Porażka z rezerwami pierwszoligowca

Po dwutygodniowej przerwie, do zmagań o czwartoligowe punkty powrócili dzisiaj gracze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Niestety podopieczni Jarosława Kupisa nie zdołali odbudować utraconej już dawno formy i na stadionie MOSiR doznali kolejnej porażki 1:3 (1:1), uznając tym razem wyższość rezerw GKS-u Tychy.

Spotkanie lepiej rozpoczęli co prawda gospodarze, bowiem w 22. minucie piłkę do siatki skierował Kamil Jonkisz, jednak tuż przed przerwą do wyrównania w szeregach tyszan celnym trafieniem doprowadził Aleksander Biegański (45 min.). Ponownie zmorą czechowiczan okazał się końcowy fragment pojedynku, wszak pomiędzy 83. a 85. minutą szalę zwycięstwa na swoją stronę w ekipie rywali golami przechylili Kacper Piątek i Łukasz Kopczyk.

Po dwóch odwołanych kolejkach czechowiczanie mieli sposobność, by przełamać złą serię i pokusić się wreszcie o powiększenie czternastopunktowego dorobku w tabeli i poprawę swojej sytuacji.

Wszystko zaczęło się tego dnia po myśli gospodarzy, wszak właściwie w swojej pierwszej akcji zaczepnej zdołali objąć prowadzenie, kiedy w 22. minucie po krosowym zagraniu Szędzielarza bezpardonowo w pole karne wdarł się Jonkisz i mocnym uderzeniem po ręce Odyjewskiego skierował futbolówkę do siatki. Świetną okazję MRKS miał także ledwie osiem minut później, gdy z dogodnego położenia spudłował pozostawiony bez opieki Wajdzik.

Niestety tuż przed przerwą, czechowiczanie stosunkowo łatwo stracili piłkę egzekwując ją do gry z autu na wysokości pola karnego rywala, i GKS II ruszył z błyskawiczną kontrą, którą celnym strzałem z bliskiej odległości sfinalizował A.Biegański.

Po przerwie jakość gry miejscowych nieco spadła i choć przy próbach Jonkisza i Wrany zabrakło nieco szczęścia, to jednak tyszanie sprawiali dużo lepsze wrażenie, a swoją przewagę udokumentowali w końcowej fazie meczu, nie pierwszy raz zresztą – feralnej dla podopiecznych Jarosława Kupisa.

W ledwie 120 sekund pomiędzy 83. a 85. minutą czechowicka defensywa nie popisała się, pozostawiając zbyt dużo swobody graczom z Tychów i wpierw Piątek, a następnie Kopczyk z zimną krwią znaleźli drogę do siatki po szybkich akcjach, pozbawiając rozbity MRKS jakiejkolwiek zdobyczy.

Choć czechowiczanie mają jeszcze do rozegrania m.in. dwa zaległe pojedynki, to ich sytuacja w tabeli robi się naprawdę nieciekawa i jeżeli chcą oni spędzić zimę nad „kreską”, to muszą teraz szukać zdobyczy w każdym meczu tej rundy, zważając że trzy z nich MRKS rozegra z bezpośrednimi konkurentami w stawce. W przyszłą sobotę – 31 października o godzinie 14:00 nasz zespół wyruszy na konfrontację z Unią Turza Śląska, potem zaś zaliczy planowaną pauzę i 11 listopada nadrobi zaległość z 12. kolejki, goszcząc na własnym stadionie faworyzowaną Odrę Wodzisław Śląski. W drugiej fazie listopada czechowiczan czekają z kolei wyjazdowe starcia z Jednością Przyszowice (14 listopada) i zaległe z GKS Radziechowy-Wieprz (21 listopada).

14. kolejka IV ligi śląskiej, gr.II (sezon 2020/21) – 24.10.2020r. /godz.15:00/

MRKS Czechowice-Dziedzice – GKS II Tychy 1:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Jonkisz (22 min.), 1:1 A.Biegański (45 min.), 1:2 Piątek (83 min.), 1:3 Kopczyk (85 min.)

MRKS: 1. Krzysztof Żerdka – 19. Wojciech Loranc, 5. Mateusz Wrana, 8. Łukasz Szędzielarz, 13. Mateusz Wójcik – 10. Michał Przemyk (72′ 18. Dawid Gurawski), 2. Błażej Adamiec, 3. Daniel Bryczek (55′ 11. Konrad Gondko), 15. Mateusz Wajdzik (55′ 14. Rafał Żurek), 7. Jakub Raszka – 17. Kamil Jonkisz
Trener: Jarosław Kupis

GKS II: 1. Adrian Odyjewski – 21. Marcin Stefaniak, 19. Łukasz Kopczyk, 7. Kamil Kokoszka, 13. Natan Dzięgielewski (46′ 18. Kajetan Rutkowski) – 17. Jan Biegański, 11. Marcel Misztal, 47. Aleksander Biegański, 77. Kacper Piątek, 24. Dominik Połap – 14. Mariusz Bojarski (72′ 79. Tomasz Krężelok)
Trener: Jarosław Zadylak

Żółte kartki: Połap (57′), J.Biegański (88′)
Widzów: bez udziału publiczności
Skład sędziowski: Andrzej Majcher oraz Mateusz Poranek i Jakub Szulik (KS Zabrze)