Derbowy komplet „dwójki”

Przed tygodniem czechowickie rezerwy straciły ważne punkty na własnym terenie, stąd też do pobliskiej Bestwinki wyruszały z chęcią „odkucia się” i prześcignięcia w tabeli swojego bezpośredniego rywala. Plan ten drużynie MRKS-u II udało się zrealizować, a decydująca o losach derbowej konfrontacji okazała się 18. minuta, gdy po asyście Błażeja Adamca z głębi pola, piłkę do siatki precyzyjnym uderzeniem po ziemi tuż przy słupku skierował Kacper Polakowski.

Sporo emocji przyniosła także ścisła końcówka niedzielnego spotkania, gdy wpierw w 87. minucie rzut karny egzekwowany przez Błażeja Adamca zdołał wybronić bramkarz gospodarzy, a po chwili w konsekwencji dwóch żółtych kartek boisko opuścić musiał strzelec jedynego gola – Kacper Polakowski, co na szczęście nie wpłynęło już na końcowe rozstrzygnięcie, czyli skromny – ale jakże cenny triumf czechowiczan 1:0 (1:0).

Derbowa konfrontacja od początku toczona była głównie w środkowej strefie boiska, gdzie dominowała twarda walka o piłkę. Właściwie pierwsza godna uwagi akcja ofensywna przyniosła otwarcie wyniku, gdy w 18. minucie po dobrej asyście Adamca z głębi pola, w pole karne lewą stroną wbiegł Polakowski i mierzonym uderzeniem z trzynastu metrów po ziemi, nie dał szans Chmielniakowi. Jedyną w tej części klarowną szansę na wyrównanie drużyna z Bestwinki stworzyła sobie w 25. minucie, gdy mocny strzał Radwańskiego tuż zza linii „szesnastki” z trudem w bok sparował P.Kopeć. MRKS II szukał okazji na podwyższenie prowadzenia, a w 32. minucie bliscy tego byli kolejno Żemła i Herok, ale próbę pierwszego z nich wybronił golkiper miejscowych, a techniczna poprawka drugiego o centymetry minęła słupek. 120 sekund później po asyście Polakowskiego nieznacznie spudłował także G.Sztorc, który niestety w 43. minucie nabawił się urazu pachwiny i musiał opuścić boisko.

Po zmianie stron kibice długo wynudzili się, zanim na dobre rozpoczęły się jakiekolwiek emocje. W 66. minucie świetną okazję na drugiego gola dla gości miał Żemła, ale spudłował on w sytuacji „sam na sam”. Sporo kontrowersji przyniosła z kolei 73. minuta, wówczas lewą stroną pola karnego przedarł się Ciosek, który wyłożył piłkę w kierunku wspomnianego Żemły, zaś jego strzał na linii bramkowej wyraźnie ręką zatrzymał obrońca rywali, co jednak umknęło uwadze arbitra. W 78. minucie powodzenie czechowiczanom znów mogła przynieść szarża Cioska, ale został on umiejętnie wytrącony z równowagi przez przeciwnika i jego uderzenie odbił Chmielniak, a dobitka Heroka poszybowała nad poprzeczką. Losy pojedynku powinny za to zostać rozstrzygnięte w 87. minucie, bowiem tym razem po faulu Nycza na Ciosku sędzia wskazał już na tzw. „wapno”, jednakże intencje strzelającego z jedenastu metrów Adamca wyczuł Chmielniak. Po chwili za drugą żółtą kartkę z boiska usunięty został jeszcze Polakowski i w doliczonym czasie nie obyło się bez niepotrzebnych nerwów, na szczęście przyjezdni uniknęli kosztownych błędów w defensywie i dowieźli jednobramkową przewagę do ostatniego gwizdka, zgarniając jakże cenną pełną pulę – windującą czechowiczan o dwie lokaty wyżej w tabeli bielsko-tyskiej „okręgówki”.

W przedostatnim spotkaniu rundy jesiennej, podopieczni Marcina Sztorca zmierzą się na własnym stadionie z LKS-em Studzienice, a zaplanowane zostało ono na niedzielę – 3 listopada (godz.14:00).

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II) – Odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo i można powiedzieć, że dziś „cel uświęcał środki”. Nie był to może wielki mecz w wykonaniu mojej drużyny, ale wiedzieliśmy jak gra rywal i było to też podyktowane tym, iż staraliśmy się zniwelować ich atuty do minimum. Bardzo dobre zawody rozegrała dziś nasza defensywa i to był bez wątpienia klucz do zgarnięcia kompletu punktów. Szkoda trochę, że nie udało się zamknąć szybciej tego pojedynku, bo okazji ku temu mieliśmy kilka. Jak na derby przystało – była to twarda i męska gra.

13. kolejka klasy okręgowej „ZINA Bielsko-Tychy” gr.5 – 27.10.2019r. /godz.14:00/
Stadion w Bestwince, ul. Sportowa 1

KS Bestwinka – MRKS II Czechowice-Dziedzice 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Polakowski (18 min.)

Bestwinka: 27. Dominik Chmielniak – 23. Rafał Nycz, 11. Łukasz Filipowicz (46′ 5. Bartosz Prymula), 3. M
ichał Kujawa, 14. Dawid Fusek – 7. Maciej Kosmaty, 10. Bartosz Adamowicz, 17. Kamil Góra (65′ 8. Paweł Wróbel), 20. Piotr Wydmański, 21. Mateusz Radwański – 15. Tymoteusz Zosuł (77′ 32. Jakub Chmielniak)
Trener: Tomasz Duleba

MRKS II: 20. Patryk Kopeć – 14. Dominik Gałan, 13. Zbigniew Zdonek, 3. Wojciech Szal, 6. Patryk Matuszczak – 18. Kacper Polakowski, 8. Jakub Przewoźnik, 2. Błażej Adamiec, 11. Piotr Żemła (85′ 16. Jakub Niemczyk), 15. Adrian Herok (90+2′ 7. Marcin Sztorc) – 9. Grzegorz Sztorc (43′ 10. Mateusz Ciosek)

Żółte kartki: Fusek (70′), Kujawa (75′), Wydmański (90+2′) – Polakowski – 2 (75′ i 88′), Matuszczak (81′), P.Kopeć (89′)
Widzów: 150
Skład sędziowski: Jakub Tekieli oraz Wojciech Szczurek i Adam Gilowski (KS Bielsko-Biała)