PP: Pewny awans z Bestwinką

W ostatni dzień lipca przygodę z rozgrywkami Pucharu Polski na szczeblu podokręgu bielskiego rozpoczęli piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy na stadionie im. Henryka Puzonia w Zabrzegu zmierzyli się z występującym szczebel niżej zespołem KS Bestwinka.

Formalnym gospodarzem spotkania byli przedstawiciele bielsko-tyskiej „okręgówki”, którzy nie mieli zbyt wiele do powiedzenia wobec podopiecznych Jarosława Kupisa. Spośród sporej ilości okazji, czechowiczanie zaaplikowali rywalom sześć goli – nie tracąc przy tym żadnego, a na listę strzelców wpisali się kolejno: Wojciech Padło (21 min. – głową), Kamil Jonkisz (40 min.), Mateusz Wrana (48 min. – z rzutu wolnego), Paweł Kozioł (83 min. – z rzutu karnego), oraz dwukrotnie Szymon Gołuch (84 min. i 90 min.).

Od początku meczu czechowiczanie przejęli wyraźną inicjatywę i długo rozgrywali piłkę, jednak w ich poczynaniach brakowało większego zdecydowania, polotu i skuteczności pod bramką przeciwnika. W 5. minucie po centrze Lorenca z lewego skrzydła minimalnie obok słupka „główkował” Jonkisz, z kolei w 9. i 11. minucie próby Szędzielarza i Adamca z dystansu nie znalazły drogi do siatki. W 17. minucie MRKS powinien już objąć prowadzenie, ale po asyście Jonkisza i zagraniu wzdłuż linii bramkowej Szędzielarza, wykonując już ofiarny wślizg z bliska spudłował Pawlusiński.

W 21. minucie MRKS dopiął wreszcie swego, bowiem po dośrodkowaniu Szędzielarza z rzutu rożnego i sporym zamieszaniu, piłkę głową uderzył Padło, a ta odbiła się od poprzeczki i choć próbujący interweniować Chmielniak ją wyłapał, to zdaniem asystenta arbitra futbolówka przekroczyła już linię bramkową.

Na udokumentowanie sporej przewagi i zdobycie drugiego gola kibice w Zabrzegu czekali do 40. minuty – wówczas po dobrej asyście z głębi pola Szędzielarza, wchodzący samotnie w „szesnastkę” Jonkisz precyzyjnym strzałem przy słupku nie dał szans golkiperowi Bestwinki.

W przerwie szkoleniowiec formalnych gości Jarosław Kupis dokonał aż pięciu zmian i właśnie jeden z rezerwowych tego dnia już w 48. minucie podwyższył rezultat pucharowej potyczki. Uczynił to Wrana, który bardzo ładnym uderzeniem z rzutu wolnego – egzekwowanego z ponad dwudziestu metrów, zmusił do kapitulacji bezradnego Chmielniaka. Kolejne próby czechowiczan długo nie przynosiły bramkowych łupów, a wspomnieć w tym miejscu należy m.in. o szansach Kozioła, czy Jonkisza. Przedstawiciel „okręgówki” z kolei w tej odsłonie dwukrotnie starał się coś wskórać, jednak z dystansu nad poprzeczką uderzał Hałas, zaś z dogodnej pozycji odrobiny zimnej krwi zabrakło też Adamskiemu.

W końcowej fazie sobotniego starcia MRKS zdołał już dość znacznie „podreperować” rezultat – najpierw w 83. minucie po faulu na Czernku rzut karny pewnie wykorzystał Kozioł, po chwili defensywę i bramkarza przeciwnika po akcji Jonkisza wymanewrował trafiający do „pustaka” Gołuch, który też równo w 90. minucie po asyście Kani z lewego skrzydła ustalił wynik na 0:6, dodajmy z wyraźnym „udziałem” popełniającego w tej sytuacji dość prosty błąd Chmielniaka.

Czechowiczanie bez większego trudu awansowali zatem do II rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu podokręgu bielskiego, która zaplanowana jest na kolejny weekend (7-8 sierpnia). Swojego przeciwnika piłkarze MRKS-u poznają najpewniej początkiem przyszłego tygodnia, kiedy to nastąpi losowanie par kolejnej fazy.

I runda Pucharu Polski (podokręg Bielsko-Biała) – 31.07.2021r. /godz.17:30/
Stadion im. Henryka Puzonia w Zabrzegu, ul. Stadionowa 30

KS Bestwinka – MRKS Czechowice-Dziedzice 0:6 (0:2)

Bramki: 0:1 Padło (21 min. – głową), 0:2 Jonkisz (40 min.), 0:3 Wrana (48 min. – z wolnego), 0:4 Kozioł (83 min. – z karnego), 0:5 Gołuch (84 min.), 0:6 Gołuch (90 min.)

Bestwinka: 27. Dominik Chmielniak – 5. Bartosz Prymula, 14. Michał Bieroński (28′ 11. Kamil Osierda), 18. Dawid Francuz, 8. Łukasz Filipowicz, 17. Dawid Fusek, 15. Klaudiusz Willman (61′ 20. Mateusz Adamski), 10. Filip Hałas, 7. Piotr Wydmański, 13. Konrad Łuszczak, 21. Maciej Skęczek (64′ 19. Mateusz Kujawa)
Trener: Mariusz Wójcik

MRKS: 1. Michał Stopyra – 6. Wojciech Padło (46′ 5. Mateusz Wrana), 4. Marcin Zarychta, 19. Marcin Mizia (58′ 14. Rafał Żurek), 11. Damian Zajączkowski (46′ 16. Paweł Wandzel), 2. Błażej Adamiec, 8. Łukasz Szędzielarz (46′ 18. Michał Czernek), 13. Bartłomiej Lorenc (58′ 15. Dominik Kania), 10. Michał Przemyk (46′ 20. Szymon Gołuch), 17. Kamil Jonkisz, 9. Dawid Pawlusiński (46′ 7. Paweł Kozioł)
Trener: Jarosław Kupis

Widzów: 100
Skład sędziowski: Dawid Wehsoly oraz Rafał Hoszczyk i Radosław Dzida (KS Bielsko-Biała)