„Na tarczy” z beniaminkiem

Bez punktowej zdobyczy po drugiej wiosennej kolejce pozostają niestety piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy w minioną niedzielę przegrali 1:2 (0:2) na terenie beniaminka – Tempa Puńców.

Oba gole dla gospodarzy padły w pierwszej części, kiedy to na listę strzelców wpisali się Jakub Legierski (33 min.) i Maciej Rucki (41 min. – głową). Kontakt z rywalem czechowiczanie złapali dopiero w 87. minucie, gdy piłkę do siatki skierował Patryk Wójtowicz, jednak było to wszystko na co było stać tego dnia przyjezdnych.

Dwa ciosy przed przerwą „ustawiły” mecz

Już w 10. minucie gospodarze byli objęcia prowadzenia, po tym jak dośrodkowanie z bocznego sektora boiska i niepewna interwencja Grygiera skutkowała odbiciem się piłki od słupka. Po chwili Tempo miało kolejne dwie wyborne okazje, gdy najpierw strzał Stasiaka z dziesiątego metra nogami sparował Szymajda, a poprawka Legierskiego nieznacznie minęła słupek.

W 16. minucie właściwie jedyną okazję w tej części stworzył sobie MRKS, wówczas z rzutu wolnego dośrodkowywał Gajda, a wbiegający w „szesnastkę” Grygier trafił w boczną siatkę. W 26. minucie z nieporozumienia golkipera gości z Lorencem w szeregach ekipy z Puńcowa skorzystać mógł z kolei Szczęsny, ale leżąc już na murawie uderzył zbyt lekko i niebezpieczeństwo w porę zażegnał asekurujący Góralczyk.

W 33. minucie beniaminek dopiął już swego, gdy po rzucie rożnym futbolówka wróciła w pole karne, zaś z dogrania Ścibora z najbliższej odległości skorzystał Legierski. Na przerwę miejscowi schodzili jednak w jeszcze lepszych nastrojach, albowiem po kolejnym rzucie rożnym i wrzutce Stasiaka bierną postawę czechowickiej defensywy celną „główką” wykorzystał Rucki.

Kontakt w końcówce nie wystarczył

Drugą odsłonę ponownie lepiej rozpoczęli gospodarze, a już w 47. minucie po centrze z rzutu rożnego próbę głową Ruckiego tym razem zdołał wyłapać Szymajda. Sześćdziesiąt sekund później odpowiedział MRKS, jednak strzał Kubicy po delikatnym rykoszecie padł łupem Maciejowskiego.

W 50. minucie Tempo mogło właściwie definitywnie rozstrzygnąć losy niedzielnego starcia, gdyż po szybkim kontrataku Tobiasz „wypuścił w uliczkę” Ścibora, lecz ten niewiele się pomylił będąc tylko przed Szymajdą. W 59. minucie szansę mieli dla odmiany goście, a centrę Jakubowskiego uderzeniem głową nad poprzeczką zamknął Kubica. Klarowniejszą pozycję ku znalezieniu drogi do siatki miał jednak w 71. minucie Ślosarczyk, który po dośrodkowaniu Kawki będąc zupełnie niepilnowanym nie nakrył odpowiednio piłki głową i ta padła pewnym łupem bramkarza Tempa.

Wreszcie w 87. minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym i centrze Gajdy, futbolówka trafiła do Dragona, zaś ten wyłożył ją na szósty metr, gdzie w gąszczu nóg i sporym zamieszaniu najwięcej zimnej krwi zachował Wójtowicz i po ręce bramkarza zdobył kontaktowego gola dla czechowiczan. Niestety pomimo pięciu doliczonych przez arbitra minut, spychający przeciwnika do głębokiej defensywy goście nie byli już w stanie stworzyć sobie żadnej klarownej okazji i musieli po raz drugi tej wiosny pogodzić się z porażką.

W następnej kolejce podopieczni trenera Daniela Ferugi u siebie zmierzą się z ostatnim w stawce MKS-em Lędziny, który w obecnym sezonie nie zainkasował jeszcze żadnego punku. Pojedynek ten na stadionie MOSiR rozegrany zostanie w sobotę (23 marca) o godzinie 15:30.

Skrót meczu >>

17. kolejka IV ligi śląskiej, gr.II (sezon 2023/24) – 17.03.2024r. /godz.15:00/
Stadion w Puńcowie, ul. Sportowa 7

LKS Tempo Puńców – MRKS Czechowice-Dziedzice 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Legierski (33 min.), 2:0 Rucki (41 min. – głową), 2:1 Wójtowicz (87 min.)

Tempo: 12. Wojciech Maciejowski – 14. Arkadiusz Szlajss (80′ 2. Adam Morys), 20. Michał Pszczółka, 16. Maciej Rucki, 11. Damian Szczęsny, 15. Tomasz Olszar (75′ 21. Jakub Suchanek), 19. Damian Ścibor, 17. Michał Tobiasz (70′ 6. Szymon Gabryś), 5. Tomasz Stasiak, 10. Jakub Legierski (90+4′ 7. Maciek Chamot), 9. Mateusz Szuster
Trener: Michał Pszczółka

MRKS: 1. Jakub Szymajda – 3. Paweł Psik (46′ 18. Dominik Jakubowski), 5. Jakub Góralczyk, 9. Adam Grygier (46′ 20. Szymon Kubica), 13. Bartłomiej Lorenc, 10. Marek Jonda (69′ 11. Wojciech Dragon), 19. Igor Mencarowski (46′ 6. Krystian Kawka), 17. Filip Gajda, 8. Mateusz Wiśniowski, 14. Konrad Bukowczan (61′ 15. Patryk Wójtowicz), 7. Bartłomiej Ślosarczyk
Trener: Daniel Feruga

Żółte kartki: Legierski (11′), Pszczółka (14′), Szlajss (15′), Szczęsny (52′), Olszar (61′), Maciejowski (82′), Ścibor (87′) – Wójtowicz (63′), Jakubowski (90+5′)