Zaległość MRKS II na remis

W środowe – późne popołudnie, zaległe spotkanie z 1. kolejki bielsko-tyskiej „okręgówki” rozegrała drużyna rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice, która na stadionie MOSiR gościła ZET Tychy.

Końcowe rozstrzygnięcie ustalone zostało już w premierowej odsłonie, gdy najpierw po celnej „główce” Michała Słoniny (37 min.) prowadzenie objęli goście, a 180 sekund później po składnej akcji do wyrównania w szeregach „dwójki” doprowadził niezawodny Grzegorz Sztorc.

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II) – Pierwsza połowa toczyła się w spokojnym tempie i żadna z drużyn nie osiągnęła wyraźnej przewagi. Bramkę straciliśmy po stałym fragmencie, gdy dośrodkowanie z rzutu rożnego na ósmy metr wykorzystał zawodnik gości. Na szczęście jeszcze przed przerwą udało się nam wyrównać, po pięknej – trójkowej akcji Adamczyk-Adamus-G.Sztorc, ten ostatni sfinalizował płaską wrzutkę strzałem pod poprzeczkę z dziewiątego metra. W drugiej odsłonie częściej utrzymywaliśmy się przy piłce, jednak to rywal kilka razy wyprowadził bardzo groźne kontrataki, po których Bazin stawał z napastnikami gości „oko w oko”, wychodząc z opresji obronną ręką i stając się niewątpliwym bohaterem meczu. Szkoda, że kilka razy moim podopiecznym zabrakło skutecznego wykończenia akcji, bądź dobrego dogrania, kiedy to nasi skrzydłowi zagrywali futbolówkę w okolice piątego metra, powodując spore zamieszanie w polu karnym gości. Tzw. „piłkę meczową” mógł mieć Herok, który gnał ze środka boiska do pojedynku „jeden na jeden” z bramkarzem, lecz doświadczeniem wykazał się stoper ZET-u, bowiem zdążył on nieprzepisowo powalić naszego zawodnika tuż przed „szesnastką”, za co został ukarany czerwoną kartką.

W następnej serii czechowickie rezerwy zaliczą przymusową pauzę, ale do ligowej rywalizacji powrócą już w środę – 2 września, gdy w wyjazdowym starciu zmierzą się z BKS-em Stal Bielsko-Biała.

1. (zaległa) kolejka Śląskiej Klasy Okręgowej, gr.5 /Bielsko-Biała-Tychy – podgrupa I/ (sezon 2020/21)
26.08.2020r. /godz.17:30/

Główna płyta stadionu MOSiR – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS II Czechowice-Dziedzice – OKS Zet Tychy 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Słonina (37 min. – głową), 1:1 G.Sztorc (40 min.)

MRKS II: Roman Bazin – Dominik Gałan, Zbigniew Zdonek, Szymon Świałowski, Marcin Chrobak (80′ Arkadiusz Łukosz) – Kamil Kuśmierczyk (54′ Kamil Kozłowski), Adrian Herok, Kacper Polakowski, Michał Adamus (63′ Kamil Walczyszyn) – Rafał Adamczyk (89′ Piotr Witkowski), Grzegorz Sztorc
Trener: Marcin Sztorc

Zet: Piotr Kowalczyk – Tomasz Bernat, Dawid Banaszczyk, Krzysztof Krupiński, Adam Ryszka (76′ Mikołaj Grelewski) – Daniel Patola (80′ Mariusz Wilczek), Mateusz Bernat, Marek Strugiński (46′ Michał Michalak), Michał Słonina – Piotr Fortuna, Michał Pustelnik
Trener: Tomasz Rączkowski

Żółte kartki: Łukosz (87′)
Czerwona kartka: Słonina (90+2′ – akcja ratunkowa)
Widzów: 30
Skład sędziowski: Bartosz Ochyj oraz Mateusz Piszczelok i Marcin Szymiczek (KS Racibórz)

W zaległym meczu z 3. kolejki Klasy Okręgowej, gr.5 (Bielsko-Tychy – Podgrupa I):
LKS Rudołtowice-Ćwiklice – GKS Czarni Jaworze 1:2 (0:0)

AKTUALNA TABELA >>

ZOBACZ TAKŻE:

Poprzeczki, słupki, czerwień i gol w doliczonym! >>

„Dwójka” z premierową zdobyczą >>

Porażka w opóźnionym starcie rezerw >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *