Pokarani za „setki”

W czwartej kolejce nowego sezonu goryczy porażki zaznali piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy w wyjazdowym pojedynku 0:1 (0:0) ulegli drużynie Gwarka Ornontowice.

Gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy w 72. minucie efektownym uderzeniem z rzutu wolnego zdobył Dawid Gajewski.

Prowadzić nie tyle co mogli, a… powinni

Po początkowym „badaniu” sił, jako pierwsi groźniej zaatakowali gracze Gwarka, gdy w 7. minucie i długim zagraniu z głębi pola piłkę na ósmy metr dograł Jabłoński, a nabiegający Sewerin uderzył nad poprzeczką. MRKS odpowiedział w 16. minucie, kiedy to po asyście Wiśniowskiego lewą stroną „szesnastki” przedarł się Ślosarczyk, po którego płaskim strzale futbolówka nieznacznie minęła słupek. 180 sekund później szansę ponownie miał zespół z Ornontowic, a tym razem kąśliwą próbę Jabłońskiego zza pola karnego na korner sparował Riabowski. Po chwili z rzutu rożnego w szeregach miejscowych centrował z kolei Gajewski, zaś na dalszym słupku „główka” Pielichowskiego zatrzymała się na bocznej siatce.

W 21. minucie czechowiczanie zmarnowali jedną z dwóch w tej części okazję, określaną jako stuprocentową, bo po zagraniu wzdłuż bramki Ślosarczyka w idealnym położeniu na dziesiątym metrze znalazł się osamotniony Jonda, niestety trafił on wprost w interweniującego ofiarnie nogami Broniszewskiego. 8 minut później po szybkiej akcji i wymianie podań ze Ślosarczykiem „oko w oko” z golkiperem rywali stanął także Bukowczan, lecz i on nie potrafił skierować piłki do siatki. Przed przerwą po stronie przyjezdnych do protokołu meczowego bezskutecznie usiłowali także trafić Shutak z dystansu i „główkujący” po rzucie rożnym Kubica, natomiast w ekipie Gwarka pudłujący ze sporej odległości Rocki.

Sprokurowany stały fragment, „okienko” Gajewskiego

Druga odsłona rozpoczęła się od samotnej szarży Bukowczana prawym skrzydłem, któremu jednak w 50. minucie po wejściu w „szesnastkę” zabrakło większej precyzji. 120 sekund później zza linii pola karnego próbował z kolei Shutak, lecz na posterunku był Broniszewski. W 53. minucie to Gwarek poszedł „w ślady” przeciwnika i również zmarnował świetną szansę, po tym jak dogranie z lewej flanki uderzeniem wślizgiem z bliskiej odległości w słupek zamykał Sewerin. W kolejnych minutach obie drużyny starały się wyklarować swoje okazje, ale zarówno Jondzie i Grygierowi (MRKS), jak i Jabłońskiemu oraz Miłkowi (Gwarek), w decydujących momentach przeszkodził brak precyzji.

Losy sobotniego starcia rozstrzygnięte zostały w 72. minucie, gdy przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego goście zanotowali prostą stratę, skutkującą faulem Gajdy niemal na linii szesnastego metra, skąd po chwili fenomenalnym uderzeniem niemal w samo „okienko” popisał się Gajewski. Choć do ostatniego gwizdka pozostawało w tym momencie jeszcze sporo czasu, to pomimo usilnych starań i ambicji, czechowiczanie nie byli już w stanie „ugryźć” broniącego korzystnego rezultatu rywala.

Wielka szkoda zmarnowanych okazji w pierwszej połowie, bo losy potyczki mogłyby się wówczas potoczyć zupełnie inaczej, aczkolwiek nawet pomimo premierowej przegranej w sezonie należy szukać także pozytywów, bo będąca ciągle w fazie „docierania się” po letniej rewolucji drużyna MRKS-u, na tle bardzo silnego rywala w wielu fragmentach gry wyglądała naprawdę bardzo dobrze i pracować należy głównie nad większą skutecznością. Oprócz punktów czechowicka ekipa na dłużej straciła prawdopodobnie także Adama Grygiera, który w końcówce meczu doznał bolesnej kontuzji mięśniowej – życzymy mu mimo wszystko szybkiego powrotu do zdrowia!

Podopiecznych trenera Jarosława Kupisa czeka teraz intensywny tydzień, bowiem już w najbliższą środę (30 sierpnia) w ramach III rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu podokręgu bielskiego zmierzą się oni w pobliskim Bronowie z tamtejszym Rotuzem (17:30), zaś w sobotę (2 września) na własnym terenie w kolejnym boju o ligowe punkty podejmą Orła Łękawica (16:00).

4. kolejka IV ligi śląskiej, gr.II (sezon 2023/24) – 26.08.2023r. /godz.15:00/
Stadion w Ornontowicach, ul. Zwycięstwa 7b

GKS Gwarek Ornontowice – MRKS Czechowice-Dziedzice 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Gajewski (72 min. – z rzutu wolnego)

Gwarek: 12. Tomasz Broniszewski – 19. Mateusz Kasprzyk (60′ 7. Dominik Miłek), 8. Bartosz Ściślak, 3. Robert Majeranowski, 4. Seweryn Pielichowski (90′ 17. Andrzej Piecuch), 18. Kevin Rocki (46′ 15. Dawid Pilch), 6. Dawid Cichoń, 9. Jakub Zdrzałek, 5. Jakub Jabłoński (64′ 14. Maciej Kowalik), 11. Dawid Gajewski (82′ 13. Krzysztof Grzegorz), 21. Jakub Sewerin
Trener: Marcin Wroński

MRKS: 91. Patryk Riabowski – 5. Jakub Góralczyk, 4. Kamil Sosna, 20. Szymon Kubica, 18. Dominik Jakubowski (79′ 2. Oskar Zych), 9. Adam Grygier (82′ 16. Bartosz Kus), 8. Mateusz Wiśniowski (46′ 17. Filip Gajda), 10. Marek Jonda, 15. Davyd Shutak (59′ 13. Bartłomiej Lorenc), 7. Bartłomiej Ślosarczyk, 14. Konrad Bukowczan (65′ 11. Wojciech Bielec)
Trener: Jarosław Kupis

Żółte kartki: Sewerin (31′), Rocki (43′), Miłek (62′), Grzegorz (87′) – Grygier (1′), Jakubowski (26′), Bukowczan (63′), Sosna (90+2′)
Widzów: 100
Skład sędziowski: Robert Reguła oraz Krzysztof Sikora i Radosław Wypior (KS Katowice)