Zwycięska seria rezerw przerwana

Po pięciu kolejnych zwycięstwach, gorycz porażki po raz pierwszy w rundzie wiosennej przełknąć musieli gracze rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Podopieczni Marcina Sztorca na głównej płycie stadionu MOSiR ulegli w środę 1:2 (1:1) drużynie Piasta Bieruń Nowy.

Goście prowadzenie objęli już w 9. minucie, gdy prosty błąd w defensywie rywala wykorzystał Adam Tracz. Czechowicka „dwójka” wyrównała z kolei w 36. minucie, po tym jak centrę Michała Czernka głową wykończył Grzegorz Sztorc. Decydujące trafienie było niestety dziełem przyjezdnych, a jego autorem w 50. minucie został Rafał Sieradzki.

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II): Niestety nasza świetna seria dobiegła dzisiaj końca. Mimo, iż nie graliśmy najlepszych zawodów uważam, że przy lepszej skuteczności i odrobinie szczęścia nie musieliśmy przegrać tego spotkania. Trzeba też jednak uczciwie przyznać, że drużyna z Bierunia piłkarsko prezentowała się lepiej od nas. Mam nadzieję, że szybko wyciągniemy wnioski z tej porażki, bowiem tabela jest na tyle spłaszczona, że wystarczą dwa nieudane mecze, by znów znaleźć się pod „kreską”. Musimy być przygotowani na to, iż do ostatniej kolejki będziemy ,,bili” się o utrzymanie.

W następnej kolejce MRKS II czeka derbowa konfrontacja z KS Bestwinka, która na terenie przeciwnika rozegrana zostanie w niedzielę – 23 maja o godzinie 17:00.

5. kolejka Śląskiej Klasy Okręgowej, gr.5 /Bielsko-Biała-Tychy – gr.spadkowa/ (sezon 2020/21 – runda wiosenna)
19.05.2021r. /godz.18:00/

MRKS II Czechowice-Dziedzice – KS Piast Bieruń Nowy 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Tracz (9 min.), 1:1 G.Sztorc (36 min. – głową), 1:2 Sieradzki (50 min.)

MRKS II: 21. Piotr Woźnica – 3. Paweł Wandzel, 4. Piotr Witkowski, 14. Dominik Gałan, 2. Kamil Walczyszyn, 10. Wojciech Loranc, 20. Adrian Herok, 6. Jakub Przewoźnik, 11. Kamil Ryrych, 8. Michał Czernek (66′ 18. Romain Bazin 84′ 5. Szymon Adamiec), 9. Grzegorz Sztorc

Piast: 24. Paweł Brandys – 21. Kamil Ozimina, 23. Wojciech Grudziński, 16. Dawid Worek, 5. Adrian Grzegorzek (83′ 22. Dawid Kotula), 4. Maciej Mrowiec, 10. Kacper Grzywa, 6. Robert Jurecki, 17. Rafał Sieradzki (90′ 8. Bartłomiej Siwiński), 3. Robert Kachel, 7. Adam Tracz (32′ 19. Piotr Lichota)
Trener: Kamil Ozimina

Żółte kartki: G.Sztorc (47′), Wandzel (69′), Walczyszyn (78′) – Grzegorzek (63′)
Widzów: 30
Skład sędziowski: Jakub Legierski oraz Adam Śliż i Rafał Górczyński (KS Skoczów)

Pozostałe wyniki 5. kolejki Klasy Okręgowej, gr.5 (Bielsko-Tychy – gr.spadkowa):
BKS Stal Bielsko-Biała – KS Bestwinka 1:2 (0:1)
OKS Zet Tychy – LKS Ogrodnik Cielmice 2:3 (2:0)
LKS Rudołtowice-Ćwiklice – LKS Sokół Wola 0:8 (0:5)
LKS Wisła Wielka – LKS Przełom Kaniów 3:0 (2:0)