Udane zakończenie sezonu

W ostatniej – 30. kolejce „HaizIV ligi śląskiej, gr.II na stadionie MOSiR doszło do derbowej konfrontacji, która szczególne znaczenie miała tylko dla gości. Drużyna Drzewiarza Jasienica toczyła bowiem „korespondencyjny” pojedynek o mistrzostwo z LKS-em Czaniec i choć ten stracił punkty remisując na wyjeździe z GKS-em Radziechowy-Wieprz, to plany podopiecznym Jarosława Zadylaka pokrzyżowali piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Po bardzo interesującym i „otwartym” spotkaniu zwyciężyli oni bowiem 1:0 (0:0), a decydującą bramkę w 83. minucie zdobył Kamil Jonkisz.

W początkowej fazie spotkania wieńczącego sezon 2018/19 dwukrotnie drogi do siatki uderzeniami głową w szeregach gospodarzy szukali Raszka i Żurek, jednak w obu przypadkach zabrakło im większej precyzji. Drużyna Drzewiarza swoich szans upatrywała m.in. przy próbach z dystansu Profica (14 min.) i Kołodzieja (24 min.), na szczęście dobrymi interwencjami niebezpieczeństwo zażegnywał Kraus. W 32. minucie w „szesnastkę” przedarł się Kołodziej, ale jego mocny strzał „na raty” wyłapał golkiper MRKS-u. W 35. minucie rezultat otworzyć mógł także Królak, wszak znalazł się on w dogodnym położeniu, lecz i tym razem górą był Kraus. W końcowej fazie premierowej odsłony wyraźnie faulowany w polu karnym gości był Dzionsko, niestety ku zdziwieniu wszystkich arbiter… zastosował przywilej korzyści, gdy futbolówkę ostatecznie wyłapał Góra.

O ile w pierwszej części nieco lepsze wrażenie sprawiali dłużej operujący piłką gracze z Jasienicy, tak po przerwie do głosu zaczęli dochodzić czechowiczanie. W 60. minucie po prostopadłym zagraniu Wojtyły z dogodnej pozycji nad poprzeczką uderzył Przemyk, po chwili zaś z podobnego miejsca zbyt długo z oddaniem strzału zwlekał Szędzielarz, którego zdążyli zablokować defensorzy przyjezdnych. W 76. minucie po asyście Jonkisza „oko w oko” z Górą stanął wprowadzony chwilę wcześniej na murawę Herok, niestety jego strzał szpicem buta bramkarz Drzewiarza zdołał sparować. W 79. minucie indywidualną szarżę przeprowadził z kolei Jonkisz, a po jego zagraniu z lewej strony „szesnastki” zbyt lekko uderzył Szędzielarz. MRKS dopiął jednak swego i w 83. minucie objął zasłużone prowadzenie, gdy po centrze Wójcika z lewego skrzydła świetnym wolejem z okolic dwunastego metra golkipera z Jasienicy pokonał Jonkisz. Do końcowego gwizdka arbitra podopieczni Wojciecha Jarosza nie wypuścili już zwycięstwa z rąk, choć jeszcze w 86. minucie świetną okazję w ekipie rywali zmarnował Królak, który z bliskiej odległości trafił wprost w dobrze ustawionego Krausa.

Ze zwycięstwa MRKS-u cieszyli się w sobotę nie tylko czechowiczanie, gdyż takie rozstrzygnięcie wobec remisu LKS-u Czaniec w Wieprzu, dało mistrzostwo drużynie prowadzonej przez grającego trenera Macieja Żaka, żałować mogą z kolei w Jasienicy, bo gdyby na stadionie MOSiR sięgnęli po pełną pulę, wówczas to oni zagraliby w barażu o III ligę. Sezon 2018/19 nasz zespół w roli beniaminka ukończył na siódmej lokacie w tabeli, tracąc na finiszu do lidera raptem jedenaście „oczek”.

30. kolejka „Haiz” IV ligi śląskiej, gr.II – 8.06.2019r. /godz.17:00/
Główna płyta Stadionu MOSiR – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS Czechowice-Dziedzice – LKS Drzewiarz Jasienica 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Jonkisz (83 min.)

MRKS: 1. Dominik Kraus – 18. Ariel Dzionsko (90+1′ 20. Kamil Cichura), 4. Marcin Zarychta, 14. Rafał Żurek, 13. Mateusz Wójcik – 6. Jakub Wojtyła (74′ 15. Adrian Herok), 2. Kamil Bezak, 8. Łukasz Szędzielarz, 10. Michał Przemyk (63′ 5. Mateusz Wajdzik), 7. Jakub Raszka (56′ 3. Filip Matuszczyk) – 17. Kamil Jonkisz
Trener: Wojciech Jarosz

Drzewiarz: 89. Paweł Góra – 80. Kajetan Jendryczko, 27. Damian Zdolski, 26. Łukasz Radomski, 99. Adrian Pindera – 4. Kamil Sekuła, 10. Marek Profic, 19. Dariusz Kołodziej (81′ 21. Jarosław Krzanowski), 11. Dariusz Łoś, 2. Paweł Chojnacki – 22. Szymon Królak
Trener: Jarosław Zadylak

Żółte kartki: Raszka (37′), Zarychta (73′), Dzionsko (86′) – Pindera (86′)
Widzów: 200

Skład sędziowski: Marcin Jakowenko oraz Mateusz Nowak i Adrian Pietera (KS Bielsko-Biała)