Strata w końcówce

Po dwóch zwycięstwach z rzędu, piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice udali się w sobotnie przedpołudnie do Katowic, gdzie na sztucznej nawierzchni boiska przy Ośrodku SportowymKolejarz” stanęli w szranki z występującą tam w roli gospodarza drużyną Rozwoju.

Na przestrzeni dziewięćdziesięciu minut pojedynek miał stosunkowo wyrównany przebieg, z bardzo małą ilością sytuacji bramkowych. W premierowej odsłonie nieco lepsze wrażenie sprawiali podopieczni Jarosława Kupisa, z kolei po przerwie inicjatywę z biegiem czasu przejmować zaczęli rywale czechowiczan. I to właśnie oni cztery minuty przed upływem regulaminowego czasu gry zadali decydujący cios, gdy piłkę do siatki uderzeniem zza pola karnego skierował Dawid Ciszewski.

W pierwszej części nieco więcej z gry mieli czechowiczanie, jednak nie miało to swojego przełożenia na klarowne okazje bramkowe. Jedynie w 11. minucie po rzucie wolnym Szędzielarza mocna próba Jonkisza z narożnika „szesnastki” poszybowała nad poprzeczką, którego też uderzenie z dystansu 180 sekund później wyłapał Golik, podobnie jak poprawkę Przemyka z osiemnastego metra.

Rozwój właściwie tylko na wstępie meczu oddał celny strzał w kierunku „świątyni” Świerczka, który pewną interwencją zastopował Wrozę. I tyle właściwie można napisać o boiskowych zdarzeniach w przeciągu 45. minut gry, bo przy mocno padającym deszczu obie ekipy nie rozpieściły nielicznych kibiców piłkarską jakością.

Na wstępie drugiej połowy MRKS mógł otworzyć rezultat sobotniej potyczki, ale po centrze Szędzielarza z rzutu wolnego i zgraniu Żurka, „główka” Padły z bliskiej odległości nieznacznie minęła słupek. W odpowiedzi gospodarze w 58. minucie przeprowadzili szybki atak, zakończony uderzeniem Woźniaka z bocznej strefy „szesnastki” w boczną siatkę.

Po upływie równo godziny gry bliski powodzenia w szeregach czechowiczan był za to Przemyk, którego płaski – techniczny strzał z okolic linii pola karnego z dużym trudem w bok sparował golkiper z Katowic. W 67. minucie po kolejnym dośrodkowaniu Szędzielarza z rzutu wolnego przyjezdni domagali się podyktowania „jedenastki” za zagranie piłki ręką Barwińskiego, lecz arbiter nie dopatrzył się złamania przepisów.

Pomiędzy 79. a 80. minutą zepchnięci coraz bardziej do defensywy czechowiczanie próbowali szukać swoich szans w kontratakach, po których niecelnie z dystansu mierzyli Zajączkowski i Raszka. Poważnym ostrzeżeniem dla MRKS-u była sytuacja z 83. minuty, kiedy to po centrze Kaletki samotnie wbiegający Gasz posłał futbolówkę nad bramką. Niestety w 86. minucie Rozwój udokumentował już swoją przewagę, bowiem tym razem asystę Kaletki mierzonym uderzeniem przy słupku sfinalizował już Ciszewski.

Podopieczni Jarosława Kupisa nie pierwszy raz w tej rundzie dopiero po stracie gola zaczęli z większą werwą poruszać się po boisku i niewiele zabrakło, by w doliczonym czasie zdołali oni jeszcze uratować jedno „oczko”. Na przeszkodzie ku temu stanęła jednak poprzeczka, w którą głową po wrzutce Szędzielarza z rzutu wolnego z bliska trafił Jonkisz. Po chwili jeszcze strzał Czernka z obrębu pola karnego padł łupem Golika i komplet punktów powędrował niestety na konto gospodarzy.

Sezon 2020/21 wkracza w ostatnią fazę, a w nadchodzącym tygodniu śląscy czwartoligowcy rozegrają kolejne dwie kolejki – MRKS w środę (26.05) o godzinie 18:00 na stadionie MOSiR podejmie Unię Książenice, natomiast w sobotę (29.05) w Jasienicy o godzinie 13:00 stoczy batalię z tamtejszym Drzewiarzem.

20. kolejka IV ligi śląskiej, gr.II (sezon 2020/21) – 22.05.2021r. /godz.11:00/
Stadion Ośrodka Sportowego „Kolejarz” (sztuczna nawierzchnia) – Katowice, ul. Alfreda 1

KS Rozwój Katowice – MRKS Czechowice-Dziedzice 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Ciszewski (86 min.)

Rozwój: 22. Bartosz Golik – 9. Dawid Parysz (46′ 10. Robert Woźniak), 11. Tomasz Wroza, 16. Mateusz Jastrzembski (46′ 7. Krzysztof Czenczek), 17. Michał Flak (46′ 89. Dawid Ciszewski),  19. Dawid Kaletka, 20. Piotr Barwiński, 37. Oliwier Gasz, 77. Patryk Gembicki (90+1′ 91. Tomasz Wróbel), 94. Bartosz Chwila (80′ 8. Kacper Filipiak), 95. Szymon Zielonka
Trener: Tomasz Wróbel

MRKS: 1. Jakub Świerczek – 6. Wojciech Padło, 8. Łukasz Szędzielarz, 5. Mateusz Wrana, 14. Rafał Żurek (68′ 7. Jakub Raszka), 3. Daniel Bryczek, 18. Michał Czernek, 13. Damian Zajączkowski, 19. Wojciech Loranc (57′ 11. Konrad Gondko), 10. Michał Przemyk, 17. Kamil Jonkisz
Trener: Jarosław Kupis

Żółte kartki: Barwiński (18′) – Żurek (62′), Padło (84′)
Widzów: 40
Skład sędziowski: Jakub Borkowski oraz Jacek Bielecki i Rafał Kalinowski (KS Tychy)