Sparingowe ostatki na plus

W czwartym, a zarazem ostatnim meczu kontrolnym przed rywalizacją w rozgrywkach pucharowych i ligowych nowego sezonu, drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice na stadionie w Wilamowicach skonfrontowała siły z innym przedstawicielem IV ligi śląskiej, gr.II – rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Premierowa odsłona zakończyła się nieznacznym prowadzeniem czechowiczan, a na listę strzelców w 32. minucie wpisał się Kamil Jonkisz. Po przerwie główną rolę w szeregach ekipy dowodzonej przez trenera Wojciecha Jarosza odegrał jeden z testowanych zawodników, którego trafienie głową z 63. minuty i efektowne uderzenie z dystansu z 73. minuty, „przedzielił” jeszcze gol dla bielskiej „dwójki”, autorstwa Damiana Oczki (68 min. – z rzutu karnego).

Już w najbliższą niedzielę – 4 sierpnia czechowicki zespół rozegra pierwsze spotkanie o stawkę, a w I rundzie rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu podokręgu bielskiego MRKS stoczy derbową – wyjazdową potyczkę z niedawnym beniaminkiem A-klasy Rotuzem Bronów. Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowany jest na godzinę 17:00.

Sparing nr 4: Stadion w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 17 – 31 lipca 2019r., godz.18:00

TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała – MRKS Czechowice-Dziedzice 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Jonkisz (32 min.), 0:2 testowany zawodnik (63 min. – głową), 1:2 Oczko (68 min. – z karnego), 1:3 testowany zawodnik (73 min.)

MRKS: Kraus – Wójcik, Zarychta, Żurek, Dzionsko – Herok, Szędzielarz, testowany zawodnik, Przemyk, testowany zawodnik – Jonkisz oraz testowany bramkarz – Wajdzik, Cichura, Raszka, czterech testowanych zawodników
Trener: Wojciech Jarosz