Daniel Feruga nowym trenerem

Krótko trwał wakat na stanowisku szkoleniowca czwartoligowej drużyny MRKS-u Czechowice-Dziedzice po odejściu Jarosława Kupisa.

Funkcję trenera kierownictwo czechowickiego klubu postanowiło dzisiaj oficjalnie powierzyć 35-letniemu Danielowi Ferudze – notabene w niedalekiej przeszłości zawodnikowi naszego zespołu (runda jesienna sezonu 2018/19).

Daniel Feruga urodził się 1 maja 1988 roku i jest wychowankiem Cukrownika Chybie, skąd trafił do Gwarka Zabrze, z którym notabene wywalczył mistrzostwo Polski juniorów. W dorosłej piłce reprezentował takie ekipy jak Ruch Chorzów, GKS Jastrzębie, GKS Tychy, GKS Katowice, Chojniczanka Chojnice, ROW Rybnik, Miedź Legnica, Dolcan Ząbki, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Olimpia Grudziądz, MRKS Czechowice-Dziedzice, Soła Oświęcim, Bytovia Bytów, Rekord Bielsko-Biała, oraz w ostatnim czasie Rotuz Bronów.

Nowy szkoleniowiec MRKS-u w swoim piłkarskim „CV” ma 5 meczów rozegranych na poziomie Ekstraklasy w barwach Ruchu Chorzów, 203 spotkania w Fortuna 1 Lidze, czy też 122 w rozgrywkach II ligi.

Jako trener posiadający licencję „UEFA A” prowadził on jeszcze niedawno drużyny młodzieżowe m.in. w bielskim Rekordzie, a w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu (2022/23) był asystentem Dariusza Żurawia w pierwszoligowym Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Warto dodać, że dla Daniela Ferugi będzie to pierwsza przygoda w roli głównego trenera zespołu seniorskiego, z którym notabene przeprowadził już dzisiaj premierowy trening, a w najbliższą sobotę zadebiutuje na ławce w wyjazdowym – arcyważnym pojedynku z LKS-em Czaniec.

Witamy trenera Daniela Ferugę w Czechowicach-Dziedzicach i życzymy oczywiście powodzenia, oraz wielu – jakże potrzebnych teraz zwycięstw z drużyną MRKS-u!

ZOBACZ TAKŻE:

Jarosław Kupis opuszcza MRKS >>

Blamaż z Łaziskami >>

Za mało na lidera >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *