Zimowe przygotowania MRKS-u

Od 9 stycznia w reżimie treningowym znajdują się już piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Piąta drużyna IV ligi śląskiej, gr.II zajęcia na boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią łączy z jednostkami „siłowymi” w terenie, oraz siłowni. Z kolei w sobotę – 2 lutego podopieczni Piotra Mrozka zainaugurują cykl gier sparingowych, a pierwszym rywalem czechowiczan będzie lider bielskiej „okręgówki” – Beskid Skoczów.

Tej zimy w kadrze MRKS-u nie należy spodziewać się większej rewolucji, a dojdzie jedynie do kosmetycznych zmian. Do występującego szczebel niżej LKS Bestwina przenosi się Krystian Patroń, z kolei po półrocznej przygodzie w Czechowicach-Dziedzicach, powrócić do rezerw Podbeskidzia Bielsko-Biała zdecydował się Damian Oczko. Przygotowania do rundy wiosennej z Sołą Oświęcim, a więc reprezentantem III ligi, gr.IV rozpoczął też Daniel Feruga. Po kontuzji odniesionej jeszcze w trakcie jesiennych zmagań, karierę zakończył również doświadczony bramkarz Krzysztof Kozik.

Z czechowickim zespołem trenuje z kolei trzech testowanych zawodników. Jeden z nich to bramkarz o statusie młodzieżowca z beskidzkiego regionu, pozostali dwaj to obrońca mający za sobą występy na drugoligowym szczeblu, oraz pomocnik – „młodzieżowiec”, reprezentujący ostatnio trzecioligowca spod Łodzi, a przez lwią część kariery związany z bielskim Podbeskidziem. Wszyscy mają wystąpić w premierowym test-meczu MRKS-u i być może wkrótce dojdzie do finalizacji tych transferów.

Tak jak zostało wspomniane na wstępie, piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice pierwsze spotkanie sparingowe rozegrają już w najbliższą sobotę – 2 lutego o godzinie 11:00 na boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią, gdzie zmierzą z przewodzącym w bielskiej „okręgówce” Beskidem Skoczów. Łącznie szkoleniowiec czechowiczan Piotr Mrozek zaplanował tej zimy 10 testowych potyczek, natomiast początek rundy wiosennej w IV lidze śląskiej, gr.II nastąpi 16 marca (sobota), kiedy to na własnym stadionie nasza drużyna o godzinie 15:00 rozpocznie bój o punkty rezerwami Podbeskidzia.

Plan sparingowy MRKS Czechowice-Dziedzice (ZIMA 2019):

2 luty (sobota) – KP Beskid Skoczów /sztuczne boisko MOSiR Cz-Dz; godz. 11:00/

9 luty (sobota) – TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała /sztuczne boisko BBOSiR „Górka”; godz. 17:00/

13 luty (środa) – BTS Rekord Bielsko-Biała /sztuczne boisko MOSiR Cz-Dz; godz. 17:00/

16 luty (sobota) – GKS Pniówek Pawłowice Śląskie /sztuczne boisko MOSiR Cz-Dz; godz. 11:00/

20 luty (środa) – MKS Trzebinia /sztuczne boisko MOSiR Cz-Dz; godz. 17:00/

23 luty (sobota) – KP Warta Zawiercie /sztuczne boisko MOSiR Cz-Dz; godz. do ustalenia/

27 luty (środa) – LKS Unia Kosztowy /sztuczne boisko MOSiR Cz-Dz; godz. 17:00/

2 marca (sobota) – LKS Przemsza Siewierz /sztuczne boisko MOSiR Cz-Dz; godz. 11:00/

7 marca (czwartek) – LKS Pasjonat Dankowice /sztuczne boisko MOSiR Cz-Dz; godz.17:00/

ZOBACZ TAKŻE:

Derbowa zgodność na koniec rundy >>

Równo w tabeli, równo na boisku >>

Rezerwy mistrzem jesieni >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *