Powrót wychowanka, transfery młodzieżowców

Czwartoligowa drużyna MRKS-u ma już za sobą dwa – zwycięskie mecze sparingowe, w których trener Jarosław Kupis przyglądał się sporej grupie testowanych zawodników.

W tej materii nie próżnuje również i kierownictwo czechowickiego klubu, bowiem w ostatnim czasie udało mu się dokonać pierwszych ruchów transferowych.

Miło jest nam poinformować, iż po kilku sezonach i występach w okolicznych klubach, do macierzystego klubu powrócił Paweł Kozioł. Niespełna 25-letni środkowy pomocnik swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w młodzieżowych ekipach MRKS-u, oraz lokalnej UMKSTrójce”, skąd trafił później do trzecioligowego wówczas LKS-u Czaniec, gdzie długo był podstawowym graczem. Ostatni rok reprezentował on z kolei barwy Spójni Landek – wicemistrza IV ligi śląskiej, gr.II poprzedniego sezonu. Prywatnie jest on bratem Tomasza, który kilka lat temu również grał w czechowickiej drużynie.

Nowym zawodnikiem MRKS-u został także utalentowany napastnik Szymon Gołuch, który urodził się 5 października 2002 roku, a ostatnie pół roku występował on w drużynie KS Bystra (bielska A-klasa). Nieco wcześniej zaliczył on także przygody z bielskimi klubami: BBTS Podbeskidzie, BTS Rekord i Zapora Wapienica.

Ponadto do czechowickiego czwartoligowca tego lata dołączyli inni gracze o statusie „młodzieżowca”, którzy ukończyli wiek juniora reprezentując dotychczas lokalny UMKSTrójka”, tj.: bramkarz Rafał Grajcarek, oraz pomocnicy Dominik Kania i Bartłomiej Kobiela.

To z pewnością nie koniec ofensywy transferowej w czechowickim klubie, bowiem trwają zaawansowane rozmowy odnośnie pozyskania kolejnych zawodników, występujących w sparingach z łatką „testowani”.

Z MRKS-em tego lata pożegnali się póki co Karol Lewandowski, Konrad Gondko i Wojciech Loranc, zaś do jednego ze śląskich trzecioligowców przymierzany jest Mateusz Wrana.

O kolejnych doniesieniach kadrowych informować będziemy na bieżąco w naszych raportach transferowych.

ZOBACZ TAKŻE:

Start z beniaminkiem >>

Udana sparingowa premiera >>

Czechowiczanie powrócili do treningów >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *