Wygrana z niedawnym rywalem

W środowe – późne popołudnie na stadionie MOSiR drugi mecz kontrolny podczas okresu przygotowawczego do sezonu 2020/21 stoczyła drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Naprzeciw piłkarzy dowodzonych przez trenera Jarosława Kupisa stanął niedawny ligowy konkurent – Beskid Skoczów, który po przedwcześnie zakończonych rozgrywkach z powodów finansowych wycofał się niedawno z udziału w IV lidze i wkrótce ponownie występować będzie na poziomie „okręgówki”.

Gospodarze sparingowej potyczki stosunkowo szybko wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę, gdy już w 10. minucie piłkę do siatki skierował Mateusz Wójcik, zaś równo po upływie kwadransa gry dośrodkowanie Mateusza Wajdzika celną „główką” zamknął Kamil Jonkisz.

Korzystny rozwój zdarzeń spowodował rozluźnienie w szeregach czechowickich zawodników i już 120 sekund później po asyście dobrze znanego miejscowym Damiana Szczęsnego, dystans zmniejszył Marcin Jaworzyn, zaś w 32. minucie po akcji Mieczysława Sikory asystujący przy pierwszym golu dla przyjezdnych Szczęsny plasowanym uderzeniem z „pierwszej piłki” doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron to MRKS zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, o czym zadecydowały dwa stałe fragmenty gry. Wpierw w 58. minucie futbolówka po strzale Błażeja Adamca z rzutu wolnego odbiła się rykoszetem od muru i myląc Romana Nalepę znalazła się w sieci, zaś w 81. minucie po błędzie skoczowskiej defensywy arbiter zarządził rzut wolny pośredni z okolic siódmego metra, który skutecznie wyegzekwował Mateusz Wrana, ustalając tym samym wynik środowej – testowej konfrontacji na 4:2 (2:2).

Kolejnym sprawdzianem formy dla czechowickiego zespołu będzie testowy pojedynek z przedstawicielem IV ligi małopolskiej – Beskidem Andrychów, który rozegrany zostanie na terenie rywala w najbliższą sobotę (4 lipca) o godzinie 11:00.

Sparing nr 2: Główna płyta stadionu MOSiR – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145 /1 lipca 2020r. , godz.17:30/

MRKS Czechowice-Dziedzice – KP Beskid Skoczów 4:2 (2:2)

Bramki: 1:0 Wójcik (10 min.), 2:0 Jonkisz (15 min. – głową), 2:1 Jaworzyn (17 min.), 2:2 Szczęsny (32 min.), 3:2 Adamiec (58 min. – z wolnego), 4:2 Wrana (81 min. – z wolnego)

MRKS: Żerdka – Gondko, Zarychta, Kubica, Loranc – Wójcik, Szędzielarz, Żurek, Wajdzik – Lewandowski, Jonkisz oraz Sz.Riabowski – Polakowski, Raszka, Wrana, Adamiec, Przemyk, testowany zawodnik
Trener: Jarosław Kupis

Beskid: Nalepa – Chrapek, Smagło, Czyż, Kotrys – Surawski, Padło, Sikora, Szczęsny – Borkała, Jaworzyn oraz Dudela, Małkowski, Janik, Szczyrba, Lizak, Gredka, Jaworski
Trener: Marcin Michalik