Sparingowa „piątka” przed nowym sezonem

Równo przed tygodniem zakończyły się rozgrywki IV ligi śląskiej (gr.II), w których po świetniej rundzie rewanżowej piłkarze MRKS-u uplasowali się na wysokiej – czwartej lokacie w tabeli, oraz zostali najlepszą drużyną wiosny.

Tymczasem sztab szkoleniowy czechowiczan na czele z trenerem Wojciechem Białkiem opracował już plan przygotowań do nowego sezonu 2022/23 i poznaliśmy także listę pięciu sparingpartnerów, z którymi nasz zespół mierzyć się będzie w grach kontrolnych.

Pierwszy trening zaplanowany został na 11 lipca (poniedziałek) na stadionie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach, a oto z jakimi rywalami i w jakich terminach MRKS będzie sprawdzał swoją dyspozycję w towarzyskich potyczkach:

Sparing nr 1: 16 lipca 2022r. (sobota) – JSP Szczakowianka Jaworzno /IV liga śląska, gr.I/

Klub z dzielnicy Jaworzna swoje największe sukcesy święcił w 2002 roku, kiedy to po zwycięskim dwumeczu barażowym z RKS Radomsko awansował do ówczesnej I ligi (najwyższy wtedy szczebel rozgrywkowy), gdzie po rocznej przygodzie, zajęciu 13. miejsca i słynnym spotykaniu rewanżowym o utrzymanie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, został ukarany walkowerem za przekupstwo rywali. Po kilku latach drużyna z Jaworzna znalazła się na poziomie III ligi, z której wobec problemów finansowo-organizacyjnych wycofała się po sezonie 2006/07 i rozpoczęła boje od poziomu A-klasy. Po czterech sezonach Szczakowianka ponownie wspięła się na poziom III ligi, a przez następne kilka lat w istnej sinusoidzie „lawirowała” między trzecim szczeblem a ligą okręgową. Od dwóch sezonów ekipa dowodzona przez trenera Pawła Cygnara zadomowiła się już na czwartoligowym froncie, a w zakończonych przed tygodniem rozgrywkach grupy I uplasowała się na piątej pozycji w tabeli (49 pkt. – 15 zwycięstw, 4 remisy, 11 porażek, bramki 66:50).

Sparing nr 2: 20 lipca 2022r. (środa) – LKS Goczałkowice-Zdrój /III liga, gr.3/

Nasz „sąsiad” zza rzeki Wisły po chudych latach na niższych poziomach, w 2017 roku awansował do IV ligi, a po trzech sezonach tam spędzonych i zwycięskim barażu z Szombierkami Bytom wywalczył promocję na trzecioligowy front. Jako absolutny nowicjusz popularne „Goczały” zajęły siódmą lokatę w stawce, natomiast w zakończonym w minioną środę sezonie 2021/22 uplasowały się dwa miejsca wyżej (54 pkt. – 15 zwycięstw, 9 remisów, 10 porażek, bramki: 47:41), choć po rundzie jesiennej LKS przewodził w tabeli. Duży wpływ na gorszą dyspozycję w tym roku miała bez wątpienia absencja ikony Łukasza Piszczka, który po powrocie do kraju z Borussii Dortmund już z boiska dyrygował swoim zespołem, jednak wskutek kontuzji wiosną nie rozegrał żadnego spotkania.

Sparing nr 3: 23 lipca 2022r. (sobota) – GKS Gwarek Ornontowice /IV liga śląska, gr.I/

Z drużyną z Ornontowic czechowiczanie nie tak dawno rywalizowali jeszcze o ligowe punkty, jednak w 2017 roku decyzją Śląskiego Związku Piłki Nożnej została ona przeniesiona do I grupy IV ligi. Gwarek minione rozrywki zakończył na dziesiątym miejscu w tabeli (40 pkt. – 13 zwycięstw, 1 remis, 16 porażek, bramki: 47:52). 5 lutego tego roku na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR podopieczni Wojciecha Białka w sparingowej konfrontacji z tym przeciwnikiem zwyciężyli 4:3 (2:0).

Sparing nr 4: 30 lipca 2022r. (sobota) – KS Unia Dąbrowa Górnicza /IV liga śląska, gr.I/

Drużyna Unii – solidny przedstawiciel I grupy IV ligi śląskiej w zakończonym niedawno sezonie, uplasowała się na szóstej pozycji w tabeli (47 pkt. – 14 zwycięstw, 5 remisów, 11 porażek, bramki: 57:57). To właśnie z Dąbrowy Górniczej do MRKS-u zimą tego roku przybył trener Wojciech Białek, który pełnił tam do niedawna funkcję asystenta Dariusza Klaczy. Obaj panowie po przeciwnych stronach spotkali się już w marcowej grze kontrolnej, gdzie w iście hokejowych rozmiarach 5:4 (4:1) zwyciężyli czechowiczanie.

Sparing nr 5: 6 sierpnia 2022r. (sobota) – MKS Iskra Pszczyna /Liga Okręgowa, gr. Bielsko-Biała-Tychy/

Ostatnim rywalem czechowickiej drużyny ma być reprezentant bielsko-tyskiej „okręgówki” – Iskra Pszczyna (o ile w tym terminie MRKS lub Iskra nie będą rozgrywali już meczów w ramach Pucharu Polski). Pszczynianie przez wiele lat występowali na czwartoligowym froncie, po raz ostatni przed rokiem, gdzie niestety w roli beniaminka nie zdołali uniknąć degradacji. Odmłodzony po spadku zespół zimą przejął nasz były trener Jarosław Kupis, a w kończącym się dzisiaj sezonie w lidze okręgowej jego podopieczni plasują się na dziesiątym miejscu w tabeli (35 pkt – 11 zwycięstw, 2 remisy, 16 porażek, bramki: 57:66).

Miejsca i godziny rozpoczęcia powyższych meczów sparingowych z udziałem MRKS-u będą ustalane na bieżąco, natomiast wedle doniesień nowy sezon w IV lidze śląskiej ruszyć ma w weekend 13-14 sierpnia.

ZOBACZ TAKŻE:

VIDEO: „Wisienka na torcie” >>

Triumf w Rybniku, MRKS „rycerzem” wiosny! >>

VIDEO: Bez cienia wątpliwości >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *