Sparingowa forma podtrzymana

Po raz drugi podczas letniego okresu przygotowawczego do sezonu 2019/20, swoją aktualną dyspozycję w testowej potyczce sprawdzili piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Tym razem naprzeciw podopiecznych Wojciecha Jarosza na świetnej nawierzchni boiska w Ligocie stanął tegoroczny spadkowicz z III ligi – drużyna Ruchu Radzionków, która już przed przerwą zmuszona była przyjąć od rywala trzy mocne ciosy.

Sposób na golkipera przyjezdnych w premierowej części znaleźli bowiem kolejno Jakub Raszka (5 min.), Kamil Jonkisz (19 min.) i testowany zawodnik (39 min.). Po zmianie stron obraz gry nieco się wyrównał, a oba zespoły zgodnie zdołały zaliczyć po jednym trafieniu. W 58. minucie ładnym uderzeniem rezultat w szeregach nominalnych gospodarzy podwyższył Mateusz Wójcik, zaś przeciwnik odpowiedział równo dwadzieścia minut później, gdy na listę strzelców wpisał się Oktawian Kopica.

W następnym sparingu MRKS skonfrontuje siły z występującym w IV lidze małopolskiej (gr. zachodniej) Beskidem Andrychów, a testowy pojedynek rozegrany zostanie na stadionie rywala czechowiczan w najbliższą sobotę – 27 lipca o godzinie 10:00 (Andrychów / ul. Kościuszki 1).

Sparing nr 2: Boisko w Ligocie, ul. Wapienicka – 24 lipca 2019r., godz.18:00

MRKS Czechowice-Dziedzice – KS Ruch Radzionków 4:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Raszka (5 min.), 2:0 Jonkisz (19 min.), 3:0 testowany zawodnik (39 min.), 4:0 Wójcik (58 min.), 4:1 Kopica (78 min.)

MRKS: Kraus – Dzionsko, Zarychta, testowany zawodnik, Wójcik – Raszka, Szędzielarz, testowany zawodnik, testowany zawodnik, testowany zawodnik – Jonkisz oraz Przemyk, Herok, Adamczyk, Cichura, Wajdzik, dwóch testowanych zawodników
Trener: Wojciech Jarosz

Ruch: Gruner – Kaletka, Gieroń, Banaś, Wnuk – Rocki, Staszowski, Trzcionka, Boudguiga – Kopeć, Szromek oraz Stambuła – Jaworek, testowany zawodnik, Skalski, Turczyn, Szczyrba, Pietryga, Kopica
Trener: Michał Majsner