„Wodne” zwycięstwo z Unią

Po raz siódmy w sparingowe szranki tej zimy stanęli piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, goszcząc w środowy wieczór drużynę Unii Dąbrowa Górnicza – plasującą się po rundzie jesiennej na trzeciej lokacie w IV lidze śląskiej, gr.I.

Wobec dodatnich temperatur w ostatnich godzinach i zalegającego wokół śniegu, sztuczna nawierzchnia boiska MOSiR tym razem zamieniła się w istny „basen”, a spora ilość kałuż niezmiernie uprzykrzała życie zawodnikom obu zespołów.

W trudnych warunkach początkowo lepiej odnaleźli się goście, obejmując już w 5. minucie prowadzenie, gdy jeden z graczy Unii mocnym strzałem po ręce testowanego bramkarza skierował piłkę do siatki. Jeszcze przed przerwą podopieczni Jarosława Kupisa zdołali jednak odpowiedzieć wyrównującym trafieniem, gdy efektownie z rzutu wolnego w samo „okienko” przymierzył Łukasz Szędzielarz (29 min.).

W drugiej części o bramkowe łupy pokusili się już tylko czechowiczanie, gdy wpierw po szarży Konrada Gondko z obrębu pola karnego celnie uderzył Jakub Raszka (68 min.), zaś w 75. minucie dośrodkowanie Damiana Zajączkowskiego skutecznie głową sfinalizował Marcin Zarychta i MRKS odniósł tym samym wygraną 3:1 (1:1).

Już w najbliższą sobotę – 20 lutego o godzinie 11:30 ponownie na sztucznym boisku MOSiR, czechowicka drużyna zmierzy się z rezerwami Zagłębia Sosnowiec, rywalizującymi obecnie w śląskiej lidze okręgowej (gr.IV), które w swojej grupie uplasowały się po jesiennych zmaganiach na pozycji wicelidera.

Sparing nr 7: Boisko MOSiR ze sztuczną nawierzchnią, ul. Legionów 145 /17 luty 2021r., godz.19:00/

MRKS Czechowice-Dziedzice – KS Unia Dąbrowa Górnicza 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 (5 min.), 1:1 Szędzielarz (29 min. – z wolnego), 2:1 Raszka (68 min.), 3:1 Zarychta (75 min. – głową)

MRKS: testowany bramkarz – Padło, Zarychta, Żurek, Loranc – Kobiela, Bryczek, Szędzielarz, testowany zawodnik, Raszka – Kania oraz Świerczek – Zajączkowski, Gondko, Wandzel, Wrana, Adamiec
Trener: Jarosław Kupis