Punkt „dwójki” z Ogrodnikiem

Remisem 1:1 (0:1) zakończyła się sobotnia potyczka 7. serii bielsko-tyskiej ligi okręgowej (gr. spadkowej), w którym liderująca w tabeli drużyna Ogrodnika Cielmice na własnym stadionie mierzyła się z rezerwami MRKS-u Czechowice-Dziedzice.

Na prowadzenie po upływie kwadransa gry wyszli goście, po tym jak piłkę do siatki skierował Kamil Kozłowski. Skromnej zaliczki podopiecznym trenera Marcina Sztorca nie udało się niestety utrzymać do końcowego gwizdka arbitra, bowiem rywale w 80. minucie za sprawą Pawła Wali zanotowali wyrównujące trafienie i oba zespoły dopisały do swojego dorobku po jednym punkcie.

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II): Choć cenimy jeden punkt to traktujemy ten remis z dużym niedosytem, bo z przebiegu meczu byliśmy bliżej wywiezienia z boiska lidera pełnej puli. Na prowadzenie wyszliśmy po precyzyjnym strzale po długim rogu z 14. metra Kozłowskiego, któremu asystował Przewoźnik. Drużyną która częściej utrzymywała się przy piłce byli co prawda gospodarze, jednak nie przekładało się to na groźne sytuacje bramkowe, a jeśli te już się zdarzały to świetnie spisywał się Filapek. Mój zespół nastawił się na grę z kontry i kilka z nich mogło nam dać podwyższenie rezultatu. Emocje sięgnęły zenitu w ostatnich minutach, kiedy to najpierw strzał Zarychty z szesnastu metrów tylko w sobie wiadomy sposób obronił bramkarz Ogrodnika, by po chwili w pozornie niegroźnej sytuacji napastnik rywali z kilku metrów nie dał szans golkiperowi rezerw. MRKS II ambitnie dążył jednak do zwycięstwa – najpierw z 10. metra z dogodnego położenia spudłował G.Sztorc, zaś w 90. minucie po uderzeniu Adamczyka futbolówka odbiła się od słupka, a następnie przetoczyła się wzdłuż linii bramkowej i niestety pozostała na placu gry.

W następnej kolejce czechowicka „dwójka” na stadionie MOSiR zmierzy się z Sokołem Wola, a konfrontacja ta zaplanowana została na niedzielę (6 czerwca) o godzinie 17:00.

7. kolejka Śląskiej Klasy Okręgowej, gr.5 /Bielsko-Biała-Tychy – gr.spadkowa/ (sezon 2020/21 – runda wiosenna)
29.05.2021r. /godz.16:00/

Stadion w Tychach-Cielmicach, ul. Jedności 131

LKS Ogrodnik Cielmice – MRKS II Czechowice-Dziedzice 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Kozłowski (15 min.), 1:1 Wala (80 min.)

Ogrodnik: 1. Dawid Gąsior – 3. Sławomir Granek (46′ 14. Adam Zając), 5. Daniel Gurbisz, 6. Marcin Grzybek, 7. Marcin Józefowicz, 9. Tomasz Klimas (80′ 11. Grzegorz Chrząścik), 10. Marek Kołodziejczyk (33′ 19. Radosław Szafrański), 13. Michał Foltyn, 15. Dawid Bojarski (60′ 21. Paweł Wala), 16. Patryk Gajewski, 22. Sebastian Białas
Trener: Grzegorz Chrząścik

MRKS II: 12. Jakub Filapek – 14. Dominik Gałan, 4. Marcin Zarychta, 5. Piotr Witkowski, 2. Kamil Walczyszyn (75′ 19. Arkadiusz Łukosz), 15. Kamil Ryrych, 6. Adrian Herok, 16. Jakub Przewoźnik, 11. Kamil Kozłowski (65′ 8. Romain Bazin), 10. Rafał Adamczyk, 9. Grzegorz Sztorc

Żółte kartki: Gajewski (54′), Gurbisz (61′)
Widzów: 50
Skład sędziowski: Bartłomiej Gruszecki oraz Kacper Wojtyła i Mateusz Wolny (KS Żywiec)

Pozostałe wyniki 7. kolejki Klasy Okręgowej, gr.5 (Bielsko-Tychy – gr.spadkowa):
LKS Sokół Wola – BKS Stal Bielsko-Biała 0:0
LKS Pionier Pisarzowice – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 2:0 (1:0)
KS Piast Bieruń Nowy – LKS Wisła Wielka 0:0
LKS Przełom Kaniów – OKS Zet Tychy 0:5 (0:2)