MRKS II remisuje w Bestwince

Po raz pierwszy w tej rundzie, rywalizujący w grupie spadkowej bielsko-tyskiej „okręgówki” gracze rezerw MRKS-u podzielili się punktami ze swoimi rywalami. Czechowiczanie w niedzielne popołudnie w derbowej – wyjazdowej konfrontacji 1:1 (0:1) zremisowali z KS Bestwinka.

Prowadzenie w 37. minucie objęli gospodarze za sprawą trafienia Sebastiana Olka, natomiast „dwójka” wyrównującego gola zanotowała dopiero w 86. minucie, gdy piłkę do siatki skierował niezawodny Grzegorz Sztorc.

Derbowe starcie beskidzkich ekip walczących wiosną o utrzymanie, nie było porywającym widowiskiem, na co wpływ miało też bez wątpienia grząskie boisko i deszczowa aura. W premierowej odsłonie odrobinę lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka okazji bramowych, z których wykorzystali jedną – w 37. minucie precyzyjnym uderzeniem z okolic linii pola karnego Filapka do kapitulacji zmusił Olek. Nieco wcześniej golkiper MRKS-u II z opresji obronną ręką wychodził po próbach strzelca gola dla Bestwinki, oraz Wydmańskiego. Czechowiczanie właściwie tylko na wstępie meczu mogli objąć prowadzenie, ale po centrze Zarychty z rzutu wolnego, „główkę” G.Sztorca w bok sparował Golik.

Nieco więcej ciekawego działo się po przerwie, kiedy inicjatywę przejmować zaczęli goście. Co prawda jeszcze w 50. minucie Filapek efektowną paradą wybronił uderzenie z dystansu Kosmatego, lecz z biegiem czasu to rezerwy zaczęły stwarzać poważniejsze zagrożenie pod bramką rywala. W 58. minucie po prostym błędzie obrońcy z czternastego metra nad poprzeczką uderzył Bazin, po chwili zaś asystę Ryrycha minimalnie niecelnym strzałem zakończył G.Sztorc. W 65. minucie bliski trafienia był także Walczyszyn, którego w ostatniej chwili uprzedził interweniujący na przedpolu bramkarz miejscowych. Czechowiczanie swego dopięli wreszcie w 86. minucie, gdy po wycofaniu piłki przez Przewoźnika, mierzonym uderzeniem po ziemi z trzynastego metra futbolówkę do siatki skierował G.Sztorc. Przyjezdni w tym momencie grali już w liczebnej przewadze, wszak w 72. minucie z boiska za drugą żółtą kartkę przez arbitra usunięty został Adamowicz. Pomimo usilnych starań podopieczni Marcina Sztorca nie zdołali już przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i musieli zadowolić się jednym punktem.

W następnej kolejce piłkarze MRKS-u II ponownie zagrają na terenie przeciwnika, a tym razem skonfrontują oni siły z Ogrodnikiem Cielmice. Mecz ten zaplanowany został na sobotę – 29 maja o godzinie 16:00.

6. kolejka Śląskiej Klasy Okręgowej, gr.5 /Bielsko-Biała-Tychy – gr.spadkowa/ (sezon 2020/21 – runda wiosenna)
23.05.2021r. /godz.17:00/

Stadion w Bestwince, ul. Sportowa 1

KS Bestwinka – MRKS II Czechowice-Dziedzice 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Olek (37 min.), 1:1 G.Sztorc (86 min.)

Bestwinka: 29. Amadeusz Golik – 19. Szymon Tomala, 18. Sebastian Bieńko, 14. Michał Bieroński, 3. Bartosz Danielczyk, 6. Rafał Dawidek, 11. Maciej Kosmaty, 15. Klaudiusz Willmann, 9. Piotr Wydmański (71′ 16. Kamil Osierda), 32. Sebastian Olek (65′ 17. Jakub Duda), 10. Bartosz Adamowicz
Trener: Tomasz Duleba

MRKS II: 1. Jakub Filapek – 15. Paweł Wandzel (73′ 19. Arkadiusz Łukosz), 4. Marcin Zarychta, 5. Piotr Witkowski, 14. Dominik Gałan, 11. Kamil Ryrych (89′ 18. Kamil Kozłowski), 20. Adrian Herok, 8. Jakub Przewoźnik, 13. Patryk Matuszczak (56′ 2. Kamil Walczyszyn), 6. Romain Bazin (59′ 10. Rafał Adamczyk), 9. Grzegorz Sztorc
Trener: Marcin Sztorc

Żółte kartki: Adamowicz – 2 (48′ i 72′), Wydmański (65′) – Matuszczak (43′), Herok (75′), Łukosz (90+1′)
Czerwona kartka: Adamowicz (72′ – za drugą żółtą)
Widzów: 100
Skład sędziowski: Wojciech Szczurek oraz Mateusz Długosz i Sebastian Przewoźnik (KS Bielsko-Biała)

Pozostałe wyniki 6. kolejki Klasy Okręgowej, gr.5 (Bielsko-Tychy – gr.spadkowa):
LKS Przełom Kaniów – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 2:4 (1:2)
LKS Sokół Wola – OKS Zet Tychy 2:4 (1:3)
LKS Ogrodnik Cielmice – BKS Stal Bielsko-Biała 1:0 (0:0)
LKS Pionier Pisarzowice – LKS Wisła Wielka 1:1 (0:0)