Mecz błędów dla rezerw

Drugie zwycięstwo z rzędu w przedostatnim spotkaniu rundy jesiennej odnieśli w niedzielę gracze rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy na stadionie MOSiR pokonali 3:2 (2:1) drużynę LKS Studzienice. Gospodarze prowadzenie objęli już 4. minucie, gdy z błędu upadającego na murawę bramkarza skorzystał Michał Przemyk, do wyrównania dwadzieścia minut później doprowadził z kolei Grzegorz Furtok, pokonując Dominika Krausa uderzeniem z rzutu wolnego… z własnej połowy. W 37. minucie po faulu na Łukaszu Szędzielarzu arbiter wskazał na tzw. „wapno”, niestety z rzutu karnego spudłował Michał Przemyk. Dosłownie na sekundy przed zejściem na przerwę, podopiecznym trenera Marcina Sztorca udało się jednak ponownie objąć przodownictwo, bowiem po asyście Błażeja Adamca sprytną „podcinką” nad golkiperem rywali, piłkę do siatki skierował Adrian Herok (45+1 min.).

W 58. minucie rezerwy znacznie przybliżyły się do zgarnięcie pełnej puli, wszak po kolejnym błędzie – tym razem Grzegorza Furtoka, futbolówkę przechwycił Michał Przemyk i po minięciu Mariusza Króla, dopełnił właściwie formalności. Niestety pomimo kilku okazji czechowiczanie zgotowali sobie nerwową końcówkę, bo tym razem następstwem złego zagrania Arkadiusza Łukosza w sytuacji „sam na sam” znalazł się Wojciech Janosz (78 min.) i mierzonym strzałem po ziemi ponownie dał swojemu zespołowi „kontakt z przeciwnikiem”. Do ostatniego gwizdka rezultat 3:2 (2:1) nie uległ już jednak zmianie i komplet punktów pozostał w Czechowicach-Dziedzicach.

Rundę jesienną czechowickie rezerwy zakończą wyjazdową konfrontacją z BKS-em Stal Bielsko-Biała, która rozegrana zostanie w sobotę – 9 listopada o godzinie 14:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią (tzw. „Górka”).

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II) – Można powiedzieć, iż był to bardzo dziwny mecz, a niemal wszystkie bramki po obu stronach padały następstwem kuriozalnych błędów. Nie ma co ukrywać, że byliśmy na bakier ze skutecznością, bo stworzyliśmy jeszcze przynajmniej kilka okazji, by „zamknąć” to spotkanie dużo szybciej. Mój zespół co prawda zagrał w tej rundzie parę lepszych spotkań, ale po ich zakończeniu nie dopisywaliśmy żadnych punktów do swojego dorobku. I patrząc pod tym kątem, nie będziemy wybrzydzać – najważniejsze są 3 punkty, dzięki którym bliżej nam teraz do środkowej strefy tabeli, a jednocześnie nieco zwiększyliśmy dystans nad strefą spadkową.

14. kolejka klasy okręgowej „ZINA Bielsko-Tychy” gr.5 – 03.11.2019r. /godz.14:00/

MRKS II Czechowice-Dziedzice – LKS Studzienice 3:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Przemyk (4 min.), 1:1 Furtok (24 min. – z rzutu wolnego), 2:1 Herok (45+1 min.), 3:1 Przemyk (58 min.), 3:2 W.Janosz (78 min.)

MRKS II: 1. Dominik Kraus – 14. Dominik Gałan (46′ 10. Mateusz Ciosek), 13. Zbigniew Zdonek, 4. Szymon Światłowski (41′ 19. Arkadiusz Łukosz), 6. Patryk Matuszczak – 15. Adrian Herok (66′ 11. Piotr Żemła), 2. Błażej Adamiec, 17. Jakub Przewoźnik, 18. Kacper Polakowski (90+1′ 16. Romain Bazin), 8. Łukasz Szędzielarz – 9. Michał Przemyk (76′ 3. Jakub Niemczyk)

Studzienice: 24. Mariusz Król – 16. Mateusz Tomaszczyk, 21. Jan Tomaszczyk, 7. Grzegorz Furtok, 19. Franciszek Kumor – 8. Dawid Wybrańczyk, 10. Dawid Pilar (75′ 2. Tomasz Malcharek), 15. Marcin Janosz, 17. Paweł Galoch, 5. Wojciech Janosz – 11. Krystian Węglarz (55′ 4. Bartłomiej Janosz)
Trener: Tomasz Malcharek

Żółte kartki: Gałan (24′), Łukosz (54′), Szędzielarz (88′)
Widzów: 70
Skład sędziowski: Łukasz Pydych oraz Leszek Pacyna i Łukasz Gołębiowski (KS Żywiec)