Derbowy remis i emocje w końcówce

Remisem 2:2 (0:0) zakończyło się emocjonujące szczególnie po przerwie i w końcowej fazie – derbowe starcie 9. kolejki bielsko-tyskiej „okręgówki” (gr. spadkowej), w którym na własnym stadionie zamykający tabelę Przełom Kaniów mierzył się z drużyną rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice.

Prowadzenie w 65. minucie objęli co prawda goście, gdy drogę do siatki celnym uderzeniem znalazł Rafał Adamczyk, ale rywale w 71. i 87. minucie zdołali dzięki golom Roberta Jurczygi dwukrotnie zmusić Jakuba Filapka do kapitulacji. Na szczęście dla rezerw w 90. minucie jedno „oczko” swojemu zespołowi uratowało trafienie Adriana Heroka.
Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II): Na pewno nie był to nasz udany mecz, bo każdy liczył na komplet punktów. Pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu, a jak na derby przystało dominowała walka w środku pola, z małą ilością sytuacji bramkowych. Na prowadzenie wyszliśmy po strzale z 8. metra Adamczyka, któremu asystował G.Sztorc. Niestety gol ten zamiast sprawić, że będziemy kontrować już grę – podziałał mobilizująco na gospodarzy, którzy skrzętnie wykorzystali nasze błędy w formacji obronnej. Po raz kolejny jednak moi podopieczni grali do końca, doprowadzając do remisu dzięki trafieniu z 12. metra Heroka po asyście Przewoźnika. Czas pokaże, czy ten jeden punkt będziemy mogli potraktować jako zdobycz, czy też zabraknie nam dwóch „oczek” w końcowym rozrachunku.

W następnej kolejce MRKS II na własnym stadionie 20 czerwca (niedziela) o godzinie 17:00 podejmie drużynę Pioniera Pisarzowice.

9. kolejka Śląskiej Klasy Okręgowej, gr.5 /Bielsko-Biała-Tychy – gr.spadkowa/ (sezon 2020/21 – runda wiosenna)
13.06.2021r. /godz.17:00/

Stadion w Kaniowie, ul. Batalionów Chłopskich 23

LKS Przełom Kaniów – MRKS II Czechowice-Dziedzice 2:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Adamczyk (65 min.), 1:1 Jurczyga (71 min.), 2:1 Jurczyga (87 min.), 2:2 Herok (90 min.)

Przełom: 13. Rafał Twardowski – 4. Dariusz Siwek, 7. Patryk Ciućka, 8. Mateusz Grygierzec (78′ 20. Volodymyr Zavadka), 10. Marek Faruga, 12. Piotr Bąk, 17. Wojciech Czulak, 18. Grzegorz Maron (46′ 11. Robert Jurczyga), 27. Patryk Nazim (60′ 6. Kornel Ryszka), 30. Kamil Góra, 88. Łukasz Zdeb
Trener: Tomasz Świderski

MRKS II: 12. Jakub Filapek – 19. Arkadiusz Łukosz (59′ 13. Patryk Matuszczak), 20. Adrian Herok, 4. Grzegorz Gąsiorek, 2. Kamil Walczyszyn, 15. Kamil Kozłowski, 5. Jakub Przewoźnik, 10. Rafał Adamczyk, 11. Kamil Ryrych, 8. Romain Bazin (71′ 16. Tomasz Bydliński), 9. Grzegorz Sztorc

Żółte kartki: Zavadka (83′) – Bazin (44′), Łukosz (52′), Kozłowski (69′)
Widzów: 100
Skład sędziowski: Marcin Rusek oraz Paweł Spyra i Jacek Lachowski (KS Chorzów)

Pozostałe wyniki 9. kolejki Klasy Okręgowej, gr.5 (Bielsko-Tychy – gr.spadkowa):
LKS Pionier Pisarzowice – BKS Stal Bielsko-Biała 1:1 (1:0)
KS Bestwinka – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 2:1 (1:0)
KS Piast Bieruń Nowy – OKS Zet Tychy 0:2 (0:1)
LKS Ogrodnik Cielmice – LKS Wisła Wielka 4:0 (1:0)