 3:1 (3:1) i awansu do kolejnej rundy pucharowych zmagań cieszyli się przedstawiciele bielskiej A-klasy.

W najbliższą niedzielę – 11 sierpnia o godzinie 17:00 podopieczni Marcina Sztorca rozpoczną premierowy sezon w zreformowanej klasie okręgowej (gr. Bielsko-Biała-Tychy), od pojedynku na własnym terenie z drużyną Piasta Bieruń Nowy.

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II)Co prawda po raz kolejny zeszliśmy z boiska w roli pokonanych, ale uważam że jeśli weźmiemy pod uwagę okoliczności w jakich odpadliśmy z rozgrywek Pucharu Polski, to nie będziemy rozpaczać. Do trzydziestej minuty i czerwonej kartki dla Szymona Światłowskiego prezentowaliśmy się naprawdę dobrze. Niestety w przeciągu nieco ponad pięciu minut straciliśmy dwóch zawodników (kontuzji doznał jeszcze Szal) i dwie bramki, co diametralnie wpłynęło na dalszy przebieg spotkania. W tym miejscu chciałbym podziękować bramkarzowi Krzysztofowi Piłocikowi, który znalazł czas i chęci aby nam pomóc, podczas nieobecności z powodów rodzinnych Patryka Kopcia. Za nami najtrudniejszy moment związany z okresem wakacyjnym i urlopowym, wiele wskazuje jednak na to, że już od przyszłego tygodnia będę miał do dyspozycji wszystkich zawodników.

I runda Pucharu Polski (podokręg Bielsko-Biała) – 03.08.2019r. /godz.17:00/
Stadion GOSiR w Wilkowicach, ul. Samotna 12

GLKS Wilkowice – MRKS II Czechowice-Dziedzice 3:1 (3:1)

Bramki: 1:0 Fiedor (8 min.), 1:1 Byrdziak (18 min.), 2:1 Fiedor (34 min.), 3:1 Caputa (39 min.)

Wilkowice: 1. Dawid Grabski – 15. Filip Gawryś, 10. Juraj Dancik, 8. Paweł Kozieł, 4. Sebastian Zawadzki (81′ 2. Arkadiusz Lenkiewicz) – 9. Kacper Śleziak, 17. Maciej Marek, 18. Michał Łukaszewski (64′ 20. Maciej Wiewióra), 6. Dawid Kruczek – 11. Mateusz Fiedor (69′ 14. Adrian Babraj), 7. Jakub Caputa (86′ 19. Krzysztof Bąk)
Trener: Krzysztof Bąk

MRKS II: 1. Krzysztof Piłocik – 17. Grzegorz Gąsiorek, 5. Zbigniew Zdonek, 8. Szymon Światłowski, 3. Wojciech Szal (40′ 20. Maksymilian Praciak) – 14. Dominik Gałan (62′ 16. Kacper Kapias), 21. Jakub Przewoźnik, 2, Błażej Adamiec, 6. Patryk Matuszczak (46′ 7. Marcin Sztorc) – 11. Piotr Żemła, 9. Dawid Byrdziak

Żółte kartki: Caputa (45+2′), Gawryś (45+2′) – Matuszczak (45+2′), Gałan (59′), Adamiec (79′)
Czerwona kartka: Światłowski (30′ – akcja ratunkowa)
Widzów: 70
Skład sędziowski:
Krzysztof Koziarski oraz Mateusz Długosz i Szymon Naglik (KS Bielsko-Biała)

Pozostałe wyniki I rundy Pucharu Polski /podokręg Bielsko-Biała/:

LKS Groń Bujaków – LKS Zamek Grodziec Śląski 1:2 (1:1)
LKS Pasjonat Dankowice – LKS Drzewiarz Jasienica 1:2 (1:0)
LKS Sokół Hecznarowice – LKS Pionier Pisarzowice 0:3 (0:0)
LKS Orzeł Kozy – KS Bestwinka 2:4 (2:1)
LKS Ligota –  TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała 0:4 (0:2)
LKS Słowian Łodygowice – BKS Stal Bielsko-Biała 0:3 wo. (Słowian zrezygnował z meczu)
BTS Rekord II Bielsko-Biała – KS Spójnia Landek (04.08)
UKS Rotuz Bronów – MRKS Czechowice-Dziedzice (04.08)