Zmarł Bogusław Waleczek

Piękny czwartkowy poranek i wiadomość, która spadła jak grom z jasnego nieba. W wieku 74 lat odszedł Bogusław Waleczek – najwierniejszy z wiernych, człowiek którego serce miało czarno-czerwone barwy . W takiej chwili o kimś, kto większość swojego życia poświęcił swojemu ukochanemu RKS-owi trudno, gdy czuje się żal i smutek, napisać coś sensownego, aby to nie było to banalne i nie uraziło pamięci o Nim. Bogusław Waleczek był nie tylko doskonałym zawodnikiem (debiut w młodzieżowej reprezentacji Polski przeciwko ZSRR, testy w Legii Warszawa i gra w Odrze Wodzisław, oraz lata spędzone w RKS-ie), ale również wieloletnim Prezesem i członkiem Zarządu dzisiejszego MRKS Czechowice-Dziedzice.

Wracają wspomnienia ostatniego spotkania, na którym Prezes Krzysztof Adamiec miał zaszczyt i ogromną przyjemność wręczyć Mu koszulkę jubileuszową z okazji 100-lecia klubu, widząc ten uśmiech, a jednocześnie troskę o dzisiejsze losy i wyniki klubu. Sektor „niebo” przyjmuje Go dzisiaj do swojego grona, a klub mimo smutku zyskuje po tamtej stronie wiernego kibica, który nigdy nie przestanie wierzyć w sukces w każdym meczu. Drogi Bogusiu! Wiemy, że mimo tego, iż było cierpienie, ból i nadludzki wysiłek, schodzisz z boiska zwanego życiem z podniesioną głową przy ogromnych brawach całej społeczności MRKS Czechowice-Dziedzice, która serdecznie dziękuje za wszystko co oddałeś dla nas, dla zawodników, dla działaczy i dla kibiców. Spoczywaj w Pokoju!

Zarząd klubu, zawodnicy i sztab trenerski składają serdeczne wyrazy współczucia dla żony, syna, córki, synowej i ukochanych wnuków, a także całej rodziny.

Msza Żałobna w intencji Śp. Bogusława Waleczka odprawiona zostanie w dniu 23 lipca (sobota) o godzinie 12:00 w Kościele Św. Andrzeja Boboli, po czym Zmarły zostanie pochowany na cmentarzu Wspomożenia Wiernych.

ZOBACZ TAKŻE:

Pożyteczny sprawdzian z trzecioligowcem >>

W Pucharze z Wilkowicami >>

Na początek remis w Jaworznie >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *