Z Polonią bez argumentów

Z sąsiadującym w tabeli IV ligi śląskiej, gr.II przedostatni w sezonie pojedynek stoczyli piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Wynik sobotniego meczu tuż przed przerwą otworzyła drużyna Polonii Łaziska Górne, za sprawą celnego trafienia Saby Jikia (43 min.). Chwilę po zmianie stron goście zdobyli drugiego gola, którego autorem został Daniel Fabisiak (47 min.), a wysokie zwycięstwo 3:0 (1:0) rywale czechowiczan „przypieczętowali” w 72. minucie, gdy piłkę do siatki posłał rezerwowy Bartosz Smyla.

Już w 2. minucie goście mieli sposobność, by objąć prowadzenie – po centrze z rzutu rożnego „główka” Moronia z dwunastego metra poszybowała jednak tuż nad poprzeczką. MRKS dopiero w 11. minucie skonstruował groźną akcję, wówczas po uderzeniu Raszki z lewej strony pola karnego Tabacki popisał się efektowną paradą, a dobitki Bezaka i Matuszczyka okazały się nieprecyzyjne i skończyło się na strachu w szeregach Polonii. 180 sekund później ponownie zaatakowali gospodarze, zaś tym razem po asyście Jonkisza zblokowany przez defensorów został Matuszczyk, a futbolówka trafiła jeszcze pod nogi Raszki, który z bliskiej odległości trafił wprost w golkipera z Łazisk Górnych. W 32. minucie ponownie do protokołu meczowego zapisać mógł się Raszka, ale po podaniu Bezaka z okolic linii „szesnastki” strzelając po ziemi minimalnie spudłował. Gdy wydawało się, że wyrównana premierowa odsłona zakończy się bezbramkowym remisem, dobrym podaniem z głębi pola Fabisiak „uruchomił” Jikię i ten w sytuacji „sam na sam” ze stoickim spokojem pokonał bezradnego Tarasza.

Drugiej części czechowiczanie gorzej rozpocząć nie mogli, wszak z pozornie niegroźnym uderzeniem Fabisiaka z dwudziestu metrów nie poradził sobie bramkarz MRKS-u i piłka znalazła się w siatce. Chwilę później doszło niemal do kopii tego zdarzenie, jednakże tym razem Tarasz zdołał sparować piłkę poza linię końcową. W 55. minucie znów w głównej roli w ekipie Polonii wystąpił Fabisiak, który dopadł do krosowego zagrania, lecz jego strzał z bocznej strefy „szesnastki” okazał się niecelny. W 62. minucie indywidualną szarżę prawym skrzydłem przeprowadził z kolei Hewlik, a jego mocna próba została ponownie odbita przez golkipera gospodarzy. W 67. minucie podopieczni Wojciecha Jarosza mogli „złapać kontakt” z rywalem, bowiem centrę Bezaka głową zamknął Jonkisz, niestety zmierzającą do bramki piłkę w ostatniej chwili wyekspediował jeden z obrońców gości. W 72. minucie właściwie było już „po meczu”, gdy po prostej stracie w okolicach linii środkowej gracze Polonii ruszyli z szybką kontrą, a ostatecznie wobec „rozklepania” bloku defensywnego i wychodzącego daleko z bramki Tarasza, celnie przymierzył rezerwowy Smyla. Wobec tak niekorzystnego wyniku bezradni czechowiczanie marzyli już tylko o końcowym gwizdku, przed którym jeszcze jedną szansę mieli łaziszczanie, gdy w 77. minucie strzał Adamczyka bramkarz gospodarzy odbił na korner.

Trudno liczyć na korzystny wynik w starciu z naprawdę solidnym przeciwnikiem, gdy popełnia się w spotkaniu tyle prostych i niewymuszonych błędów. O ile w premierowej odsłonie gra czechowiczan była jeszcze przyzwoita, tak po przerwie szybko stracona bramka właściwie przekreśliła szansę na nawiązanie walki o jakąkolwiek zdobycz punktową. O to, by pozytywnym akcentem zakończyć sezon 2018/19 piłkarze MRKS-u powalczą w przyszłą sobotę – 8 czerwca o godzinie 17:00, gdzie w beskidzkich derbach zmierzy się z ciągle mającym szansę na mistrzostwo Drzewiarzem Jasienica.

29. kolejka „Haiz” IV ligi śląskiej, gr.II – 1.06.2019r. /godz.17:00/
Główna płyta Stadionu MOSiR – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS Czechowice-Dziedzice – KS Polonia Łaziska Górne 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Jikia (43 min.), 0:2 Fabisiak (47 min.), 0:3 Smyla (72 min.)

MRKS: 1. Mateusz Tarasz – 13. Mateusz Wójcik, 4. Marcin Zarychta, 20. Kamil Cichura (76′ 16. Kacper Fujawa), 18. Ariel Dzionsko – 7. Jakub Raszka (56′ 15. Adrian Herok), 6. Jakub Wojtyła, 14. Rafał Żurek, 2. Kamil Bezak, 3. Filip Matuszczyk (56′ 3. 10. Michał Przemyk) – 17. Kamil Jonkisz
Trener: Wojciech Jarosz

Polonia: 1. Maciej Tabacki – 2. Krzysztof Gersok, 17. Kamil Uniejewski, 5. Patryk Widuch (88′ 8. Patryk Bajor), 3. Artur Moroń – 6. Dawid Kaszok, 9. Dawid Hewlik, 19. Ireneusz Badura, 14. Kamil Adamczyk (84′ 15. Gabriel Nowak) – 7. Daniel Fabisiak (80′ 18. Szymon Słupik), 10. Saba Jikia (65′ 11. Bartosz Smyła)
Trener: Krystian Odrobiński

Żółta kartka: Zarychta (26′)
Widzów: 150

Skład sędziowski: Sebastian Buchta oraz Leszek Jękal i Jacek Bielecki (KS Skoczów)