Zwycięski początek z beniaminkiem

Od skromnej wygranej sezon 2023/24 rozpoczęli piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy na głównej płycie stadionu w „Cygańskim Lesie” pokonali 1:0 (1:0) tegorocznego beniaminka czwartoligowych zmagań – rezerwy Rekordu Bielsko-Biała.

Gola na wagę kompletu punktów dla podopiecznych trenera Jarosława Kupisa w 39. minucie spotkania zdobył Wojciech Dragon.

Inauguracyjna chimeryczność, spryt Dragona

Aż dziewięciu zawodników debiutujących w barwach MRKS-u pojawiło się w wyjściowym składzie na premierowe starcie o ligowe punkty. Krótki okres przygotowawczy, oraz brak zgrania w szeregach czechowiczan był widoczny na murawie boiska w „Cygańskim Lesie”, na którym pomimo wysokiej temperatury, intensywność gry była jednak spora – w czym duża zasługa wybieganych rywali o stosunkowo niskiej średniej wieku.

O rychłe otwarcie wyniku sobotniej potyczki mogli pokusić się gospodarze, ale w 3. minucie po prostopadłej asyście Śliwki z dogodnego położenie spudłował Camara. Po stronie przyjezdnych w dalszej fazie tej części bez powodzenia próbowali m.in. Dragon, Grygier i Shutak.

Przed przerwą w poczynaniach MRKS-u coś „drgnęło” i w 39. minucie Bukowczan wygrał pojedynek powietrzny z rywalem, a z piłką pomiędzy dwójkę obrońców przedarł się Dragon i sprytnym – niesygnalizowanym uderzeniem zewnętrzną częścią buta zupełnie zaskoczył spóźnionego Kotelbę. Czechowicka drużyna do szatni mogła udać się w jeszcze lepszych nastrojach, wszak w 43. minucie po centrze Dragona z rzutu wolnego bliski trafienia był Sosna, ale w ostatniej chwili futbolówkę niemal z linii bramkowej wyekspediował Żyrek.

Szczelna defensywa, dowieźli wynik

Druga odsłona nie zachwyciła swoim poziomem, optyczna przewaga należała do usiłujących odmienić niekorzystny wynik graczy rezerw Rekordu, ale bez zarzutu spisywała się linia obronna gości. Ci także nie mieli zbyt wielu okazji, a główne zagrożenie stwarzali wyprowadzając kilka kontr, po których m.in. dwukrotnie uderzał Bukowczan, któremu zabrakło jednak większej precyzji. Strzegącego bramki czechowiczan Riabowskiego rywale do większego wysiłku zmusili właściwie dwa razy, ale zarówno Gaudyn w 68. minucie, jak i Śliwka w 80. minucie nie znaleźli recepty na doprowadzenie do wyrównania. Pomimo siedmiu doliczonych przez arbitra minut, na stadionie przy ul. Startowej nie wydarzyło się już nic godnego uwagi i inauguracyjny komplet punktów trafił na konto MRKS-u.

Czasu na odpoczynek po pierwszej kolejce śląscy czwartoligowcy nie mają zbyt wiele, bowiem już w świąteczny wtorek (15 sierpnia) ponownie wybiegną oni na boiska. Ekipa trenera Jarosława Kupisa już o godzinie 11:00 na stadionie MOSiR podejmie kolejnego beniaminka – Tempo Puńców, które w debiutanckim meczu na tym szczeblu 6:0 „rozbiło” MKS Lędziny.

1. kolejka IV ligi śląskiej, gr.II (sezon 2023/24) – 12.08.2023r. /godz.17:00/
Centrum Sportu „Rekord” (główna płyta) – Bielsko-Biała, ul. Startowa 13

BTS Rekord II Bielsko-Biała – MRKS Czechowice-Dziedzice 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Dragon (39 min.)

Rekord II: 71. Volodymyr Kotelba – 14. Tymon Sobek, 2. Igor Macura, 6. Arkadiusz Krysik (70′ 15. Nikodem Grabczyński), 21. Mateusz Tekieli (83′ 19. Szymon Młocek), 17. Jakub Kempny, 3. Adam Gibiec (62′ 18. Kacper Madeja), 22. Hubert Żyrek, 7. Mateusz Gaudyn (70′ 13. Mikołaj Mojeszczyk), 20. Michał Śliwka, 27. Sidy Camara
Trener: Dariusz Rucki

MRKS: 91. Patryk Riabowski – 5. Jakub Góralczyk, 4. Kamil Sosna, 20. Szymon Kubica, 18. Dominik Jakubowski (66′ 2. Oskar Zych), 8. Mateusz Wiśniowski (66′ 10. Marek Jonda), 9. Adam Grygier, 15. Davyd Shutak (57′ 13. Bartłomiej Lorenc), 7. Bartłomiej Ślosarczyk, 11. Wojciech Dragon, 14. Konrad Bukowczan
Trener: Jarosław Kupis

Żółte kartki: brak
Widzów: 100
Skład sędziowski: Adrian Kozieł oraz Mateusz Szczepańczyk i Szymon Kołek (KS Bielsko-Biała)