Udany test na „naturalnym”

Dopiero w ostatnim – dziewiątym meczu sparingowym zaplanowanym podczas okresu przygotowawczego do rundy wiosennej, podopiecznym trenera Jarosława Kupisa udało się po raz pierwszy wybiec na naturalną nawierzchnię. Na bardzo dobrze przygotowanym boisku w pobliskiej Ligocie, drużyna MRKS-u zmierzyła się w występującą w I grupie IV ligi śląskiej Polonią Łaziska Górne i choć był to jej premierowy kontakt z trawiastym podłożem w tym roku, to wypadł on nad wyraz pozytywnie.

Czechowiczanie już po niespełna kwadransie dysponowali dwubramkową zaliczką, gdy wpierw po asyście Wojciecha Loranca piłkę w polu karnym przyjął Jakub Raszka (11 min.) i mierzonym uderzeniem po ziemi otworzył wynik sobotniej potyczki, zaś po 180. sekundach strzelec tego gola „odwdzięczył się” dobrą centrą z lewej strony, którą silnym uderzeniem z „pierwszej piłki” sfinalizował właśnie Wojciech Loranc (14 min.).

Ozdobą testowego starcia było z kolei trafienie Błażeja Adamca (61 min.), który efektownie z ponad dwudziestu metrów „zdjął pajęczynę” bramki ekipy z Łazisk Górnych. Bliscy kolejnych łupów w szeregach nominalnych gospodarzy po przerwie byli też stemplujący poprzeczkę Mateusz Kubica, czy też minimalnie pudłujący z dogodnej pozycji Damian Zajączkowski.

Rezultat sparingu na 3:1 (2:0) ustalony został z kolei w 80. minucie, gdy długie zagranie z głębi pola skutecznie wykończył jeden z graczy Polonii.

Choć runda wiosenna rozgrywek IV ligi śląskiej, gr.II ma ruszyć dopiero za dwa tygodnie, to już w przyszłą sobotę – 6 marca piłkarze MRKS-u rozpoczną walkę o punkty, bowiem o godzinie 15:00 w zaległym spotkaniu z 13. kolejki zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Radziechowy-Wieprz.

Sparing nr 9: Boisko w Ligocie, ul. Wapienicka /27 luty 2021r., godz.11:00/

MRKS Czechowice-Dziedzice – KS Polonia Łaziska Górne 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Raszka (11 min.), 2:0 Loranc (14 min.), 3:0 Adamiec (61 min.), 3:1 (80 min.)

MRKS: Świerczek – Padło, Wrana, Żurek – Gondko, Szędzielarz, Adamiec, Zajączkowski, Raszka – Loranc, Lewandowski oraz Woźnica – Zarychta, Kubica, testowany zawodnik, Jonkisz, Wandzel, testowany zawodnik, Kania, Kobiela

ZOBACZ TAKŻE:

Feralna druga połowa >>

„Wodne” zwycięstwo z Unią >>

Miłe złego początki >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *