Z Unią (tylko) remis

W pierwszym tegorocznym spotkaniu o ligowe punkty na własnym stadionie, powróciły niestety „stare grzechy” z rundy jesiennej. W kiepskim stylu piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice tylko zremisowali 1:1 (1:0) z plasującą się w dolnych rejonach tabeli Unią Książenice.

Gospodarze prowadzenie objęli już w 12. minucie, po tym jak rzut karny skutecznie wyegzekwował Paweł Kozioł, natomiast rywale do wyrównania doprowadzili dopiero w 82. minucie, kiedy to szybką kontrę swojego zespołu celnym strzałem sfinalizował Arkadiusz Suchiński.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra oba zespoły w geście solidarności wyraziły swój sprzeciw wobec trwającej inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę, stając do wspólnej fotografii z flagą ukraińską i napisem „STOP WOJNIE – слава Україні”.

Początek meczu w wykonaniu obu ekip był mocno niemrawy, jednak to czechowiczanom udało się stosunkowo szybko objąć prowadzenie. Już w 12. minucie wchodzącego w pole karne Raszkę w tzw. „kleszcze” wzięli dwaj defensorzy Unii, a podyktowaną przez sędziego „jedenastkę” skutecznie wyegzekwował Kozioł. Niestety faulowany w tej sytuacji Raszka kilka minut później musiał opuścić boisko z grymasem bólu wobec kontuzji obojczyka. Przyjezdni groźniej zaatakowali w 24. minucie, jednak płaskie uderzenie Kosteckiego z szesnastego metra pewnie wyłapał Riabowski. W 28. minucie w szeregach MRKS-u na próbę z dystansu zdecydował się z kolei Zajączkowski, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką. 120 sekund później miejscowi byli bliżej drugiego gola, wszak po akcji lewym skrzydłem Kania dograł do Zubrzyckiego, którego strzał z ostrego kata przed siebie „wypluł” Błatoń, a będący w dogodnej pozycji Czernek nieczysto trafił w piłkę usiłując wykonać dobitkę i skończyło się na strachu w szeregach zespołu z Książenic. Przed przerwą na uwagę zasługuje jeszcze okazja czechowiczan z 37. minuty – wówczas po centrze Kozioła z rzutu wolnego niewiele do szczęścia zabrakło „główkującemu” Kubicy.

Drugą część lepiej zacząć mogli podopieczni Wojciecha Białka, gdyż po asyście Czernka z prawego sektora „szesnastki” nieznacznie spudłował Zajączkowski, z kolei w 54. minucie płaską próbę Jonkisza nie bez trudu na korner sparował golkiper Unii. Właśnie po nim jeden z obrońców gości wybił piłkę na dwudziesty metr, skąd w poprzeczkę huknął Jonda. W 68. minucie kolejna szansa gospodarzy to próba Kozioła z rzutu wolnego, kolejny raz wybroniona przez Błatonia, po chwili też następstwem rzutu rożnego z dwunastego metra chybił Kubica. Przyjezdni nieco „ocknęli się” w ostatnim kwadransie, a m.in. uderzenie Wieczorka z rzutu wolnego poza linię końcową sparował bramkarz czechowiczan. W 79. minucie ponownie zaatakował MRKS, a tym razem po zagraniu Czernka wprost w Błatonia z obrębu pola karnego trafił Przemyk. Niestety niewykorzystane okazje zemściły się na gospodarzach w 82. minucie, kiedy to arbiter nie dopatrzył się faulu na Koziole i Unia zainicjowała szybką kontrę, zaś po sprytnej asyście Kocha wbiegający w pole karne Suchiński strzałem po ziemi doprowadził do wyrównania. Pomimo starań obu drużyn o przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę, rezultat 1:1 nie uległ już zmianie i sobotni rywale musieli zadowolić się jednopunktową zdobyczą. Czechowiczanie tym samym pozostają ciągle bez pełnej zdobyczy na własnym stadionie w całym sezonie (nie licząc oczywiście walkoweru za mecz z Góralem).

Za tydzień (2 kwietnia) podopieczni trenera Wojciecha Białka ponownie zagrają u siebie, goszcząc od godziny 17:00 drużynę Spójni Landek.

18. kolejka IV ligi śląskiej, gr.II (sezon 2021/22) – 26.03.2022r. /godz.15:30/
Główna płyta stadionu MOSiR – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS Czechowice-Dziedzice – LKS Unia Książenice 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Kozioł (12 min. – z rzutu karnego), 1:1 Suchiński (82 min.)

MRKS: 12. Patryk Riabowski – 11. Damian Zajączkowski (84′ 14. Rafał Żurek), 20. Szymon Kubica, 5. Wojciech Padło, 3. Dominik Kania, 7. Jakub Raszka (27′ 18. Michał Czernek), 6. Marek Jonda, 15. Patryk Mizera (60′ 4. Adam Matusz), 8. Paweł Kozioł, 16. Adam Zubrzycki (72′ 10. Michał Przemyk), 17. Kamil Jonkisz
Trener: Wojciech Białek

Unia: 12. Bartosz Błatoń – 87. Kamil Kaczmarczyk, 21. Tomasz Czech, 5. Piotr Dudzik, 19. Igor Wojtala, 13. Mateusz Bennek (82′ 6. Mateusz Wowra), 8. Kacper Skrenik, 20. Kamil Kostecki, 15. Arkadiusz Suchiński, 97. Wiktor Skowronek (10. Krzysztof Koch), 16. Jarosław Wieczorek
Trener: Robert Tkocz

Żółte kartki: Zubrzycki (53′), Padło (73′), Czernek (84′) – Wieczorek (16′), Kostecki (23′), Skrenik (44′), Bennek (51′), Wojtala (57′), Koch (90+1′)
Widzów: 100
Skład sędziowski: Przemysław Burliga oraz Bartłomiej Górnik i Sebastian Witulski (KS Zabrze)