W przewadze też bez zwycięstwa

Bez wątpienia bardziej dwa punkty stracili, aniżeli jeden zyskali piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, remisując w sobotę 1:1 (1:1) z drużyną Kuźni Ustroń.

Wynik spotkania otworzyli posiadający od pierwszego gwizdka arbitra inicjatywę gospodarze, po tym jak w 20. minucie z asysty Bartłomieja Ślosarczyka skorzystał Krystian Kawka, kierujący piłkę do siatki po uprzednim wyminięciu bramkarza. Goście do wyrównania doprowadzili z kolei w 32. minucie, gdy przy biernej postawie czechowickiej defensywy z dziesiątego metra przy słupku celnie przymierzył niepilnowany Kamil Szlufarski.

Od 70. minuty podopieczni Daniela Ferugi grali w liczebnej przewadze, bowiem za bezpardonowy atak prostą nogą wobec Bartłomieja Lorenca czerwoną kartkę w ekipie z Ustronia ujrzał Nazar Butenko. Niestety pomimo usilnych starań i kilku okazji, spychający przeciwnika do głębokiej defensywy gospodarze nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i od dziesięciu kolejek nie mogą zaznać smaku wygranej, coraz bardziej komplikując sobie aktualną sytuację w tabeli.

W przedostatnim meczu rundy jesiennej – za tydzień (tj. sobota – 4 listopada), MRKS czeka wyjazdowe starcie z rezerwami pierwszoligowego GKS-u Tychy, które na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią obok Stadionu Miejskiego przy ul. Edukacji 7 rozpocznie się o godzinie 11:00.

Skrót meczu >>

13. kolejka IV ligi śląskiej, gr.II (sezon 2023/24) – 28.10.2023r. /godz.11:00/
Główna płyta stadionu MOSiR – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS Czechowice-Dziedzice – KS Kuźnia Ustroń 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Kawka (20 min.), 1:1 Szlufarski (32 min.)

MRKS: 91. Patryk Riabowski – 2. Oskar Zych (61′ 18. Dominik Jakubowski), 4. Kamil Sosna, 9. Adam Grygier (18′ 5. Jakub Góralczyk), 13. Bartłomiej Lorenc, 6. Patryk Mizera, 17. Filip Gajda, 8. Mateusz Wiśniowski, 14. Krystian Kawka (87′ 10. Marek Jonda), 11. Wojciech Dragon (83′ 15. Davyd Shutak), 7. Bartłomiej Ślosarczyk
Trener: Daniel Feruga

Kuźnia: 12. Michał Skocz – 20. Kamil Turoń, 4. Delcio Claudio Gomes, 15. Czarek Sudoł, 11. Michał Rycka (69′ 17. Jakub Fiedor), 6. Błażej Ligocki, 7. Jakub Bujok, 21. Kamil Szlufarski (46′ 24. Łukasz Tarasz), 19. David Jose Carabali Mezu (46′ 3. Nazar Butenko), 99. Michał Pietraczyk (81′ 10. Mikołaj Wania)
Trener: Daniel Kubaczka

Żółte kartki: Góralczyk (23′) – Mezu Carabali (24′)
Czerwona kartka: Butenko (70′ – za faul)
Widzów: 100
Skład sędziowski: Robert Reguła oraz Bogdan Drobot i Zbigniew Szymanek (KS Katowice)