Skuteczność powróciła

Przedstawiciel IV ligi małopolskiej – drużyna Unii Oświęcim, była czwartym sparingpartnerem czechowickiego MRKS-u podczas tej zimy.

Już po pierwszej części kontrolnej potyczki rozgrywanej w sobotę na sztucznym boisku MOSiR-u, gospodarze wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę. W 7. minucie z rzutu karnego „na raty” golkipera rywali pokonał Paweł Kozioł, z kolei równe pół godziny później po przechwycie bezpańskiej piłki sytuację „sam na sam” skutecznie sfinalizował Tomasz Dzida.

Na kolejne trafienia czechowiczan przyszło czekać do końcowego fragmenty meczu, wpierw w 72. minucie po dograniu Kamila Jonkisza futbolówkę do własnej siatki niefortunnie wpakował jeden z obrońców Unii, w 78. minucie po szybkiej kontrze formalności strzałem do „pustaka” po asyście Jonkisza dopełnił Filip Gajda, a rezultat na 5:0 w 84. minucie ustalił dopinający w końcu swego Kamil Jonkisz.

Intensywny tydzień podopieczni Wojciecha Białka ponownie mają teraz w planie, a już w najbliższą środę – 8 lutego o godzinie 17:30 także na czechowickim boisku, MRKS zmierzy się w występującą w „okręgówce” bielsko-tyskiej Iskrą Pszczyna.

Sparing nr 4: Boisko MOSiR ze sztuczną nawierzchnią, ul. Legionów 145 /4 luty 2023r., godz.12:00/

MRKS Czechowice-Dziedzice – MKP D&R Unia Oświęcim 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Kozioł (7 min.), 2:0 Dzida (37 min.), 3:0 (72 min. – samobójcza), 4:0 Gajda (78 min.), 5:0 Jonkisz (84 min.)

MRKS: Riabowski – Lorenc, Mizia, Kubica, Zych, testowany zawodnik I, Matusz, Kozioł, testowany zawodnik II, Dzida, Szary oraz testowany bramkarz – Sobótka, Kus, Gajda, Jonkisz, trzech testowanych zawodników
Trener: Wojciech Białek