„Młoda krew” w MRKS, znamy nazwiska nowych

Choć do rozpoczęcia sezonu 2019/20 w IV lidze śląskiej, gr.II pozostał jeszcze nieco ponad tydzień, to już w najbliższy weekend rozegrane zostaną pierwsze oficjalne spotkania w ramach rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu podokręgu bielskiego. Czas zatem najwyższy przedstawić nowych zawodników drużyny MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy w potyczkach kontrolnych oznaczeni byli łatką „testowani”, a teraz już po formalnej finalizacji transferów przez kierownictwo naszego klubu, oficjalnie dołączyli do zespołu.

1. Kacper Mioduszewski (pozycja: bramkarz / data urodzenia: 31.08.1998r.)

Niespełna 21-letni golkiper urodzony w Poznaniu swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w młodzieżowych klubach z Lublina, w tych kategoriach występował również w Podbeskidziu Bielsko-Biała i Drzewiarzu Jasienica. Po przygodzie w rezerwach Floty Świnoujście i drużynach z Warszawy: Hutniku i Olimpii, w sezonie 2016/17 trafił do trzecioligowego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. W ostatnich dwóch latach nowy nabytek czechowiczan reprezentował barwy Soły Oświęcim – występującej w III lidze (gr.IV), skąd na zasadzie rocznego wypożyczenia pozyskany został tego lata przez MRKS. Dodajmy, iż jest on synem dobrze znanego w naszym kraju byłego bramkarza Roberta Mioduszewskiego, który od początku okresu przygotowawczego dołączył do sztabu szkoleniowego czechowickiej drużyny.

2. Mateusz Kubica (pozycja: pomocnik-napastnik / data urodzenia: 03.02.1997r.)

Kolejny nowy gracz MRKS-u z rosłymi warunkami fizycznymi, oraz inklinacjami ofensywnymi zarówno w linii ataku jak i pomocy, przez całą dotychczasową karierę związany był z trzecioligowym Rekordem Bielsko-Biała, z którego tylko na rundę wiosenną minionego sezonu wypożyczony był do Spójni Landek. Do Czechowic-Dziedzic trafił tego lata na zasadzie transferu definitywnego.

3. Łukasz Mąka (pozycja: pomocnik-napastnik / data urodzenia: 28.08.2000r.)

Kończący niebawem 19 lat zawodnik jest wychowankiem Iskry Pszczyna, jednak pomimo młodego wieku dostrzegany już był przez skautów w naszym województwie. Dość powiedzieć, że w sezonie 2016/17 był on wypożyczony do II-ligowego wówczas Rozwoju Katowice. Na zasadzie transferu czasowego związał się on z czechowickim klubem do 30 czerwca przyszłego roku.

4. Piotr Noga (pozycja: obrońca / data urodzenia: 07.12.2000r.)

Następny z młodzieżowców pochodzi również z pobliskiej Pszczyny, gdzie w występującej w lidze okręgowej Iskrze był podstawowym zawodnikiem. W sparingowych potyczkach czechowiczan pokazywał się z bardzo dobrej strony, grając w środkowej strefie formacji defensywnej. Podobnie jak Mąka, został on wypożyczony do końca sezonu 2019/20.

5. Jakub Niemczyk (pozycja: pomocnik / data urodzenia: 23.11.2000r.)

Szansę spróbowania swych sił na wyższym poziomie w barwach MRKS-u otrzyma także kolejny z graczy o statusie „młodzieżowca” – urodzony w Cieszynie wychowanek WSS Wisła, mający także za sobą występy w młodzieżowych ekipach bielskiego Podbeskidzia. W poprzednim sezonie zagrał on we wszystkich 34. spotkaniach bielskiej „okręgówki” w ekipie dowodzonej przez trenera Tomasza Wuwera, w których zdobył osiem goli. Także i on z klubu z Wisły został wypożyczony przynajmniej na najbliższy rok.

6. Damian Rodak (pozycja: pomocnik / data urodzenia: 13.01.1999r.)

Wychowanek Zapory Wapienica w minionym sezonie wystąpił we wszystkich meczach tej drużyny w bielskiej A-klasie, w których zanotował 13 goli. W środowym sparingu z rezerwami Podbeskidzia dwukrotnie wpisał się on na listę strzelców, również w jego przypadku kierownictwo MRKS-u sfinalizowało roczne wypożyczenie.

7. Kacper Polakowski (pozycja: pomocnik / data urodzenia: 14.01.2002r.)

Najmłodszy z letnich nabytków czechowiczan jest wychowankiem Orła Kozy, gdzie miał do tej pory okazję rywalizować w drużynie juniorów. Dobrze rokujący zawodnik z imponującymi jak na swój wiek warunkami fizycznymi, w seniorską przygodę z futbolem będzie miał okazję wejść u boku bardziej doświadczonych kolegów, w czym ma mu pomóc roczne wypożyczenie z macierzystego klubu.

Ponadto z czechowickim zespołem trenuje jeszcze jeden bramkarz z rocznika 2003, w kwestii jego ewentualnego pozyskania trwają jeszcze rozmowy między zainteresowanymi klubami.

Jak już wcześniej awizowaliśmy, tego lata drużynę MRKS-u opuścili: Tomasz Górkiewicz (został grającym asystentem trenera w rezerwach Podbeskidzia), Jakub Wojtyła (Kuźnia Ustroń), Filip Matuszczyk (LKS Goczałkowice-Zdrój), Mateusz Tarasz (Beskid Brenna), Kacper Fujawa (wyjazd na studia do Krakowa), oraz Kamil Bezak (Spójnia Landek). Po przebytym zabiegu kolana, rehabilitację przechodzi obecnie także Damian Szczęsny.

Z kolei do drużyny rezerw dołączyli póki co: Wojciech Zieleźnik, Jakub Przewoźnik, Dawid Byrdziak i Kacper Kapias – młodzi zawodnicy ze współpracującej z naszym klubem UMKS „Trójki” Czechowice-Dziedzice, zaś z LKS Frydek wypożyczony został również Mateusz Żemła. W najbliższym czasie rywalizację w ekipie dowodzonej przez trenera Marcina Sztorca być może wzmocni ktoś jeszcze.

ZOBACZ TAKŻE:

Sparingowe ostatki na plus >>

Bolesna lekcja od Soły >>

Dobry początek, feralna ostatnia akcja >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *