Wiosenny falstart

Nieudanie czwartoligową rundę wiosenną zainaugurowali niestety piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy w sobotę na stadionie MOSiR ulegli 1:2 (0:0) drużynie rezerw Rekordu Bielsko-Biała.

Wszystkie gole w spotkaniu padły po przerwie – prowadzenie gospodarzom dało trafienie debiutanta Igora Mencnarowskiego, który golkipera rywali do kapitulacji zmusił w 47. minucie. Potem bramkowe łupy na swoje konto zapisali już tylko podopieczni trenera Dariusza Ruckiego – do wyrównania w 59. minucie doprowadził Adam Gibiec, zaś wygraną swojemu zespołowi zagwarantował w 83. minucie po solowym rajdzie Kacper Pawlus.

Czechowiczanie mogli w końcówce uratować przynajmniej remis, ale rzut karny wykonywany przez Bartłomieja Lorenca obronił Paweł Florek.

Wybudzanie ze snu zimowego

Pierwsza odsłona meczu inaugurującego wiosenne zmagania o punkty nie przysporzyła licznie zgromadzonej publiczności zbyt wielu emocji. Przewagę w posiadaniu piłki posiadali co prawda gracze MRKS-u, jednak nie potrafili oni poważniej zagrozić bramce przeciwnika. Jedynie w 17. minucie piłkę po centrze Gajdy z rzutu wolnego w siatce umieścił nawet Góralczyk, ale wcześniej ręką zagrał Bukowczan, co nie umknęło uwadze sędziego.

Adaptacja do naturalnej nawierzchni sporo zajęła także gościom, którzy oprócz wyłapanego przez Szymajdę strzału Kempnego w 30. minucie nie zaprezentowali ofensywnych zakusów.

Mocne otwarcie, dwa gole rywali, zmarnowany karny

Dużo więcej działo się za to w drugiej połowie, którą ekipa dowodzona przez Daniela Ferugę rozpoczęła z wysokiego „C”, po tym jak w 47. minucie w sporym zamieszaniu w polu karnym piłkę przejął Mencnarowski i precyzyjnym uderzeniem przy słupku w swoim debiucie zaliczył premierowe trafienie w barwach MRKS-u.

Niestety paradoksalnie po objęciu prowadzenia miejscowi wyraźnie spuścili z tonu i w 59. minucie futbolówka po strzale Gibca odbiła się od pleców Góralczyka i bramkarz czechowiczan nie zdążył w porę zareagować. Na domiar złego w 83. minucie rezerwy Rekordu wyszły z szybką kontrą, a w sytuacji „sam na sam” pewnym uderzeniem pod poprzeczkę do siatki piłkę posłał K.Pawlus, co postawiło piłkarzy MRKS-u w trudnym położeniu.

W 88. minucie gospodarze stanęli jednak przed wyborną szansą uniknięcia porażki, wszak w obrębie „szesnastki” Walaszek nieprzepisowo powstrzymał Ślosarczyka i arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr boiska. Bohaterem bielszczan został po chwili Florek, który najpierw wyczuł intencje Lorenca, a następnie świetnie sparował dobitkę Bukowczana, wobec czego czechowicka drużyna musiała już na starcie wiosny przyjąć na głowy kubeł zimnej wody.

W następnej kolejce MRKS czeka wyjazdowa batalia z beniaminkiem – Tempem Puńców, która rozegrana zostanie w niedzielę (17 marca) o godzinie 15:00.

Skrót meczu >>

16. kolejka IV ligi śląskiej, gr.II (sezon 2023/24) – 09.03.2024r. /godz.15:00/

MRKS Czechowice-Dziedzice – BTS Rekord II Bielsko-Biała 1:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Mencnarowski (47 min.), 1:1 Gibiec (59 min.), 1:2 K.Pawlus (83 min.)

MRKS: 1. Jakub Szymajda – 3. Paweł Psik (65′ 18. Dominik Jakubowski), 5. Jakub Góralczyk, 9. Adam Grygier, 13. Bartłomiej Lorenc, 8. Mateusz Wiśniowski (88′ 11. Patryk Wójtowicz), 10. Marek Jonda (70′ 16. Patryk Mizera), 19. Igor Mencnarowski (68′ 6. Krystian Kawka), 17. Filip Gajda, 14. Konrad Bukowczan, 7. Bartłomiej Ślosarczyk
Trener: Daniel Feruga

Rekord II: 96. Paweł Florek – 13. Igor Macura, 15. Tomasz Walaszek, 3. Adam Gibiec, 18. Mikołaj Mojeszczyk, 20. Jakub Kempny, 6. Olaf Sobik (90+1′ 9 Maciej Gołąbek), 19. Hubert Żyrek, 17. Patryk Pawlus (87′ 10. Radosław Górkiewicz), 21. Mateusz Tekieli (68′ 14. Marcin Matuszek), 11. Kacper Pawlus (90+2′ 7. Hubert Matykiewicz)
Trener: Dariusz Rucki

Żółte kartki: Bukowczan (66′), Wiśniowski (82′) – Kempny (46′), Walaszek (87′)
Widzów: 250
Skład sędziowski: Marcin Jakowenko oraz Kamil Więcek i Nikodem Bryzek (KS Bielsko-Biała)