Starcie beniaminków dla Borów

Drugą grę kontrolną we wtorkowy wieczór stoczyły rezerwy MRKS-u Czechowice-Dziedzice, goszcząc na stadionie MOSiR beniaminka skoczowsko-żywieckiej ligi okręgowej – Bory Pietrzykowice. Po premierowej – bezbramkowej odsłonie, po przerwie prowadzenie objęli goście, natomiast do wyrównania w szeregach „dwójki” doprowadził niezawodny Grzegorz Sztorc. Ostatnie słowo należało jednak do rywali, którzy dzięki trafieniu w końcowej fazie spotkania odnieśli nieznaczną wygraną 2:1 (0:0).

Następny sparing podopieczni Marcina Sztorca mają w planie za tydzień – 30 lipca, a ich rywalem będzie inny z reprezentantów skoczowsko-żywieckiej „okręgówki” – Soła Rajcza (godz. i miejsce do ustalenia).

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II): – Za nami kolejne testowe spotkanie, po którym można mieć mieszane odczucia. Nieźle wyglądała pierwsza połowa i choć co prawda nie stworzyliśmy sobie żadnej stuprocentowej sytuacji, to nasza gra do dwudziestego piątego metra była dosyć płynna, a również w porównaniu do czwartkowego meczu z Piastem, poprawiliśmy postawę obronną. W drugiej części niestety przeciwnik nas zdominował i jakość gry mojego zespołu pozostawiała wiele do życzenia. Z pewnością wpływ na to miała duża rotacja w składzie, ale przecież w końcu od tego są mecze sparingowe, aby móc przyjrzeć się wszystkim zawodnikom. Nie ma co ukrywać, że przed nami jeszcze dużo pracy.

Czechowice-Dziedzice – główna płyta stadionu MOSiR /23 lipca 2019r. – godz.18:30/

MRKS II Czechowice-Dziedzice – LKS Bory Pietrzykowice 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 (58 min.), 1:1 G.Sztorc (67 min.), 1:2 (80 min.)

MRKS II: P.Kopeć – Łukosz, Zdonek, testowany zawodnik, Szal – Ciosek, Adamiec, Światłowski, testowany zawodnik – testowany zawodnik, G.Sztorc oraz Gałan, Praciak, Bazin, Witkowski, czterech testowanych zawodników