Z nowym bramkarzem i obrońcą

Choć okienko transferowe w niższych ligach oficjalnie trwa do rozpoczęcia rundy wiosennej (tj. 13 marca), to jeszcze przed zaległym pojedynkiem z GKS Radziechowy-Wieprz kierownictwo naszego klubu sfinalizowało kolejne transfery.

Mając na uwadze przepis o obowiązku udziału w meczach ligowych dwóch zawodników o statusie młodzieżowca i wobec kilku odejść takich graczy tej zimy, udało się zatwierdzić dwa nowe nabytki „młodego pokolenia”.

Pierwszym z nich jest bramkarz Piotr Woźnica, który urodził się 28 czerwca 2000 roku i na zasadzie transferu definitywnego pozyskany został z drużyny KS Chełmek, występującej w IV lidze małopolskiej (gr.zachodniej). Jak na swój wiek, ma on już „bogate” CV, wszak wcześniej reprezentował on barwy takich klubów jak: Sarmacja Będzin, Gwarek Ornontowice, Jedność 32 Przyszowice, Gwarek Zabrze i Urania Ruda Śląska.

W trakcie dobiegającego końca okresu przygotowawczego, z zespołem MRKS-u trenowała i brała udział w sparingach „czwórka” młodych i utalentowanych graczy lokalnej UMKS „Trójki” Czechowice-Dziedzice: Rafał Grajcarek, Bartłomiej Kobiela, Dominik Kania i Paweł Wandzel (rocznik 2002). Po długich negocjacjach, na zasadzie półrocznego wypożyczenia do czwartoligowca trafi jednak tylko ostatni z nich, który występuje na pozycji bocznego obrońcy.

Ponadto nadal prowadzone są niezwykle trudne rozmowy w sprawie jeszcze jednego transferu, ale na ten moment nie jest wiadome, czy uda się dojść do konsensusu z przedstawicielami ligowego rywala.

Przypomnijmy, iż już wcześniej do czechowickiej drużyny dołączyli tej zimy Karol Lewandowski, Wojciech Padło i Damian Zajączkowski.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy terminarz rundy wiosennej >>

Udany test na „naturalnym” >>

Feralna druga połowa >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *