Starcie rezerw dla Rekordu

Bardzo ważne w kontekście układu dolnych rejonów tabeli ZINA Klasy Okręgowej, gr. 5 spotkanie przegrali niestety gracze drugiej drużyny MRKS-u, którzy na własnym stadionie 1:3 (0:2) ulegli w niedzielę rezerwom Rekordu Bielsko-Biała. Dwie bramki dla gości zdobył Dawid Olszowski (4 min. i 68 min.), a jedno trafienie zanotował Szymon Wróblewski (34 min.). Autorem jedynego gola dla bardzo słabo spisujących się tego dnia czechowiczan został natomiast Błażej Adamiec (74 min.).

Piąta raz z rzędu gorycz porażki „przełknąć” musieli niestety gracze beniaminka rozgrywek. I podobnie jak miało to miejsce w poprzednim – domowym starciu z Wisłą Wielką, czechowiczanie nie wyszli chyba odpowiednio skoncentrowani z szatni, bowiem już w 4. minucie pozostawili oni zbyt wiele swobody Olszowskiemu, który efektownym strzałem z dwudziestego metra niemal w samo „okienko”, nie dał żadnych szans P.Kopciowi. Drugiego gola w tej odsłonie również zdobyła drużyna rezerw Rekordu, po tym jak w 34. minucie Wróblewski przedarł się w obręb „szesnastki” i po wymanewrowaniu linii defensywnej gospodarzy, silnym uderzeniem po rękawicy golkipera MRKS-u II posłał piłkę do siatki. Bez wątpienia stroną bardziej aktywną i dyktującą warunki gry była bielska młodzież, która oprócz bramkowych łupów miała jeszcze kilka okazji do skarcenia bojaźliwego rywala. I tylko dobrym interwencjom P.Kopcia po groźnych próbach Frączka (18 min.), Flaki (32 min.) i Wróblewskiego (35 min.), miejscowi mogli zawdzięczać, iż wynik brzmiał „tylko” 0:2. Dość powiedzieć, iż w premierowych 45. minutach właściwie jedyną godną uwagę akcję, podopieczni Marcina Sztorca skonstruowali w 13. minucie, wówczas po asyście Wajdzika strzał Adamca „na raty” wyłapał Szumera.

Druga odsłona nie przyniosła znaczącej zmiany obrazu gry, choć na jej wstępie czechowicka „dwójka” miała dwie szanse na kontaktowe trafienie, jednakże Adamiec z dystansu uderzył tuż nad poprzeczką, zaś z okolic linii pola karnego nieznacznie spudłował G.Sztorc. I jak to często bywa, zamiast jakiejkolwiek nadziei na choćby jedno „oczko”, drużyna z Bielska-Białej w 68. minucie właściwie rozstrzygnęła losy pojedynku, bowiem skuteczną szarżą w pole karne przeciwnika popisał się Olszowski i przy biernej postawie obrońców, bez trudu przymierzył silno po tzw. „dalszym słupku”. Chwilę później w sytuacji „sam na sam” w szeregach miejscowych znalazł się G.Sztorc, lecz górą z opresji zdołał wyjść interweniujący na przedpolu bramkarz Rekordu II. Jedyne na co stać było tego dnia czechowicki zespół, to honorowy gol autorstwa Adamca, który w 74. minucie bezpardonowo wbiegł w „szesnastkę” i skutecznym wolejem umieścił futbolówkę w siatce. Wobec kolejnej porażki, sytuacja naszej „dwójki” w tabeli zrobiła się mało komfortowa, a niżej notowane są już tylko ekipy z Bierunia Nowego i Rudołtowic-Ćwiklic.

W następnej spotkaniu podopiecznych Marcina Sztorca czeka nie lada wyzwanie, wszak MRKS II stoczy wyjazdową batalię z liderującym MKS-em Lędziny, która zaplanowana została na sobotę – 21 września (godz.16:00).

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II)Za nami najsłabsze zawody jakie rozegraliśmy w tym sezonie, a szczególnie o pierwszej połowie chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. Kolokwialnie mówiąc zostaliśmy w szatni, bo rywal nie miał najmniejszych problemów w rozegraniu piłki, gdyż nie podjęliśmy jakiejkolwiek walki. W drugiej części tylko momentami byliśmy równorzędną drużyną dla Rekordu, a to niestety za mało aby myśleć o odwróceniu losów pojedynku. Jestem bardzo rozczarowany postawą moich zawodników w tym meczu, bo zwyciężył zespół, który w każdym elemencie był od nas lepszy.

7. kolejka klasy okręgowej „ZINA Bielsko-Tychy” gr.5 – 15.09.2019r. /godz.11:00/
Główna płyta stadionu MOSiR – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS II Czechowice-Dziedzice – BTS Rekord Bielsko-Biała 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Olszowski (4 min.), 0:2 Wróblewski (34 min.), 0:3 Olszowski (68 min.), 1:3 Adamiec (74 min.)

MRKS II: 8. Patryk Kopeć – 3. Daniel Bryczek, 5. Zbigniew Zdonek, 4. Dominik Gałan, 19. Michał Przemyk (74′ 10. Mateusz Ciosek) – 16. Kacper Polakowski, 2. Błażej Adamiec, 17. Jakub Przewoźnik (67′ 11. Piotr Żemła), 15. Adrian Herok (83′ 14. Romain Bazin) – 20. Mateusz Wajdzik (67′ 19. Arkadiusz Łukosz), 9. Grzegorz Sztorc
Trener: Marcin Sztorc

Rekord II: 99. Jakub Szumera – 27. Szymon Niemczyk, 29. Dawid Jampich (46′ 28. Klaudiusz Gołata), 10. Dawid Olszowski, 11. Łukasz Melanik – 8. Mateusz Flaka, 26. Sebastian Frączek (89′ 17. Bartłomiej Siciński), 20. Bartosz Nowotnik, 21. Konrad Formas – 9. Szymon Wróblewski (80′ 14. Konrad Tatarczyk), 7. Mateusz Tomko
Trener: Szymon Niemczyk

Żółte kartki: Herok (81′), Adamiec (81′)