Z „nową miotłą” na Spójnię

Już w sobotę – 28 kwietnia o godzinie 17:00 drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice rozegra kolejne spotkanie o ligowe punkty. Tym razem lider rozgrywek na własnym terenie gościć będzie Spójnię Zebrzydowice, a potyczka ta będzie debiutem na ławce trenerskiej nowego szkoleniowca czechowiczan Piotra Mrozka.

Najbliższy rywal naszego zespołu w 19. rozegranych meczach zgromadził na swoim koncie 19 „oczek”, na co składa się 6 zwycięstw i jedna porażka. W pozostałych dwunastu konfrontacjach podopieczni trenera Grzegorza Sodzawicznego schodzili z boiska w roli pokonanych (bilans bramkowy 26:54). Podczas zimowej przerwy w szeregach Spójni doszło do sporych roszad kadrowych, ekipę z Zebrzydowic zasilili tacy zawodnicy jak: Dariusz Potrząsaj (LKS Baranowice), Patryk Chmiel (Cukrownik Chybie), Jakub Kolondra (LKS Kończyce Małe), Mateusz Brychcy (Błyskawica Kończyce Wielkie), Krystian Strach (Kuźnia Ustroń), oraz Mateusz Wiącek (Forteca Świerklany). W przeciwległym kierunku „powędrowali” z kolei Grzegorz Kałuża i Daniel Więcek (obaj Strażak Dębowiec). Rundę wiosenną sobotni przeciwnik MRKS-u rozpoczął od wyjazdowej porażki z Metalem-Skałką W.G. Żabnica (1:2), następnie w dwóch meczach niespodziewanie pokonał wyżej notowanych konkurentów: WSS Wisła (1:0) i Pasjonata Dankowice (6:1), by w ostatniej kolejce ulec Koszarawie Żywiec (1:3). Najskuteczniejszym strzelcem 13. drużyny w tabeli jest Tomasz Śleziona (12 goli).

Po inauguracyjnej wygranej z Pasjonatem Dankowice (4:0), czechowiczanie w trzech kolejnych spotkaniach zanotowali remisy z LKS Bestwina, Koszarawą Żywiec i GLKS Wilkowice, choć za ostatnie starcie z outsiderem nasz zespół otrzymał 3 punkty walkowerem. Jak awizowaliśmy już w czwartkowy wieczór, kierownictwo klubu podjęło decyzję o zmianie na ławce trenerskiej, gdzie Marcina Biskupa zastąpił Piotr Mrozek. Nowy szkoleniowiec przeprowadził w tym tygodniu dwie jednostki treningowe ze swoimi podopiecznymi i miejmy nadzieję znajdzie receptę, na powrót czechowickiego zespołu na „właściwe tory”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na sobotnie spotkanie, które rozpocznie się punktualnie o godzinie 17:00 na stadionie MOSiR!

22. kolejka Ap-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej
MRKS Czechowice-Dziedzice – KKS Spójnia Zebrzydowice
Stadion MOSiR, Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145
Sobota, 28 kwietnia – godz.17:00
Sędziuje: Jacek Lis (Katowice)

Zestaw par 22. kolejki Ap-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej:

Piątek – 27 kwietnia (godz 17:30):

WSS Wisła – LKS Orzeł Łękawica 2:1 (1:0)

Sobota – 28 kwietnia (godz.17:00):

LKS Metal W.G. Skałka Żabnica – LKS Tempo Puńców (16:00)
MRKS Czechowice-Dziedzice – KKS Spójnia Zebrzydowice
TS Koszarawa Żywiec – LKS Leśna
RKS Cukrownik Chybie – GLKS Wilkowice
LKS Pasjonat Dankowice – GKS Czarni Jaworze
LKS Błyskawica Drogomyśl – KS Góral 1956 Żywiec

Niedziela – 29 kwietnia (godz.16:00):

LKS 99 Pruchna – LKS Bestwina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *