Tomasz Fijak poprowadzi MRKS

Po odejściu Daniela Ferugi do Zawiszy Bydgoszcz, krótko trwał wakat na stanowisku szkoleniowca MRKS-u Czechowice-Dziedzice, który w sezonie 2024/25 przystąpi do rozgrywek nowo utworzonej 5 ligi grupy II południowej (nazwa marketingowa II liga śląska).

Funkcję pierwszego trenera kierownictwo czechowickiego klubu postanowiło dzisiaj oficjalnie powierzyć 33-letniemu Tomaszowi Fijakowi, który ostatnie półtora roku pracował w Orle Łękawica, do ubiegłego sezonu rywalizującym jeszcze z naszą drużyną na czwartoligowym szczeblu.

Tomasz Fijak urodził się 26 maja 1991 roku, a jako zawodnik związany był głównie z klubami z żywiecczyzny, jak m.in. Czarni-Góral Żywiec (IV liga), Metal W.G. Skałka Żabnica (III liga), czy GKS Radziechowy-Wieprz (IV liga).

Jako trener posiadający od 2018 roku licencję UEFAA” ma za sobą staże w takich klubach jak BBTS Podbeskidzie, Odra Opole i Raków Częstochowa, prowadził także grupy młodzieżowe w Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej, oraz Reprezentację ŚLZPN U-13.

Na poziomie seniorskim zadebiutował z kolei w drużynie Borów Pietrzykowice, z którą w roli grającego trenera wywalczył awans do ligi okręgowej, następnie odpowiadał za wyniki Soły Rajcza (3 miejsce w lidze okręgowej), czy też Koszarawy Żywiec (wicemistrzostwo ligi okręgowej). Tak jak zostało wspomniane na wstępie, w ostatnim czasie był szkoleniowcem Orła Łękawica, który podobnie jak MRKS nie zdołał wobec reformy rozgrywek i większej ilości spadkowiczów zachować statusu czwartoligowca w minionym sezonie.

Pod wodzą nowego trenera czechowiczanie treningi rozpoczną w środę – 10 lipca, natomiast już w sobotę (13 lipca) rozegrają pierwszy sparing, mierząc się rezerwami LKS-u Goczałkowice-Zdrój.

Serdecznie witamy trenera Tomasza Fijaka w Czechowicach-Dziedzicach i życzymy oczywiście powodzenia, oraz wielu zwycięstw!

 

ZOBACZ TAKŻE:

Daniel Feruga asystentem trenera Zawiszy Bydgoszcz >>

Zwycięstwo „last minute” na pożegnanie z IV ligą >>

Walne zebranie sprawodzawczo-wyborcze >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *