„Swojak” dał trzy punkty

Samobójcze trafienie obrońcy ROW-u 1964 RybnikJacka Hadama z 82. minuty, rozstrzygnęło losy sobotniego pojedynku na stadionie MOSiR, w którym MRKS Czechowice-Dziedzice zwyciężył 1:0 (0:0) i po raz drugi z rzędu zgarnął komplet punktów.

W 7. minucie spotkania 23. kolejki IV ligi śląskiej (gr.II), rzut karny egzekwowany przez Pawła Kozioła obronił bramkarz gości – Kamil Korczak.

Zmarnowany karny, szczęście w końcówce

Podobnie jak przed tygodniem w konfrontacji z Gwarkiem, czechowiczanie mogli zaliczyć mocne otwarcie, wszak już w 7. minucie po „główce” Zajączkowskiego piłkę ręką zatrzymał Krotofil i arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr boiska, skąd jednak po chwili intencje strzelającego Kozioła wyczuł Korczak. Pomimo tego zdarzenia MRKS w dalszej fazie premierowej części nadawał ton grze, a w 11. minucie po akcji prawym skrzydłem Zajączkowskiego i niefrasobliwości defensywy gości, z dogodnego położenia wysoko nad poprzeczką uderzał Szary.

ROW odpowiedział sześćdziesiąt sekund później, kiedy to za sprokurowanie „jedenastki” zrehabilitować mógł się Krotofil, lecz jego próba zewnętrzną częścią buta z okolic piętnastego metra nieznacznie minęła słupek. W 18. minucie w szeregach miejscowych z dystansu niewiele pomylił się z kolei Jonda, zaś w 24. minucie po dobrym dośrodkowaniu Padły futbolówki na dalszym słupku nie zdołali czysto trafić ani Szary, ani wbiegający za nim Kubica.

Przed przerwą do głosu na moment doszli rybniczanie, którzy trzykrotnie groźnie zaatakowali – najpierw po przechwycie na połowie rywala i delikatnym rykoszecie chybił Mandrysz, następnie po centrze Skrzyniarza z rzutu rożnego głową spudłował Balcer, a już w doliczonym czasie następstwem wrzutki Mandrysza z rzutu wolnego i „główki” Janika, MRKS od utraty gola uratował słupek.

Obijane słupki, decydujący samobój

Po zmianie stron długo nie zanosiło się na bramkowe łupy, bo choć obie drużyny stwarzały sobie okazje ku objęciu prowadzenia, to szczególnie wśród gospodarzy szwankowała skuteczność i można było przypuszczać, że jeden moment zaważy o finalnym rozstrzygnięciu.

W 46. minucie po asyście Zajączkowskiego strzał Szarego z 18. metra nieznacznie minął słupek, z kolei 120 sekund później po przeciwległej stronie boiska precyzji zabrakło Krakowiakowi. W 51. minucie po kolejnej centrze Mandrysza z rzutu wolnego Piejak trącił lekko piłkę i Maciejowski nie miał problemów z jej wyłapaniem.

W 57. minucie to MRKS sprawdził wytrzymałość „aluminium”, a uczynił to konkretnie Kubica – „główkujący” po dośrodkowaniu Kozioła z rzutu wolnego w słupek. W tą samą część bramki w 66. minucie z następnego rzutu wolnego trafił także Kozioł, który po chwili próbował z dystansu, a futbolówkę „na raty” wyłapał golkiper z Rybnika. W 68. minucie z narożnika „szesnastki” nad poprzeczką uderzył jeszcze Janeczko, a w 73. minucie to przyjezdni byli bliscy gola bo po rzucie rożnym i błędzie Maciejowskiego, z linii bramkowej piłkę wyekspediowali czechowiccy defensorzy.

Wreszcie w 82. minucie po akcji Janeczki, „na obieg” prawym skrzydłem ruszył Zych i po jego centrze pod naciskiem Kozioła klatką piersiową piłkę do własnej siatki niefortunnie skierował Hadam, a to zdarzenie jak się później okazało zadecydowało o wygranej gospodarzy.

Kolejny mecz podopieczni trenera Wojciecha Białka ponownie rozegrają na własnym terenie, a już w świąteczną środę – 3 maja o godzinie 17:00 zmierzą się oni ze współliderem tabeli – Unią Turza Śląska.

23. kolejka IV ligi śląskiej, gr.II (sezon 2022/23) – 29.04.2023r. /godz.17:00/

MRKS Czechowice-Dziedzice – KS ROW 1964 Rybnik 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Hadam (82 min. – samobójcza)

MRKS: 1. Mateusz Maciejowski – 2. Oskar Zych, 5. Wojciech Padło, 20. Szymon Kubica, 13. Bartłomiej Lorenc (77′ 19. Marcin Mizia), 11. Damian Zajączkowski (58′ 7. Jakub Raszka), 6. Marek Jonda, 8. Paweł Kozioł, 4. Adam Matusz, 15. Mateusz Janeczko (87′ 17. Filip Gajda), 9. Kamil Szary (71′ 18. Jakub Przewoźnik)
Trener: Wojciech Białek

ROW: 33. Kamil Korczak – 5. Jacek Hadam, 14. Szymon Balcer, 2. Jan Janik, 7. Marek Krotofil, 11. Konrad Warmiński, 80. Oskar Skrzyniarz (60′ 66. Kasjan Szewieczek), 43. Szymon Kuzior, 13. Paweł Mandrysz, 9. Łukasz Krakowczyk, 95. Wiktor Piejak (72′ 97. Olaf Sobik)
Trener: Dawid Jóźwiak

Żółte kartki: Przewoźnik (90+1′), Matusz (90+3′) – Krotofil (77′), Szewieczek (90+3′)
Widzów: bez udziału publiczności
Skład sędziowski: Jacek Bielecki oraz Rafał Kalinowski i Tomasz Ryguła (KS Tychy)