Huśtawka nastrojów w Bieruniu

W przedostatnim meczu sezonu, piłkarze rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice mieli szansę zapewnić sobie utrzymanie w bielsko-tyskiej „okręgówce”, a warunkiem tego było zwycięstwo na stadionie Piasta Bieruń Nowy.

Choć w premierowej odsłonie lepsze okazje na zdobycie gola mieli gospodarze, to jednak czechowiczanie w 31. minucie objęli prowadzenie, gdy po faulu bramkarza na Kamilu Ryrychu „jedenastkę” skutecznie wyegzekwował Grzegorz Sztorc. Drużyna Piasta do wyrównania doprowadziła stosunkowo szybko, bo w 40. minucie drogę do siatki celnym strzałem znalazł Sławomir Magiera.

Również po przerwie obie ekipy solidarnie po razie mogły fetować powodzenie – najpierw w 62. minucie bramkę dającą przodownictwo miejscowym zdobył Rafał Sieradzki, a równo w 90. minucie po centrze Adriana Heroka z rzutu wolnego wynik na 2:2 (1:1) ustalił Rafał Adamczyk.

W początkowym fragmencie sobotniej potyczki bliżej otwarcia rezultatu była drużyna Piasta, która zmarnowała kilka dogodnych okazji. Już w 4. minucie po centrze z rzutu rożnego minimalnie niecelnie „główkował” Sieradzki, z kolei w 15. minucie po wycofaniu piłki na dziesiąty metr próbę Magiery nogami ofiarnie sparował Filapek. Szczęście przyjezdnym dopisało także w 28. minucie, gdy po kolejnym uderzeniu Magiery futbolówka trafiła w słupek. Czechowiczanie swoich szans upatrywali głównie po strzałach z dystansu, jednak zarówno Herok w 10. minucie, jak i Kozłowski w 26. minucie musieli uznać wyższość Brandysa.

Po upływie pół godziny gry wychodzący daleko z bramki golkiper miejscowych bezpardonowo „potraktował” natomiast Ryrycha i arbiter wskazał na tzw. „wapno”, zaś pewnym egzekutorem rzutu karnego po chwili okazał się G.Sztorc. Niestety MRKS II nie utrzymał skromnego prowadzenia przynajmniej do przerwy, bowiem w 40. minucie do piłki zagranej z głębi pola za plecy niepewnie interweniujących defensorów gości dopadł Magiera i precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę trafił do siatki.

Po zmianie stron nieco śmielej rozpoczęli co prawda czechowiczanie, lecz strzałom Adamczyka zza „szesnastki” i próbie Heroka z rzutu wolnego zabrakło większej precyzji. Skuteczniejsi okazali się za to gracze z Bierunia Nowego – a konkretnie Sieradzki, który w 62. minucie dopadł do prostopadłego zagrania i mierzonym strzałem po ziemi wyprowadził Piast na prowadzenie. W ostatnim kwadransie rezerwy MRKS-u postawiły już wszystko na jedną kartę, blisko powodzenia w ich szeregach byli m.in. Adamczyk i Witkowski, ale dopiero równo w 90. minucie gry podopieczni Marcina Sztorca dopięli swego. Po dalekim dośrodkowaniu Heroka z rzutu wolnego piłkę w obrębie pola karnego trącił Adamczyk i tuż przy słupku sięgnąć nie był jej w stanie zaskoczony Brandys.

Pojedynek o „być albo nie być” dla podopiecznych Marcina Sztorca rozegra się zatem w ostatniej kolejce sezonu 2020/21, w którym MRKS II na stadionie MOSiR w sobotę (3 lipca) o godzinie 15:00 zmierzy się z KS Bestwinka. Czechowicka „dwójka” aby pozostać w lidze okręgowej musi w nim zainkasować pełną pulę – porażka przekreśla bowiem wszelkie dywagacje, zaś w przypadku remisu wedle regulaminu rozgrywek zostanie utworzona „mała tabela” pomiędzy najbliższymi przeciwnikami z podokręgu bielskiego, oraz dzisiejszym konkurentem rezerw – Piastem Bieruń Nowy (wszyscy zainteresowani wówczas będą mieć po 29 pkt.), a w niej nasz zespół legitymować się będzie niestety najgorszym bilansem i zajmie 7. lokatę oznaczającą degradację. Wszystko więc w rękach, a właściwie nogach czechowickich zawodników – tylko zwycięstwo!

11. kolejka Śląskiej Klasy Okręgowej, gr.5 /Bielsko-Biała-Tychy – gr.spadkowa/ (sezon 2020/21 – runda wiosenna)
26.06.2021r. /godz.17:00/

Stadion w Bieruniu Nowym, ul. Warszawska 270

KS Piast Bieruń Nowy – MRKS II Czechowice-Dziedzice 2:2 (1:1)

Bramki: 0:1 G.Sztorc (31 min. – z karnego), 1:1 Magiera (40 min.), 2:1 Sieradzki (62 min.), 2:2 Adamczyk (90 min.)

Piast: 24. Paweł Brandys – 19. Piotr Lichota, 23. Wojciech Grudziński, 16. Dawid Worek, 5. Adrian Grzegorzek, 6. Robert Jurecki (84′ 2. Oleksandr Nykoniuk), 17. Rafał Sieradzki, 10. Kacper Grzywa (90′ 8. Bartłomiej Siwiński), 20. Sławomir Magiera, 3. Robert Kachel, 7. Adam Tracz (78′ 14. Szymon Ostrowski)
Trener: Kamil Ozimina

MRKS II: 1. Jakub Filapek – 2. Kamil Walczyszyn, 14. Dominik Gałan, 4. Piotr Witkowski, 13. Patryk Matuszczak (77′ 5. Szymon Adamiec), 15. Kamil Kozłowski (77′ 8. Tomasz Bydliński), 16. Jakub Przewoźnik, 20. Adrian Herok, 11. Kamil Ryrych, 10. Rafał Adamczyk, 9. Grzegorz Sztorc

Żółte kartki: Brandys (30′), Grzegorzek (90′), Magiera (po meczu) – Herok (63′), Walczyszyn (80′)
Widzów: bez udziału publiczności
Skład sędziowski: Jakub Kopczyk oraz Krzysztof Sikora i Mateusz Klimczyk (KS Chorzów)

Pozostałe wyniki 11. kolejki Klasy Okręgowej, gr.5 (Bielsko-Tychy – gr.spadkowa):
KS Bestwinka – BKS Stal Bielsko-Biała 0:0
LKS Sokół Wola – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 0:2 (0:1)
LKS Ogrodnik Cielmice – OKS Zet Tychy 0:5 (0:2)
LKS Przełom Kaniów – LKS Wisła Wielka (27.06)