Oni opuszczają MRKS

Na dobre rozkręca się okres przygotowawczy do nowego sezonu 2019/20, a co za tym idzie również i na czwartoligowym poziomie ruszyła transferowa karuzela. Z drużyną MRKS-u trenuje kilku zawodników, którzy starają się o angaż w czechowickim klubie, tymczasem wiemy już kogo w rundzie jesiennej zabraknie w ekipie dowodzonej przez trenera Wojciecha Jarosza.

Na przenosiny do ligowego konkurenta – Kuźni Ustroń, zdecydował się Jakub Wojtyła, środkowy pomocnik o statusie młodzieżowca. W czechowickim zespole zaliczył on jeden sezon, w którym wystąpił w 27. meczach (2076 min. / na 2700 min. możliwych), nie zdobywając ani jednego gola.

Szeregi innego przedstawiciela IV ligi śląskiej, gr.II zasili tego lata Filip Matuszczyk, który do MRKS-u przybył ledwie pół roku temu. 21-letni pomocnik w tym czasie wystąpił w czternastu spotkaniach (834 min.) i zanotował cztery trafienia, a teraz reprezentować będzie barwy LKS Goczałkowice-Zdrój.

Stanąć naprzeciw byłych już kolegów będzie miał także okazję Tomasz Górkiewicz. Doświadczony obrońca w sierpniu ubiegłego roku po raz trzeci w karierze trafił do MRKS-u, w którym rozegrał łącznie 16 potyczek (1309 min.) i zdobył dwie bramki. Popularny „Górek” przyjął propozycję bielskiego Podbeskidzia i objął funkcję grającego trenera drużyny rezerw.

W czechowickiej ekipie zabraknie także młodego pomocnika Kacpra Fujawy, któremu zakończyło się wypożyczenie z Halniaka Targanice i zdecydował się on na wyjazd na studia do Krakowa. Na czwartoligowym froncie miał on okazję zaprezentować się czternastokrotnie, choć ani razu w pełnym wymiarze czasowym (323 min. – bez goli).

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za występy w naszej drużynie i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Oprócz wspomnianych powyżej graczy, wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy dostał bramkarz Mateusz Tarasz, który prawdopodobnie zakotwiczy w A-klasowym Beskidzie Brenna. Po kontuzji odniesionej końcem maja w pojedynku z GKS Radziechowy-Wieprz, zabieg kolana przeszedł ponadto Damian Szczęsny, którego czeka długa rehabilitacja, eliminująca go jeśli nie z całej, to z pewnością przeważającej części rundy jesiennej.

Tak jak zostało wspomniane na wstępie, wolne 4-5 miejsc w kadrze MRKS-u zajmą testowani obecnie zawodnicy, w większości o statusie młodzieżowca. W tym tygodniu kierownictwo czechowiczan rozpocznie rozmowy z ich macierzystymi klubami, celem finalizacji transferów i po ich pozytywnym zakończeniu poznamy nazwiska nowych piłkarzy.

Akces dalszego reprezentowania naszej drużyny w sezonie 2019/20 wyrazili:

1. Dominik Kraus
2. Kamil Cichura
3. Ariel Dzionsko
4. Mateusz Wójcik
5. Kamil Bezak
6. Rafał Żurek
7. Marcin Zarychta
8. Rafał Adamczyk
9. Adrian Herok
10. Jakub Raszka
11. Łukasz Szędzielarz
12. Michał Przemyk
13. Mateusz Wajdzik
14. Kamil Jonkisz
15. Damian Szczęsny (leczy kontuzję)

ZOBACZ TAKŻE:

Ligowy rywal rozbity >>

Hokej w pierwszym sparingu rezerw >>

Trwa termomodernizacja budynku MOSiR >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *