Wojciech Białek nowym trenerem MRKS

Po blisko miesiącu, oraz kilku rozmowach i analizie sporej ilości kandydatur, dobiegły końca poszukiwania nowego trenera piłkarzy czwartoligowego MRKS-u.

Schedę nad czechowicką drużyną po Jarosławie Kupisie przejmie Wojciech Białek, jako zawodnik znany m.in. z występów w Zagłębiu Sosnowiec i pełniący w ostatnim czasie funkcję asystenta szkoleniowca w Unii Dąbrowa Górnicza – przedstawicielu IV ligi śląskiej, gr.I.

Wojciech Białek urodził się 30 stycznia 1987 roku i jest wychowankiem Zagłębia Sosnowiec, w którym to spędził lwią część swojej kariery zawodniczej (ponad 100 występów w oficjalnych meczach), zaliczając m.in. w 2008 roku 4 spotkania na szczeblu Ekstraklasy. Nieco wcześniej reprezentował on także barwy takich klubów jak: Gwarek Zabrze, Milenium Wojkowice i Górnik Wesoła.

Z powodu poważnej kontuzji, stosunkowo szybko zmuszony on był zakończyć aktywną przygodą z zieloną murawą i zajął się pracą trenerską, prowadząc początkowo przez okres dwóch lat grupy młodzieżowe Zagłębia Sosnowiec. W styczniu 2020 roku Wojciech Białek został z kolei asystentem Dariusza Klaczy w zespole Unii Dąbrowa Górnicza (IV liga śląska, gr.I), z którą współpracę zakończył dzisiaj wraz z objęciem funkcji szkoleniowca MRKS-u. Dodajmy jeszcze, iż w lutym 2020 roku uzyskał on niezbędną na czwartoligowym poziomie licencję „UEFA A”.

Przygotowania do rundy wiosennej z nowym szkoleniowcem piłkarze MRKS-u rozpoczną już 10 stycznia 2022 roku.

Serdecznie witamy trenera Wojciecha Białka w Czechowicach-Dziedzicach i życzymy oczywiście sukcesów, oraz wielu zwycięstw!

ZOBACZ TAKŻE:

Jarosław Kupis odchodzi z MRKS >>

VIDEO: Smutny koniec jesieni >>

Przezimują z domową klątwą >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *