Dwa razy prowadzili, Orła nie ugodzili

Kolejny mecz bez zdobyczy punktowej zakończyli piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy na stadionie MOSiR ulegli w sobotę 2:4 (2:2) drużynie Orła Łękawica.

W pojedynek 5. kolejki IV ligi śląskiej (gr.II) gospodarze weszli z wysokiego „C”, bowiem już w 3. minucie za sprawą trafienia Konrada Bukowczana objęli oni prowadzenie. Nie cieszyli się oni jednak nim zbyt długo, gdyż 240 sekund później uderzeniem z rzutu wolnego do wyrównania doprowadził Sebastian Pępek.

W 16. minucie po faulu na Bartłomieju Ślosarczyku z dozą szczęścia rzut karny wykorzystał Szymon Kubica, jednak czechowiczanie nie dowieźli korzystnego rezultatu do przerwy, bo w ostatniej akcji premierowej części po raz drugi tego dnia do siatki w szeregach zespołu z Łękawicy piłkę posłał Sebastian Pępek.

Po zmianie stron skuteczni byli już tylko goście, którzy dzięki golom Kamila Małolepszego (52 min.) i Kamila Gazurka (69 min.) mogli fetować zgarnięcie pełnej puli.

W następnej serii gier podopiecznych trenera Jarosława Kupisa czeka wyjazd do prowadzącego w tabeli spadkowicza – Odry Wodzisław Śląski, a potyczka ta zaplanowana została na sobotę (9 września – godz. 16:00).

Skrót meczu >>

5. kolejka IV ligi śląskiej, gr.II (sezon 2023/24) – 02.09.2023r. /godz.16:00/

MRKS Czechowice-Dziedzice – LKS Orzeł Łękawica 2:4 (2:2)

Bramki: 1:0 Bukowczan (3 min.), 1:1 Pępek (7 min. – z rzutu wolnego), 2:1 Kubica (16 min. – z rzutu karnego), 2:2 Pępek (45+3 min.), 2:3 Małolepszy (52 min.), 2:4 Gazurek (69 min.)

MRKS: 91. Patryk Riabowski – 20. Szymon Kubica, 4. Kamil Sosna, 5. Jakub Góralczyk, 18. Dominik Jakubowski (60′ 2. Oskar Zych), 10. Marek Jonda (60′ 6. Patryk Mizera), 16. Bartosz Kus (69′ 17. Filip Gajda), 3. Paweł Psik (46′ 15. Davyd Shutak), 14. Konrad Bukowczan, 11. Wojciech Dragon (60′ 9. Wojciech Bielec), 7. Bartłomiej Ślosarczyk
Trener: Jarosław Kupis

Orzeł: 1. Łukasz Byrtek – 4. Jakub Krasny (81′ 6. Dawid Olszowski), 14. Mateusz Biegun, 17. Mateusz Widuch, 18. Seweryn Caputa, 9. Marcin Studencki (55′ 77. Jakub Michalec), 13. Nikodem Gancarczyk, 10. Kamil Małolepszy, 47. Kamil Gazurek (71′ 11. Mykhailo Lavruk), 21. Sebastian Pępek, 69. Robert Mrózek (78′ 16. Filip Żuchniewicz)
Trener: Tomasz Fijak

Żółte kartki: Psik (26′) – Widuch (28), Pępek (48′), Gancarczyk (72′)
Widzów: 130
Skład sędziowski: Marcin Kwiecień oraz Mariusz Ostrowski i Paweł Jakubowski (KS Sosnowiec)

Pozostałe wyniki 5. kolejki IV ligi śląskiej, gr.II:
KS Decor Bełk – GKS Gwarek Ornontowice 1:1 (0:0)
KS Kuźnia Ustroń – KS Spójnia Landek 1:3 (1:1)
MKS Lędziny – Odra Wodzisław Śląski 0:5 (0:3)
GKS II Tychy – LKS Czaniec 2:0 (1:0)
LKS Tempo Puńców – KS ROW 1964 Rybnik 1:4 (1:4)
BTS Rekord II Bielsko-Biała – TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała 0:3 (0:2)
LKS Tworków – KS Polonia Łaziska Górne 1:1 (0:0)

Wahadło odbiło w drugą stronę. Po zwycięstwach na początku sezonu notujemy kolejną porażkę i to z drużyną, którą powinniśmy ograć do zera. Mam nadzieję, że pan trener to ogarnie, bo inaczej przegramy tę ligę już jesienią. Do boju RKS!