Zmarnowana szansa rezerw

W ścisłej końcówce sezonu 2020/21, walcząca o utrzymanie w lidze okręgowej drużyna rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice liczyła na powiększenie swojego dorobku w starciu z niżej notowanym Pionierem Pisarzowice.

W upalną niedzielę podopieczni Marcina Sztorca na stadionie MOSiR niestety okazali się nad wyraz gościnni i nieznacznie ulegli swojemu rywalowi 0:1 (0:1), dla którego decydującego gola w 75. minucie zdobył Łukasz Nycz.

Tak jak się można było spodziewać, niedzielne starcie dwóch reprezentantów bielskiego podokręgu nie było porywającym widowiskiem i toczone było w spokojnym tempie, co nie oznacza bynajmniej iż nie obfitowało w okazje bramkowe po obu stronach.

Już w 9. minucie bliscy otwarcia rezultatu byli goście, ale z uderzeniem Strzeżonia po „bliższym słupku” poradził sobie Filapek. W odpowiedzi 180 sekund później o próbę z dystansu pokusił się Kozłowski, jednak „na posterunku” był Surwiłło. Po upływie kwadransa znakomitą szansę zmarnowała z kolei drużyna Pioniera, po tym jak do prostopadłej piłki z głębi pola samotnie ruszył Ł.Nycz, na szczęście dla czechowiczan golkiper rezerw znów dobrą interwencją zapobiegł utracie gola. W 23. minucie po krosowym zagraniu Heroka w dogodnym położeniu znalazł się natomiast G.Sztorc, lecz jego strzał był zbyt lekki, by sprawić kłopoty bramkarzowi z Pisarzowic. Przed przerwą raz jeszcze po prostopadłym zagraniu swojego kolegi, do protokołu meczowego trafić mógł Strzeżoń, ale tym razem futbolówka po jego uderzeniu zatrzymała się na bocznej siatce.

Na wstępie drugiej odsłony świetną akcję przeprowadzili gospodarze, a po asyście Kozłowskiego wzdłuż bramki, tuż nad poprzeczką z ósmego metra uderzył Ryrych. 8 minut później z dystansu próbował też Przewoźnik i płasko bita piłka o centymetry minęła słupek. Przyjezdni również nie próżnowali w ofensywie, ale Kasolik i Strzeżoń pudłowali z dogodnego położenia. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia MRKS II miał natomiast w 58. minucie, gdy po podaniu Adamczyka wchodzący w pole karne G.Sztorc strzałem po ziemi wcelował tylko w słupek. Niestety ta niewykorzystana szansa „zemściła się” na czechowickim rezerwom, wszak w 75. minucie w narożniku „szesnastki” z futbolówką znalazł się Ł.Nycz i jego płaskie uderzenie po rękach Filapka wtoczyło się za linię bramkową. Miejscowi mogli przynajmniej uratować jedno „oczko” na trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry, jednakże po centrze Bazina efektownego „szczupaka” G.Sztorca świetnie sparował Surwiłło.

Czechowicka „dwójka” ma do rozegrania jeszcze dwa niezwykle istotne spotkania z Piastem Bieruń Nowy (wyjazd) i KS Bestwinka (u siebie), które zadecydują o tym czy uda się jej zachować ligowy byt.

10. kolejka Śląskiej Klasy Okręgowej, gr.5 /Bielsko-Biała-Tychy – gr.spadkowa/ (sezon 2020/21 – runda wiosenna)
20.06.2021r. /godz.17:00/

MRKS II Czechowice-Dziedzice – LKS Pionier Pisarzowice 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Ł.Nycz (75 min.)

MRKS II: 1. Jakub Filapek – 19. Arkadiusz Łukosz, 14. Dominik Gałan, 4. Piotr Witkowski, 13. Patryk Matuszczak (66′ 2. Kamil Walczyszyn), 11. Kamil Ryrych, 20. Adrian Herok, 5. Jakub Przewoźnik (87′ 3. Szymon Adamiec), 15. Kamil Kozłowski (76′ 6. Romain Bazin), 10. Rafał Adamczyk, 9. Grzegorz Sztorc (90′ 17. Szymon Strączek)

Pionier: 12. Piotr Surwiłło – 14. Jakub Gajda, 2. Wojciech Sołtysik, 4. Mikołaj Gawor (74′ 15. Damian Łatka), 3. Maciej Budkiewicz, 6. Patryk Walczyk, 8. Marcin Paw (72′ 23. Piotr Gacek), 10. Robert Nycz (46′ 7. Marcin Muszyński), 13. Łukasz Nycz (81′ 21. Jakub Buchtyar), 11. Michał Strzeżoń (89′ 20. Adrian Kubiczek), 5. Wojciech Kasolik
Trener: Sebastian Klimek

Żółte kartki: Witkowski (60′), Bazin (78′), Łukosz (80′) – Walczyk (65′)
Widzów: 50
Skład sędziowski: Dawid Wehsoly oraz Adam Gilowski i Paweł Mołek (KS Bielsko-Biała)

Pozostałe wyniki 10. kolejki Klasy Okręgowej, gr.5 (Bielsko-Tychy – gr.spadkowa):
BKS Stal Bielsko-Biała – KS Piast Bieruń Nowy 2:1 (1:0)
OKS Zet Tychy – KS Bestwinka 2:0 (0:0)
LKS Rudołtowice-Ćwiklice – LKS Ogrodnik Cielmice 0:3 (0:0)
LKS Wisła Wielka – LKS Sokół Wola 3:1 (1:0)