Zaległe starcie „dwójek” dla Rekordu

W środę na stadionie MOSiR doszło do zaległego spotkania z 2. kolejki bielsko-tyskiej „okręgówki”, w którym mierzyły się drużyny rezerw MRKS Czechowice-Dziedzice i liderującego w tabeli Rekordu Bielsko-Biała.

Po pierwszej odsłonie pachniało niespodzianką, gdyż dzięki trafieniu Grzegorza Sztorca gospodarze prowadzili 1:0, niestety po zmianie stron swoją przewagę ekipa z „Cygańskiego Lasu” udowodniła aż czterema golami autorstwa Bartosza Kowalczyka (48 min. – z rzutu karnego), Szymona Sobierajewicza (58 min.), Szymona Kościucha (82 min.) i Patryka Wojaczka (90+2 min.).

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II): Mieliśmy pomysł na ten mecz i w pierwszej połowie zdawał on egzamin. W 14. minucie Chrobak zagrał piłkę do G.Sztorca, który będąc sam na sam z bramkarzem minął go i skierował piłkę do siatki. Szkoda, że w 33. minucie meczu podobnej sytuacji nie wykorzystał Adamczyk. Rekord II częściej utrzymywał się przy piłce, cierpliwie budując atak pozycyjny, lecz w pierwszych 45. minutach nasza defensywa spisywała się wzorowo. Na drugą połowę niestety zostaliśmy w szatni, co szybko wykorzystał przeciwnik. W niegroźnej sytuacji faul popełnił Chrobak i sędzia wskazał na jedenasty metr. Po stracie drugiej bramki zabrakło nam argumentów w ofensywie, zabrakło również wiary w to że losy meczu można jeszcze odwrócić. W 85. minucie kontaktową bramkę mógł strzelić Kozłowski po świetnym zagraniu Heroka, jednak z 10. metra uderzył wprost w bramkarza gości. To był w zasadzie nasz jedyny ofensywny akcent w drugiej odsłonie. Z minuty na minutę opadaliśmy z sił i goście wygrali zasłużenie, potwierdzając swoje wysokie aspiracje.

W najbliższą sobotę – 12 września,  zespół MRKS -u II uda się na wyjazdową batalię z LKS Wisła Wielka (godz.16:00).

2. (zaległa) kolejka Śląskiej Klasy Okręgowej, gr.5 /Bielsko-Biała-Tychy – podgrupa I/ (sezon 2020/21)
09.09.2020r. /godz.17:00/

MRKS II Czechowice-Dziedzice – BTS Rekord II Bielsko-Biała 1:4 (1:0)

Bramki: 1:0 G.Sztorc (13 min.), 1:1 Kowalczyk (48 min. – z karnego), 1:2 Sobierajewicz (58 min.), 1:3 Kościuch (82 min.), 1:4 Wojaczek (90+2′)

MRKS II: 15. Roman Bazin – 14. Dominik Gałan, 8. Szymon Światłowski (62′ 16 Arkadiusz Łukosz), 13. Zbigniew Zdonek, 6. Marcin Chrobak (83′ 4. Szymon Strączek) – 3. Kamil Walczyszyn (57′ 7. Kamil Kozłowski), 17. Adrian Herok, 18. Jakub Przewoźnik, 11. Piotr Witkowski (71′ 19. Szymon Adamiec) – 10. Rafał Adamczyk, 9. Grzegorz Sztorc

Rekord II: 1. Jakub Szumera – 11. Kamil Kamionka, 15. Szymon Sobierajewicz, 13. Piotr Jaroszek, 16. Kamil Sobótka (75′ 4. Kamil Brzazgacz – 10. Bartosz Kowalczyk, 5. Zachariasz Mucha, 20. Kamil Hutyra, 17. Szymon Niemczyk, 22 Gabriel Szotek (82′ 14. Patryk Wojaczek) – 9. Konrad Formas (78′ 21. Szymon Kościuch)
Trener: Szymon Niemczyk

Żółte kartki: Światłowski (68′), Kozłowski (77′), Herok (89′) – Sobótka (63′)
Widzów: 30
Skład sędziowski: Paweł Susek oraz Oskar Harężlak i Nikodem Bryzek (KS Bielsko-Biała)

Inne wyniki zaległych spotkań 2. kolejki Klasy Okręgowej, gr.5 (Bielsko-Tychy – Podgrupa I):
LKS Wisła Wielka – LKS Łąka 5:3 (2:2)
BKS Stal Bielsko-Biała – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 3:0 (2:0)