Transferów ciąg dalszy

Kolejnych dwóch nowych zawodników oficjalnie dołączyło do zespołu MRKS-u, przygotowującego się do sezonu 2021/22 w IV lidze śląskiej, gr.II.

Pierwszym z nich jest Dawid Pawlusiński – niespełna 24-letni gracz o ofensywnych inklinacjach, który co ciekawe jest wychowankiem Cracovii Kraków, gdzie spędził aż 10 lat i zaliczył m.in. debiut w drużynie rezerw, która występowała wtedy w III lidze. W sezonie 2016/17 przeniósł on się z kolei do trzecioligowej wówczas Unii Turza Śląska, notując na tym szczeblu ponad 50 spotkań. Niestety w 2018 roku jego klub wycofał się z rozgrywek i zmagania wznowił w katowickiej „okręgówce”, a nowy piłkarz czechowiczan na domiar złego ponad rok później zerwał wiązadła w kolanie i pauzował 6 miesięcy. Po wyleczeniu kontuzji w barwach Unii rywalizował on już na poziomie IV ligi aż do minionego sezonu. Warto dodać, iż nowy nabytek MRKS-u jest synem Dariusza Pawlusińskiego, który ma na swoim koncie 144 występy w Ekstraklasie i 26 zdobytych goli (wszystkie w barwach Cracovii Kraków). Do czerwca tego roku obaj wspólnie reprezentowali zespół Unii Turza Śląska, natomiast Pawlusiński „senior” niedawno został szkoleniowcem występującego w „okręgówce” LKS-u Krzyżanowice.

Kierownictwo czechowickiego klubu dokonało także transferu czasowego (do 30.06.2022r. z opcją jego skrócenia w zimie) bramkarza Michała Stopyry, który w poprzednim sezonie występował w Śląsku Świętochłowice (IV liga śląska, gr.I), a nieco wcześniej był m.in. graczem Wawelu Wirek i Wyzwolenia Chorzów.

Życzymy powodzenia w MRKS-ie!

Przypomnijmy ponadto, iż tego lata szeregi zespołu prowadzonego przez trenera Jarosława Kupisa zasilili już wcześniej: Szymon Gołuch z KS Bystra, Paweł Kozioł ze Spójni Landek, młodzieżowcy UMKSTrójka”: Rafał Grajcarek, Dominik Kania i Bartłomiej Kobiela, oraz Marcin Mizia i Bartłomiej Lorenc z Unii Książenice. W meczach sparingowych jako testowany występował także zawodnik Iskry Pszczyna o statusie młodzieżowca – Patryk Mizera, lecz w jego kwestii pozostały jeszcze do załatwienia sprawy formalne pomiędzy klubami.

Jednocześnie „wolną rękę” w poszukiwaniu nowych drużyn otrzymali Piotr Woźnica i Mateusz Kubica. Już wcześniej po okresie wypożyczenia do Podbeskidzia Bielsko-Biała powrócił Wojciech Loranc, do Beskidu Andrychów przenosi się natomiast Karol Lewandowski, zaś przyszłość Konrada Gondko nie jest jeszcze znana.

ZOBACZ TAKŻE:

Próba przed pucharem zaliczona >>

Kolejny raport transferowy >>

Przechylili szalę w końcówce >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *