Czechowiczanie z awansem – zadecydowały karne

Po regulaminowych 90. minutach pucharowej potyczki rezerw Rekordu Bielsko-Biała z drużyną MRKS-u Czechowice-Dziedzice, wobec remisu 2:2 (0:2) wynik pozostawał nierozstrzygnięty i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych.

W niej bezbłędni okazali się podopieczni trenera Jarosława Kupisa, którzy wobec jednej obronionej „jedenastki” przez Jakuba Szymajdę pokonali rywali 5:4 i wywalczyli przepustkę do kolejnej rundy rozgrywek.

W gwoli ścisłości dodajmy, iż po pierwszej części spotkania rozgrywanego na sztucznej nawierzchni boiska BBOSiR (na tzw. Górce) w dużo lepszym położeniu znajdowali się goście, bowiem dzięki dublecie Wojciecha Dragona (20 min. – głową i 30 min.- z rzutu wolnego) prowadzili już oni 2:0.

Kontakt z czechowiczanami tegorocznemu beniaminkowi IV ligi śląskiej dało trafienie głową Szymona Młocka chwilę po przerwie (49 min.), a do wyrównania w szeregach rezerw Rekordu równo w 90. minucie doprowadził Marek Profic, skutecznie egzekwując… rzut karny podyktowany za faul Dominika Jakubowskiego na Hubercie Żyrku.

Rywale natarli, czechowiczanie trafiali

Od pierwszego gwizdka arbitra z dużym impetem do ataku ruszyli formalni gospodarze, którzy bliscy szybkiego otwarcia rezultatu byli m.in. za sprawą prób Żyrka i Profica – dodajmy niecelnych, bądź też parowanych przez Riabowskiego. Skuteczniejsi okazali się za to gracze MRKS-u, a konkretniej Dragon, który wpierw w 20. minucie głową ulokował piłkę w siatce, po tym jak poprawkę dośrodkowania z rzutu rożnego wykonał Gajda, a równo 10 minut później popisał on się perfekcyjnym uderzeniem z rzutu wolnego ze sporej odległości. W 34. minucie wynik mógł już brzmieć 0:3, wszak po ładnej akcji Dragona z Shutakiem, drugi z nich przedarł się samotnie w „szesnastkę”, ale jego płaski strzał okazał się zbyt lekki, by zaskoczyć Adameckiego.

Kontakt po przerwie, wyrównanie w 90. minucie

Już po czterech minutach od wznowienia gry rezerwy Rekordu przeprowadziły skuteczny atak, który lewą stroną napędził Mojeszczyk, a po jego centrze „główka” Młocka znalazła swój finał w siatce. Potem swoje okazje w klarowniejszym wydaniu od przeciwnika mieli czechowiczanie, jednak Kus z dystansu napotkał na opór w postaci dobrze interweniującego bramkarza, a odrobiny precyzji zabrakło też m.in. w 73. minucie Ślosarczykowi (uderzającemu nad poprzeczką z 13. metra), czy w 85. minucie Kubicy (pudłującemu nieznacznie z rzutu wolnego). Gdy w 86. minucie po przeciwległej stronie boiska Szymajda sparował kąśliwą próbę Śliwki wydawało się, iż MRKS dowiezie wygraną do końca. Niestety w 90. minucie sędzia w obrębie pola karnego dopatrzył się przewinienia Jakubowskiego na Żyrku i wskazał na tzw. „wapno”, a z jedenastu metrów po chwili nie pomylił się Profic, wobec czego o awansie do kolejnej rundy pucharowych zmagań zgodnie z regulaminem musiały zadecydować rzuty karne.

W czterech kolejnych seriach egzekutorzy po obu stronach nie dawali szans golkiperom (Profic, Śliwka, Macura i Tekieli wśród gospodarzy i Ślosarczyk, Lorenc, Sosna, oraz Kubica w ekipie MRKS-u). Do ostatniej próby w bielskiej drużynie podszedł natomiast Żyrek, którego intencje wyczuł Szymajda, a po chwili futbolówkę do siatki posłał Grygier i to czechowiczanie zameldowali się w trzeciej rundzie rozgrywek.

Już za tydzień MRKS zainauguruje czwartoligowy sezon 2023/24, mierząc się notabene na wyjeździe z… dzisiejszym przeciwnikiem. Konfrontacja z rezerwami Rekordu rozegrana zostanie w sobotę (12 sierpnia) o godzinie 17:00 na głównej płycie stadionu bielszczan w „Cygańskim Lesie”, przy ul. Startowej 13.

II runda Pucharu Polski (Podokręg Bielsko-Biała) – 05.08.2023r. /godz.16:00/
Stadion BBOSiR – „Górka” (sztuczna nawierzchnia) – Bielsko-Biała, ul. Młyńska 52b

BTS Rekord II Bielsko-Biała – MRKS Czechowice-Dziedzice 2:2 (0:2) k. 4:5

Bramki: 0:1 Dragon (20 min. – głową), 0:2 Dragon (30 min. – z wolnego), 1:2 Młocek (49 min.), 2:2 Profic (90 min. – z karnego)

Rzuty karne: 1:0 Profic, 1:1 Ślosarczyk, 2:1 Śliwka, 2:2 Lorenc, 3:2 Macura, 3:3 Sosna, 4:3 Tekieli, 4:4 Kubica, 4:4 Żyrek (broni Szymajda), 4:5 Grygier

Rekord II: 89. Konrad Adamecki – 13. Mikołaj Mojeszczyk, 22. Michał Śliwka, 2. Tymon Sobek, 9. Marek Profic, 19. Szymon Młocek (78′ 15. Sidy Camara), 10. Hubert Matykiewicz, 14. Adam Gibiec (82′ 18. Kacper Madeja), 17. Igor Macura, 6. Mateusz Gaudyn (67′ 21. Mateusz Tekieli), 20. Hubert Żyrek
Trener: Dariusz Rucki

MRKS: 91. Patryk Riabowski (46′ 1. Jakub Szymajda) – 5. Jakub Góralczyk (46′ 4. Kamil Sosna), 20. Szymon Kubica, 9. Adam Grygier, 3. Dominik Jakubowski, 8. Mateusz Wiśniowski (46′ 16. Bartosz Kus), 17. Filip Gajda (67′ 6. Patryk Mizera), 2. Oskar Zych (46′ 13. Bartłomiej Lorenc), 15. Davyd Shutak, 11. Wojciech Dragon (46′ 7. Bartłomiej Ślosarczyk), 18. Konrad Bukowczan
Trener: Jarosław Kupis

Żółte kartki: Młocek (77′), Camara (90+1′) – Bukowczan (63′), Kubica (66′), Jakubowski (90′)